Jak edytować rejestr systemu Windows bez uruchamiania systemu Windows

Mój przyjaciel niedawno wpadł na problem po wprowadzeniu zmian w rejestrze systemu Windows. Komputer nie chce się już uruchamiać, a ponieważ nie było możliwości przywracania systemu ani tworzenia kopii zapasowej w celu przywrócenia systemu do poprzedniego stanu, trzeba było znaleźć inne rozwiązanie.

Chociaż ponowna instalacja tego samego systemu operacyjnego byłaby skuteczna, często nie jest to skuteczne rozwiązanie.

Zanim to rozważysz, możesz najpierw wypróbować inne opcje. Możesz użyć różnych narzędzi, na przykład do edycji rejestru Windows bez uprzedniego załadowania systemu Windows.

Aby uruchomić komputer przy użyciu specjalnego rozwiązania rozruchowego, na dysku CD / DVD lub dysku flash USB, użyj dostarczonych narzędzi rejestru do rozwiązania problemu w systemie, którego dotyczy problem.

Jednym z programów, których można użyć do tego zadania, jest Boot CD ISO Hiren. Pobierz najnowszą wersję rozruchowej płyty CD w momencie pisania 15.2 ze strony dewelopera. Jest dostarczany jako pakiet zip, który musisz rozpakować do swojego systemu. Po zakończeniu uruchom plik BurnToCD.cmd, aby uruchomić kreatora nagrywania.

zatrudniony's boot cd

Włóż czystą płytę CD lub DVD do nagrywarki DVD i naciśnij przycisk Start, aby nagrać środowisko rozruchowe na dysk.

Uruchom komputer, którego dotyczy problem, za pomocą dysku, aby załadować środowisko Windows XP i specjalny zestaw narzędzi do rozwiązywania problemów.

Należy pamiętać, że może być konieczna zmiana priorytetu uruchamiania w BIOS / UEFI, aby system uruchomił się z napędu optycznego, a nie z dysku twardego.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozruchowego dysku CD na pasku zadań systemu Windows i wybierz Rejestr z menu, które się pojawi.

zdalny rejestr

W rejestrze znajduje się kilka narzędzi, na przykład narzędzia do tworzenia kopii zapasowych lub przywracania go lub do naprawy. Uruchom program Edytor rejestru PE, wybierając go z listy.

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie głównego katalogu Windows (zwykle jest to c: \ Windows), a następnie potwierdzenie załadowania kilku gałęzi rejestru (SAM, Bezpieczeństwo, Oprogramowanie i System). Wszystko, co musisz zrobić, gdy pojawi się monit o plik, to nacisnąć Enter, ponieważ wartości domyślne są wybierane automatycznie.

edytuj rejestr

Następnie zostaniesz zapytany, czy chcesz również uli użytkownika. Jeśli musisz to zrobić, musisz przejść do każdego folderu użytkownika i wybrać plik ntuser.dat, aby to zrobić. W ten sposób możesz załadować żaden, jeden lub wielu uli użytkownika.

Wszystkie załadowane ule są wymienione w obszarze HKEY_LOCAL_MACHINE z prefiksem _REMOTE_. Przejdź do klawiszy, które chcesz zmodyfikować, i wprowadź zmiany według własnego uznania.

Ule są zwalniane automatycznie po zamknięciu edytora rejestru. Wyjmij dysk CD lub DVD z napędu i użyj systemu tak, jak wcześniej.

Słowa końcowe

Dysk rozruchowy Hiren nie jest jedynym rozwiązaniem do edycji rejestru komputera z systemem Windows bez uruchamiania systemu operacyjnego. Alternatywą, którą możesz wypróbować, jest Lazesoft Recovery Suite Home Edition. Jest to darmowy program, który jest dostarczany z opcją utworzenia środowiska odzyskiwania i wypalenia go na CD / DVD lub skopiowania na USB.

Wśród dostarczonych narzędzi jest Edytor rejestru, którego można użyć do załadowania informacji rejestru z innego systemu Windows.

Podsumowanie
Jak edytować rejestr systemu Windows bez uruchamiania systemu Windows
Nazwa artykułu
Jak edytować rejestr systemu Windows bez uruchamiania systemu Windows
Opis
Dowiedz się, jak edytować rejestr systemu Windows bez uruchamiania systemu Windows na komputerze z systemem operacyjnym.

Link do głównej publikacji