Jak naprawić błąd kodu USB 43 w systemie Windows 10, 8.1 lub 7

Jeśli urządzenie USB nie działa w systemie Windows 7, 8.1, Windows 10 z błędem kodu 43 w Menedżerze urządzeń, musisz przeczytać poniższe informacje, aby rozwiązać problem
USB 3.0 Windows 8.1 kod 43
Brak nowości w tym, że występują problemy z łącznością USB w Windows 7, 8.1, Windows 10. W poprzednim poście wyjaśniliśmy, jak naprawić powolne problemy z USB 3.0 w Windows 8.1, 10, a teraz pora porozmawiać o inny konkretny problem — błąd kodu 43, który widzisz w Menedżerze urządzeń.

Ten irytujący problem z USB, który został udostępniony przez zespół Microsoft Windows USB Core w ostatnim poście, w końcu się skończył. Oto, co mówi zespół:

Kilka urządzeń USB po podłączeniu do portu Enhanced Host Controller (EHCI) może nie wyliczać w Windows 8.1, ale działa w Windows 8. W Windows 8.1 awaria jest zgłaszana jako kod błędu 43 w Menedżerze urządzeń. Jednym z powodów jest to, że urządzenie zgłasza się jako obsługujące wersję USB wyższą niż 2.00, ale nie zapewnia wymaganego deskryptora BOS.

Zgodnie z oficjalną specyfikacją USB urządzenie USB w wersji 2.00 lub nowszej musi zapewniać deskryptor BOS. W systemie Windows 8 stos sterowników USB 2.0 nie sprawdza tego wymagania. W rezultacie urządzenie o wersji 2.00 lub nowszej bez deskryptora BOS, wylicza z powodzeniem po podłączeniu do kontrolera EHCI. W Windows 8.1 stos sterowników został zaktualizowany i wyliczenie nie powiedzie się dla takich urządzeń. Uwaga: Sterownik USB 3.0 eXtensible Host Controller (xHCI) w Windows 8 i 8.1 potwierdza to wymaganie. Badamy możliwe obejście problemu dla urządzeń z tym problemem.

To ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ będziesz musiał zrobić kilka całkiem technicznych rzeczy, aby się go pozbyć. Jeśli poniższe kroki nie rozwiążą problemu, pozostaw dokładny numer modelu urządzenia z komentarzem tutaj lub we wspomnianym wyżej poście od zespołu Microsoft Windows USB Core Team, a być może pomogą.

Jak naprawić błąd USB Code 43 na komputerach z systemem Windows

1. Sprawdź wartości bcdUSB i fid_URB_Hdr_Status (Windows 8.1)

 • Przechwyć ślad ETW USB dla niepowodzenia wyliczenia.
 • Otwórz śledzenie w aplikacji Microsoft Network Monitor (Netmon)
 • Otwórz okno dialogowe Znajdź ramkę (CTRL-F) i wyszukaj zdarzenie USBPort.USBPORT_ETW_EVENT_DEVICE_INITIALIZE
 • Rozwiń pole fid_USBPORT_DeviceDescriptor w okienku Szczegóły ramki i zobacz wartość bcdUSB
 • Jeżeli wartość bcdUSB jest większa niż 0x200, otwórz ponownie okno dialogowe Znajdź ramkę i wyszukaj USBPort.USBPORT_ETW_EVENT_COMPLETE_URB_FUNCTION_CONTROL_TRANSFER_EX.ControlTransfer.Urb.SetupPacket.Value_DescriptorType == 0xf. Wyszukiwanie zwraca zakończenie kontroli sterowania dla typu deskryptora BOS 0x0F
 • Rozwiń pole ControlTransfer w panelu Szczegóły ramki i wyświetl wartość URB_Hdr_Status
 • Jeśli wartość fid_URB_Hdr_Status jest inna niż „sukces”, urządzenie nie zwróciło deskryptora BOS, mimo że zgłasza wersję większą niż 0x200.

2. Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne i uruchom ponownie komputer

Ponowne uruchomienie komputera lub laptopa może naprawić ten błąd szybciej niż myślisz. Ale jest pewien haczyk: ponieważ błąd 43 wpływa na połączenie USB, najpierw należy odłączyć wszystkie urządzenia peryferyjne podłączone do urządzenia.

Następnie uruchom ponownie komputer i podłącz urządzenia peryferyjne z powrotem jeden po drugim.

3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows

System Windows 10 jest wyposażony we wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które pozwala użytkownikom szybko naprawić różne problemy. Oto jak go użyć:

 1. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiązywanie problemów
 2. Przejdź do Znajdź i napraw inne problemy> kliknij Sprzęt i urządzenia> uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
 3. napraw błąd USB 43
 4. Poczekaj na zakończenie procesu rozwiązywania problemu> sprawdź, czy problem nadal występuje.

4. Usuń problematyczny sterownik kontrolera USB

Jeśli powyższe rozwiązania nie działały, zidentyfikuj problematyczny sterownik kontrolera USB, odinstaluj go, a następnie zainstaluj ponownie na swoim komputerze.

 1. Uruchom Menedżera urządzeń> przejdź do kontrolerów Universal Serial BusBłąd USB 43 napraw
 2. Sprawdź, czy jest tam żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Powinien mu towarzyszyć opis „Nieznane urządzenie”
 3. Wybierz problematyczny sterownik> w nowym oknie przejdź do karty Sterownik> kliknij Odinstaluj, aby usunąć sterownik kontrolerów USB
 4. Teraz kliknij Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu, aby ponownie zainstalować sterownik.

Uwaga: to rozwiązanie działa tylko w przypadku komunikatu o błędzie „System Windows zatrzymał to urządzenie, ponieważ zgłosił problemy. (Kod 43) ”jest widoczny na karcie Ogólne — Stan urządzenia.

5. Zaktualizuj system Windows

Upewnij się, że na swoim komputerze korzystasz z najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego Windows. Przypominamy, że Microsoft stale wprowadza aktualizacje systemu Windows, aby poprawić stabilność systemu i rozwiązać różne problemy, w tym błędy USB.

Aby uzyskać dostęp do sekcji Windows Update, wystarczy wpisać „aktualizacja” w polu wyszukiwania. Ta metoda działa we wszystkich wersjach systemu Windows. Następnie przejdź do Windows Update, sprawdź dostępność aktualizacji i zainstaluj dostępne aktualizacje.

6. Uruchom pełne skanowanie systemu

Złośliwe oprogramowanie może powodować różne problemy na komputerze, w tym błędy sprzętowe. Wykonaj pełne skanowanie systemu w celu wykrycia złośliwego oprogramowania uruchomionego na twoim komputerze. Możesz użyć wbudowanego programu antywirusowego Windows, Windows Defender lub rozwiązań antywirusowych innych firm.

Oto jak uruchomić pełne skanowanie systemu w Windows 10 Creators Update:

 1. Przejdź do Start> wpisz „obrońca”> kliknij dwukrotnie Windows Defender, aby uruchomić narzędzie
 2. W lewym panelu wybierz ikonę tarczy
 3. W nowym oknie kliknij opcję Zaawansowane skanowanie
 4. Zaznacz opcję pełnego skanowania, aby uruchomić pełne skanowanie systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

7. Wymień problematyczny sprzęt

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie naprawiło błędu, przetestuj problematyczne urządzenie USB na innym komputerze. Jeśli wystąpi ten sam błąd lub urządzenie nie działa, oznacza to, że samo urządzenie powoduje błąd 43 i należy go wymienić.

Daj nam znać, jeśli udało Ci się naprawić problem z Windows 7, 8.1, 10USB podświetlony błędem kodu 43, wykonując powyższe kroki.

Link do głównej publikacji