Dell Venue 8 Pro VS Lenovo Miix 2: Kto wygrywa?

Trwa walka o najlepszy mały i tani tablet z systemem Windows 8, a teraz konfrontujemy się z Dell Venue 8 Pro i Lenovo Miix 2, aby przekonać się, kto jest zwycięzcą tego święta.

Co zamierzasz zrobić w te wakacje?

Co zamierzasz zrobić w te wakacje?

Święta są tuż za rogiem i myślę, że tak jak ja planujesz zakup tabletu z systemem Windows 8, ale nie wiesz, który z nich. Powyższy link wskaże Ci przewodnik, który spróbuje wyjaśnić, jaki tablet z systemem Windows 8 lub Windows 8.1 uzyskasz w tym sezonie świątecznym. Microsoft ma słodki Czarny piątek i oferty wakacyjne, więc może i ty też możesz tam zajrzeć.

Wcześniej przeprowadziliśmy kilka innych porównań tabletów z systemem Windows 8, wprowadzając tete-a-tete Toshiba Encore i Asus T100 oraz porównując ten sam Toshiba Encore z Lenovo Miix 2. Teraz nadszedł czas, aby wprowadzić nowy odtwarzacz — Dell Miejsce 8 Pro i skonfrontuj go z Lenovo Miix 2, aby zobaczyć, kto wygra.

Lenovo Miix 2 vs Dell Venue 8 Pro: Battle of Specs

Oba tablety mają wbudowany system Windows 8.1 i mają ten sam rozmiar 8 cali. Istnieje wiele innych podobieństw między tymi dwoma, ale należy zwrócić uwagę na różnice. Podkreślimy je, aby było Ci łatwiej.

 • Cena £ — zarówno Lenovo Miix 2, jak i Dell Venue 8 Pro mają tę samą cenę wywoławczą 299 USD ale możesz kupić Dell Venue Pro 8 od Amazon 20 USD mniej, to znaczy, jeśli Amazon jest dostępny w twoim krajuDell Venue 8 Pro
 • Pokaz — Miix 2 ma panoramiczny ekran HD 16: 9 z technologią IPS i 1280 x 800 z obsługą 10-palców multi-touch, podczas gdy Venue Pro 8 jest wyposażony w diodę IPS LED ta sama rozdzielczość 1280 x 800 i obsługa dotykowa 10 palców. Chociaż sformułowanie jest nieco inne, te wyświetlacze są w zasadzie takie same
 • Edytor — oba tablety z systemem Windows 8.1 są wyposażone w ten sam Z3740D Intel Bay Trail Dual Core do 1,80 GHz
 • Pamięć — znowu widzimy tutaj niewielkie różnice, Lenovo Miix 2 nadchodzi 2 GB LPDDR2 800 MHz vs Dual Venue 8 Pro 2 GB DDR3L-RS 1333 MHz jeden. Oznacza to, że Dell Venue 8 Pro powinien być odrobinę szybszy niż Miix2. Ale, w praktyce, uważam, że ta różnica jest znikoma
 • Przechowywanie — bez różnic tutaj 32 GB pamięci wewnętrznej SSD dla obu tabletów. Aby rozszerzyć tę pamięć, Miix 2 jest wyposażony w czytnik Micro SD, podczas gdy Dell Venue 8 Pro to uzupełnia Wersje SDHC i SDXC. Kolejna niewielka wygrana dla Venue 8 Pro.
 • Dźwięk i wideo — tutaj nie ma różnic, zarówno Lenovo Miix 2, jak i Dell Venue 8 Pro ze zintegrowaną grafiką audio i Intel HD. Szczerze mówiąc, trudno oczekiwać czegoś innego w tej cenie.lenovo miix 2 vs dell venue pro 8
 • Porty — Lenovo Miix 2 wydaje się być zwycięzcą, tak jak ma Micro USB 2.0, Micro HDMI i wyjście słuchawkowe, podczas gdy Dell Venue 8 Pro jest wyposażony w starszą generację Micro USB i tylko wyjście słuchawkowe / wejście mikrofonowe. Micro HDMI i Micro USB 2.0 w Miix 2 są bardzo mile widziane
 • Bateria — oba tablety z systemem Windows 8.1 mają 2-ogniwowy akumulator litowo-jonowy, a to, co zauważyłem w recenzjach, jest takie, że gdzieś średnio około 7+ godzin. Ale arkusz specyfikacji mówi, że Lenovo Miix 2 może żyć do 7 godzin, podczas gdy Dell Venue 8 Pro obiecuje 8 godzin.
 • Aparat fotograficzny — Lenovo Miix 2 ma Czujnik przedniego aparatu 2 MP i 5 MP z tyłu podczas gdy Dell Venue 8 Pro ma tylko kamerę internetową o rozdzielczości 1,2 MP HD i 5 MP z tyłu. Jeśli planujesz dużo rozmów wideo, Miix2 powinien być twoim wyborem.
 • Bezprzewodowy — Bluetooth znajduje się na obu tabletach, ale interesujące staje się to, że podczas gdy Lenovo Miix2 jest wyposażony w standard Wi-Fi 802.11b / g / n, Dell Venue 8 Pro wygrywa grę z najnowszym standardem WiFi 802.11a / g / n, który jest szybszy, a także włączony Miracast. Przeczytaj więcej o Miracast na powyższy link.
 • Wymiary — Teraz robimy się drażliwi i przerażający, porównując rozmiary. Lenovo Miix2 ma następujące wymiary — 8,46 x 5,19 x 0,31 cala (214,88 x 131,82 x 7,87 mm), podczas gdy Dell Venue 8 Pro ma te 8,50 x 5,12 x 0,35 cala (215,90 x 130,04 x 8,89 mm). Widzimy więc, że Lenovo Miix 2 jest odrobinę cieńszy, o około 1 mm.
 • WagaLenovo Miix 2 wygrywa bitwę wagi, a także z ciężarem 0,77 funta (349,26 g) w porównaniu z Dell Venue 8 Pro 0,87 funta (394,62 g). Oznacza to pięćdziesiąt gramów lżejszych, ale osobiście nie powinno to mieć większego znaczenia. Ale z drugiej strony to zależy od twojego osobistego gustu.

Czytaj także: AMD uruchomi tablet do gier Windows 8.1 z układami Mullins Chips

Trudno więc stwierdzić, na którą należy wybrać, ponieważ każdy ma swoje mocne i słabe strony. Przejrzyj artykuł jeszcze raz i sam zdecyduj, co jest najważniejsze i jakich funkcji szukasz.

aktualizacja — Lenovo Miix 2 nie ma portu micro HDMI, a wcześniej powiedziałem, że jest z jednym. Informacje pochodzą z Microsoft Store, ale oficjalna strona Lenovo mówi, że nie ma, więc wybacz mój błąd.

Link do głównej publikacji