IPConfig nie mógł opróżnić bufora DNS Resolver: jak naprawić ten błąd

Jako system operacyjny Windows ma własne dziwactwa i drobiazgi, jednak dla każdego problemu istnieje równie potężne rozwiązanie. Narzędzia takie jak Powershell, Run i IPConfig pomagają nam rozwiązać poważny problem.

Firma Microsoft postawiła również za cel udostępnienie potężnych narzędzi, które pomogą użytkownikom zarządzać funkcjami sieciowymi oferowanymi przez system Windows. W tym segmencie omówimy szczegółowo, jak naprawić „Nie można opróżnić bufora DNS Resolver» kwestia.

Co to jest ipconfig?

IPConfig to wbudowane narzędzie, które jest najbardziej przydatne dla administratorów systemu operacyjnego Windows. W szerokim sensie służy do testowania łączności między serwerem DHCP a stacją roboczą przy użyciu różnych poleceń. Tak, choć zgadzamy się, że większość ogólnych użytkowników nie będzie ipconfig na powiedzenie, ale nadal istnieje jedna funkcja w ipconfig, która jest niezbędna.

Co to jest DNS Resolve Cache and Flush

The Pamięć podręczna usługi DNS Resolver to tymczasowa baza danych utworzona w systemie operacyjnym Windows. Baza danych rejestruje wszystkie próby połączenia i odwiedzenia stron internetowych. Zasadniczo pamięć podręczna DNS jest książką rejestrującą wszystkie próby wyszukiwania DNS wykonane przez komputer. Funkcja podrzędna o nazwie DNS Prefetching jest używana w przeglądarkach Chromium do rozpoznawania nazw domen, nawet zanim użytkownik podąży za linkiem.

ipconfig / flushdns nie działa

Pamięć podręczna Resolver DNS jest bardzo pomocna w szybszym dostępie do Internetu i oszczędzaniu przepustowości, ale z pewnością ma swoje wady. Najczęściej pamięć podręczna DNS jest odpowiedzialna za błędy połączenia, co często rozwiązuje się za pomocą Opróżnij DNS Komenda. Polecenie flushdns jest bardzo przydatne, gdy witryna zmieniła adres IP i występuje konflikt, ponieważ nadal używasz starszego wpisu przechowywanego w pamięci podręcznej DNS.

Aby opróżnić lokalną pamięć podręczną DNS komputera, wystarczy udać się do wiersza polecenia i wpisać następujące polecenie „ipconfig / flushdns”. Czasami jednak wiersz polecenia wyświetla następujący błąd: „Nie można opróżnić bufora DNS Resolver » kwestia.»

Według ekspertów firmy Microsoft ten problem występuje, gdy komputer o nazwie „Klient DNS” jest wyłączony. Zwykle jest to włączane podczas uruchamiania. Aby usługa mogła wykonać czynności opisane poniżej,

  • Otwórz okno dialogowe Uruchom, naciskając „WIN + R”
  • Wpisz services.msc i kliknij OK
  • Wybierz nazwę DNS i kliknij dwukrotnie to samo.
  • Sprawdź ustawienia „Typu uruchomienia”, upewnij się, że wybierasz „Automatyczny”.
  • Uruchom ponownie komputer, a klient DNS powinien zostać włączony automatycznie

Ostatni ratunek

Czy problem „Nie można opróżnić pamięci podręcznej programu DNS Resolver” nadal występuje? W takich przypadkach należy spojrzeć na dzienniki systemu Windows, aby wywnioskować, co się stało. Otwórz okno dialogowe Uruchom, wpisując „WIN + R”, kliknij Ok> Dzienniki systemu Windows> Systemy.

Można też po prostu wpisać „ipconfig / displaydns”, Aby wyświetlić całą pamięć podręczną DNS. Ponadto wyniki można również wyeksportować, wpisując następujące polecenie „ipconfig / displaydns> cached-dns.txt.”

W ten sposób rozwiązujesz problem „Nie można opróżnić bufora DNS Resolver Cache”. W pokrewnej uwadze, niektórzy z nas wyłączają klienta DNS w obawie, że pochłonie zasoby komputerowe i jest to czysty mit. W większości przypadków klient DNS zużywa około 200–300 KB pamięci, a wyłączenie go z pewnością nie pomaga w czerpaniu korzyści z wydajności.

Link do głównej publikacji