Czy powinienem używać klawiatury laptopa lub kupić osobną?

Dla niektórych może to wydawać się głupim pytaniem, ale ma to poważne podstawy — jeśli twój laptop jest już wyposażony we wbudowaną klawiaturę, czy powinieneś użyć osobnej? Poniżej przedstawiłem szczerą opinię.
klawiatura laptopa osobna klawiatura
Ostatnio w końcu kupiłem bezprzewodową klawiaturę i mysz do moich laptopów z systemem Windows 10 i 8 i używam ich od kilku dni. Powodem, dla którego kupiłem osobną klawiaturę do laptopa, są obawy związane z moim zdrowiem. Praca przez tyle godzin prawie codziennie przed komputerem wpływa na moje zdrowie, ponieważ nie utrzymuję zdrowej postawy. I tak, poleganie na klawiaturze laptopa do pisania i pracy jest dużą tego przyczyną. Pozwól mi wyjaśnić.

Spójrz na zdjęcia poniżej. Jak widać na pierwszym, rdzeń kręgowy jest zgięty głównie dlatego, że wyświetlacz jest nieco niżej umieszczony niż wzrok, mimo że komputer stacjonarny jest wyposażony w osobną klawiaturę. Teraz drugi obraz lepiej ilustruje mój punkt widzenia. Opierając się na wbudowanej klawiaturze laptopa, możesz pochylać się do tyłu i utrzymywać tak przez wiele godzin.

niepoprawna pozycja laptopa

prawidłowa postawa komputera

Oddzielna klawiatura laptopa poprawia twoje zdrowie

Teraz, jeśli dostaniesz oddzielną klawiaturę, zwłaszcza bezprzewodową, abyś nie był przywiązany do kabla, przede wszystkim zmniejszy się odległość między ekranem a oczami. Po drugie, będziesz mógł teraz spróbować przyjąć prawidłową postawę rdzenia kręgowego, ponieważ twoje ręce nie będą tak blisko laptopa, jak były wcześniej. To jest tak proste.

  • POWIĄZANE: 6 najlepszych aplikacji fitness dla systemu Windows 10

Oczywiście, kiedy podróżujesz i zabierasz laptopa ze sobą, zabranie ze sobą dodatkowej klawiatury może nie wydawać się tak dobrym pomysłem, więc używaj klawiatury, jeśli nie masz komputera stacjonarnego, a laptop jest Twoim głównym narzędzie pracy. Będziesz zaskoczony, jak duży będzie to miało wpływ na twoje zdrowie.

Dostosuj klawiaturę

Jest też kolejna ważna zaleta zakupu oddzielnej klawiatury — możesz wybrać taką, która naprawdę odpowiada Twoim potrzebom. Wbudowana klawiatura laptopa jest dość standardowa. Z drugiej strony często możesz dostosować własną klawiaturę: możesz wybrać jej kolor (możesz kupić klawiaturę tematyczną), wybrać konkretny projekt orientacji klawiszy i wiele więcej.

Tak więc, jak widać, osobna klawiatura ma co najmniej dwie ważne zalety w zakresie utrzymania zdrowej pozycji i wyboru własnego projektu klawiatury.

Link do głównej publikacji