Jak naprawić Word Online nie działa lub nie odpowiada

Word Online to program, który pozwala edytować i formatować dokument w przeglądarce internetowej. Zapisany dokument w programie Word jest również zapisywany w witrynie, w której otworzyłeś ten sam dokument w Word Online, i oba dokumenty są podobne, mimo że niektóre funkcje działają inaczej w obu środowiskach.

Wśród funkcji, które różnią się między innymi, jest edycja, która w Word Online nie pokazuje narzędzi do formatowania stron, takich jak marginesy, hamulce stron, strony tytułowe, a nawet narzędzia do nagłówków / stopek, a zamiast tego obiekty są wyświetlane jako symbole zastępcze.

Word Online, znana wcześniej jako Word Web App, jest świetna dla zwykłych użytkowników, chociaż nie jest w pełni funkcjonalna jako wersja Word na komputery, ale nadal jest kompleksowa i działa z różnymi formatami dokumentów.

Działa również dobrze ze wszystkimi przeglądarkami i pozwala zapraszać innych użytkowników do przeglądania twoich dokumentów lub współpracy z nimi. Ma również funkcję, która pozwala osadzać dokumenty w poście na blogu lub w witrynie.

Jeśli zauważysz, że Word Online nie działa lub nie odpowiada, wypróbuj niektóre z poniższych poprawek i sprawdź, czy to rozwiązało problem.

POPRAWKA: Word Online nie działa / nie odpowiada

 1. Ogólne rozwiązywanie problemów
 2. Pobierz dokument i edytuj w programie Word
 3. Odśwież pamięć podręczną przeglądarki
 4. Zresetuj ustawienia przeglądarki
 5. Ustaw blokadę wyskakujących okienek przeglądarki
 6. Uruchom przeglądarkę w trybie awaryjnym

1. Ogólne rozwiązywanie problemów

Aby naprawić Word Online, który nie działa lub nie odpowiada, najpierw sprawdź, czy możesz uzyskać do niego dostęp w innej przeglądarce, na przykład podczas przeglądania inPrivate w Internet Explorerze. Aby to zrobić, przejdź do Przybory menu i wybierz Przeglądanie w trybie prywatnym, albo użyj CTRL + SHIFT + P.

Sprawdź także, czy odczuwasz to samo podczas uzyskiwania dostępu do programu na innym urządzeniu. Uruchom ponownie urządzenie, zaloguj się ponownie, a następnie uruchom ponownie Word Online i sprawdź, czy to pomoże.

Jeśli używana przeglądarka sprawia, że ​​Word Online nie działa lub nie odpowiada, spróbuj użyć innej przeglądarki. Na przykład jeśli używasz Internet Explorera, możesz wypróbować Firefox, Chrome lub dowolną inną przeglądarkę, którą lubisz, i sprawdzić, czy problem nie występuje podczas korzystania z bieżącej przeglądarki.

 • Czasami problem może dotyczyć tylko niewielkiej części użytkowników, a Microsoft podaje takie poprawki, wprowadzając je na całym świecie w ciągu jednego dnia lub określonego czasu, więc dobrze jest również przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej wraz z zespołem, aby sprawdzić, czy to jest znanym problemem.

  2. Pobierz dokument i edytuj w programie Word

  Jeśli masz problemy z tym, że Word Online nie działa lub nie odpowiada, spróbuj pobrać dokument i edytować go w aplikacji komputerowej Word (lokalnie), ale jeśli nie masz tego programu lub pełnej wersji Word / Office zainstalowanej na swoim PC, możesz spróbować otworzyć dokument w WordPad — funkcja wbudowana w Windows.

  3. Odśwież pamięć podręczną przeglądarki

  Aby to zrobić:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy Początek i wybierz Biegać

  słowo online nie działa

  • Rodzaj inetcpl.kpl
  • Naciśnij enter lub kliknij dobrze
  • Kliknij zaawansowane pod Właściwości internetowe

  słowo online nie działa

  • Przywracać Zaawansowane ustawienia

  słowo online nie działa

  • Resetuj, dopóki nie pojawi się nowy monit
  • Czek Usuń ustawienia osobiste pudełko
  • Kliknij Resetowanie i kliknij dobrze

  — POWIĄZANE: Poprawka: Nie można edytować dokumentów Word 2016

  4. Zresetuj ustawienia przeglądarki

  Jeśli okaże się, że Word Online nie działa lub nie odpowiada i pojawia się okienko z napisem „Przepraszamy, wystąpił problem”, możesz zresetować ustawienia przeglądarki, a następnie spróbować ponownie użyć Word Online.

