Czy Twoja prywatność jest zagrożona w systemie Windows 10?

Żyjemy w czasach, w których nasza prywatność jest bardziej bezbronna niż kiedykolwiek i nieustannie boimy się, że ktoś ogląda to, co robimy w Internecie. Wcześniej stajemy się coraz bardziej sceptyczni wobec nowych produktów, które oferują nam duże firmy, a Techniczna wersja zapoznawcza Microsoft Windows 10 nie jest wyjątkiem. 
wind8apps prywatności systemu Windows 10

Czy system Windows 10 dba o Twoją prywatność lub ma problemy z polityką prywatności?

Kiedy Microsoft opublikował Windows 10 Preview techniczny tej jesieni, przedstawił także nową Politykę prywatności, aby pasowała do systemu operacyjnego. Nowa Polityka prywatności stanowi, że Microsoft będzie wykorzystywać określone metody do zbierania informacji o wydajności oprogramowania i błędach, aby ostateczna wersja systemu Windows 10 była jak najbardziej niezawodna.

„Gdy nabywasz, instalujesz i używasz Programu, Microsoft zbiera informacje o tobie, twoich urządzeniach, aplikacjach i sieciach, a także o tym, jak korzystasz z tych urządzeń, aplikacji i sieci”, zgodnie z polityką prywatności. „Przykłady gromadzonych danych obejmują imię i nazwisko, adres e-mail, preferencje i zainteresowania; przeglądanie, wyszukiwanie i historia plików; dane telefoniczne i SMS; konfiguracja urządzenia i dane czujnika; i wykorzystanie aplikacji ”.

Microsoft podał cztery przykłady, z których jeden wyraźnie stwierdza, że ​​podczas wprowadzania tekstu do dowolnej aplikacji Microsoft może zbierać te wpisywane znaki. Dlaczego? Aby firma mogła precyzyjnie dostroić sprawdzanie pisowni i funkcje autouzupełniania. Ponownie, podgląd techniczny nie jest idealny na komputerach używanych do codziennych celów, chyba że użytkownicy nie dbają o tę „kolekcję postaci”.

Ale to Oświadczenie o ochronie prywatności i metoda gromadzenia danych osobowych przez firmę Microsoft przeszkodziły wielu użytkownikom. Ludzie po prostu nie chcą udostępniać swoich danych osobowych oraz tego, co robią i gdzie idą w Internecie do firmy Microsoft. A reakcje z nich są mieszane. Niektóre z nich akceptują tę metodę firmy Microsoft dotyczącą gromadzenia danych, mówiąc, że celem podglądu jest zebranie jak największej ilości danych w celu stworzenia dobrego i stabilnego systemu operacyjnego. Podczas gdy inni często nie powstrzymują się przed przekleństwami, zgłaszając swoje spory z Microsoftem.

Ale przynajmniej Microsoft był sprawiedliwy, mówiąc to wszystko w Polityce prywatności, więc nie możesz powiedzieć, że nie zostałeś ostrzeżony i że Microsoft szpieguje cię wbrew twojej woli, ponieważ to od ciebie zależy, czy będziesz użyj podglądu technicznego i ujawnij swoje dane osobowe firmie Microsoft, lub nie. Ale Microsoft zdaje sobie sprawę, że ludziom się to nie podoba, dlatego nie zaleca się instalowania podglądu technicznego systemu Windows 10 na komputerach, z których codziennie korzystasz.

Co możesz zrobić, aby zminimalizować wpływ gromadzenia danych osobowych?

Jeśli jesteś jedną z osób, które bardzo troszczą się o swoje dane osobowe, zawsze możesz pozostać anonimowy podczas surfowania po Internecie. Możesz użyć serwera proxy lub dobrej sieci VPN. Jeśli podejrzewasz, że Microsoft zebrał już niektóre Twoje dane osobowe, możesz uniknąć sytuacji, w której ktoś użyje ich w Twoim profilu cyfrowym.

Ze wszystkich usług VPN, które mogą ukrywać adres IP komputera, chronić Cię przed atakami i hakerami oraz chronić i szyfrować dane, Cyberghost jest najlepszy pod względem jakości i ceny. Dostępny w cenie 2,75 USD miesięcznie, masz wiele wspaniałych funkcji i utrzymuje anonimowość cyfrowych śladów.

  • Pobierz teraz Cyberghost (obecnie 77% sprzedaży)

Link do głównej publikacji