Ile kopii systemu Windows 8 sprzedał Microsoft?

Nienawidzimy lub kochamy system Windows 8, nadal jesteśmy ciekawi jednej rzeczy — tylko ile jednostki, które Redmond udało się sprzedać? Ile kopii systemu Windows 8 jest na wolności? Widzieliśmy wiele szacunków i zgadywanek, ale za każdym razem coś było nie tak — uwzględniono aktualizacje z poprzednich wersji lub licencje dla przedsiębiorstw. Oczywiście będziemy musieli zaktualizować ten artykuł, gdy tylko otrzymamy nowe informacje, więc wróć, aby dowiedzieć się, jak bardzo rozwinął się system Windows 8.

Poprzednie szacunki, które mieliśmy, były następujące — 60 (sześćdziesiąt) milionów kopii Windows 8, według Tami Reller, który jest dyrektorem finansowym i dyrektorem ds. marketingu w systemie Windows. Poinformował nas o tej liczbie na JP Morgan Tech Forum, które faktycznie odbyło się na Consumer Electronics Show w Las Vegas — 8 stycznia. Microsoft powiedział, że do końca listopada sprzedali 40 (czterdzieści) milionów egzemplarzy Windows 8, ale wciąż pozostają pytania, na które nie ma odpowiedzi.

Czytaj dalej, aby śledzić aktualizacje na kopiach, gdy otrzymamy więcej informacji na ten temat. Dodaj zakładkę do artykułu, jeśli jesteś zainteresowany postępami.

Sprzedane jednostki Windows 8 — ile?

Windows 8 sprzedanych egzemplarzy

Ale teraz mamy oficjalny numer, bezpośrednio z wystawy CeBit, która odbywa się w Berlinie — Microsoft oficjalnie poinformował nas, że liczba sprzedanych Liczba kopii systemu Windows 8 wzrosła do 60 milionów. Microsoft mówi dalej, że Windows 8 ma lepszy start niż Windows 7, ale jest to logiczne wytłumaczenie — aktualizacja do Windows 8 była bardzo tania w początkowych miesiącach. Jednak ta liczba (60 milionów jednostek Windows 8) nie obejmuje sprzedaży w ramach umowy Enterprise License / licencji zbiorowych.

Nadchodzi jednak wielka misja — co z Windows RT? Wiemy, że może nie być dużo jednostek Windows RT, ale zdecydowanie jest ich co najmniej kilka milionów. Miejmy nadzieję, że Microsoft opublikuje bardziej szczegółową odpowiedź, która odpowie na wszystkie nasze pytania.

Zaktualizowany postęp w liczbie kopii sprzedanych przez Windows 8

Nie jesteśmy pewni, ile lat będzie funkcjonował system Windows 8, dlatego nie możemy nawet oszacować, ile kopii będzie w stanie sprzedać. Chodzi o to, że więcej laptopów, tabletów, ultrabooków, hybryd będzie wyposażonych w preinstalowany system Windows 8. Microsoft zacznie zarabiać na tej sprzedaży. Konsumenci nie są nawet gotowi na masowe przyjęcie systemu operacyjnego Windows 8, niektórzy nawet nie wiedzą, jak go właściwie używać. Ale Microsoft pomyślał i zaplanował z wyprzedzeniem, więc nie zdziw się, jeśli użycie systemu Windows 8 zacznie rosnąć mocniej niż kiedykolwiek.

Aktualizacja: Najnowsze informacje na ten temat pojawiły się prawie miesiąc temu, ale czekaliśmy w milczeniu, ponieważ wiedzieliśmy, że liczba jest po prostu zbyt duża, aby mogła być prawdziwa. Ten sam Tami Reller, dyrektor marketingu Microsoft Windows, poinformował nas, że Microsoft sprzedał do tej pory już ponad 100 milionów egzemplarzy Windows 8, co jest sporym osiągnięciem. Jednak wiele z tych kopii było wynikiem taniej aktualizacji ze starszych wersji systemu Windows 8. Będziemy aktualizować ten post, ponieważ otrzymamy więcej informacji na ten temat z solidnych źródeł.

Link do głównej publikacji