  • Oto jak go zresetować, jeśli używasz przeglądarki Chrome:

  Czasami aplikacje lub rozszerzenia zmieniają ustawienia bez Twojej wiedzy, więc możesz zresetować Chrome. Nie powoduje to jednak usunięcia, wyczyszczenia ani zmiany zapisanych zakładek i haseł. Oto co robić:

  • otwarty Google Chrome
  • Kliknij Ustawienia

  słowo online nie działa

  • Przewiń w dół i kliknij zaawansowane

  słowo online nie działa

  • Iść do Resetowanie pudełko

  słowo online nie działa

  • Kliknij Resetowanie i potwierdź, klikając Resetowanie jeszcze raz

  słowo online nie działa

  Zresetowanie ustawień Chrome zmienia domyślną wyszukiwarkę z powrotem na Google, ale także zmienia stronę główną i karty, a także stronę nowej karty, przypięte karty, ustawienia treści, pliki cookie i dane witryny, rozszerzenia i motywy — z powrotem do ustawień domyślnych.

  Uwaga: Jedyne ustawienia, które zostaną zresetowane, dotyczą zalogowanego profilu Chrome, a zmiany te zostaną zastosowane na wszystkich komputerach lub urządzeniach, na których zalogowano się przy użyciu bieżącego i aktywnego profilu.

  • Jak zresetować przeglądarkę Internet Explorer

  Jeśli używasz przeglądarki Internet Explorer, możesz zresetować jej ustawienia, aby przywrócić je do wcześniejszego stanu, w jakim były w momencie pierwszej instalacji przeglądarki na komputerze, jeśli Word Online nie działa lub nie odpowiada. Pomaga to w rozwiązywaniu problemów wynikających ze zmian ustawień po instalacji.

  • Uwaga: zresetowanie programu Internet Explorer jest nieodwracalne, a wszystkie poprzednie ustawienia zostaną utracone.

   Aby to zrobić:

   • Początek Internet Explorer
   • Iść do Przybory menu

   słowo online nie działa

   • Kliknij Opcje internetowe

   słowo online nie działa

   • Kliknij Karta Zaawansowane w oknie Opcje internetowe

   słowo online nie działa

   • Kliknij Resetowanie

   słowo online nie działa

   • ZA potwierdź reset pojawi się okno dialogowe

   słowo online nie działa

   • Wybierz Usuń ustawienia osobiste pole, jeśli chcesz wyczyścić historię przeglądarki, dostawców wyszukiwania, strony główne, ochronę przed śledzeniem, akceleratory oraz dane filtrowania ActiveX.

   słowo online nie działa

   • Kliknij Blisko po zastosowaniu domyślnych aplikacji zamknij i uruchom ponownie program Internet Explorer

   Uwaga: Jeśli nadal nie możesz zresetować i wyświetla się komunikat o błędzie, sprawdź, czy wszystkie widoczne okna i uruchomione procesy są zamknięte, ponieważ niektóre mogą być niewidoczne. Uruchom ponownie komputer, uruchom przeglądarkę i spróbuj zresetować ponownie. Jeśli nie możesz uruchomić przeglądarki, otwórz okno Ustawienia, naciskając Klawisz Windows + R. aby otworzyć polecenie Uruchom, wpisz inetcpl.cpl i naciśnij Enter. Wykonaj powyższe kroki, aby ponownie zresetować IE.

   5. Ustaw blokadę wyskakujących okienek przeglądarki

   Czasami Word Online nie działa lub nie odpowiada z powodu blokowania wyskakujących okienek, które blokują wyskakujące okienka po utworzeniu pliku, co utrudnia korzystanie z plików. Możesz obejść ten problem, ustawiając blokadę wyskakujących okienek przeglądarki, aby zezwalać na wyskakujące okienka pakietu Office i ponownie tworzyć pliki. Działa to jednak tylko w przypadku nowych plików, a nie plików już uszkodzonych.

   • 6. Uruchom przeglądarkę w trybie awaryjnym

    Gdy Word Online nie działa lub nie odpowiada, może to wynikać ze zgodności lub problemu z dodatkami. Aby zidentyfikować problem, uruchom program Internet Explorer w trybie awaryjnym, aby wyłączyć dodatki lub rozszerzenia. Aby to zrobić:

    • Rodzaj CMD w polu wyszukiwania
    • Kliknij Wiersz polecenia

    słowo online nie działa

    • Rodzaj C: \ Program Files \ Internet Explorer \ iexplore.exe — wyłącz
    • naciśnij wchodzić
    • Przejdź do witryny, z której uzyskujesz dostęp do Word Online i sprawdź, czy problem nadal występuje

    Uwaga: nie musisz ponownie uruchamiać polecenia, aby włączyć rozszerzenia przeglądarki, wystarczy otworzyć nowy Internet Explorer, aby uruchomić normalne okno.

    Czy którekolwiek z tych rozwiązań pomogło naprawić Word Online niedziałający / nie reagujący na twoim komputerze? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji