Czy Cortana powinna podlegać ograniczeniom wiekowym?

Microsoft przedstawił Cortanę swoim użytkownikom jako część systemu Windows Phone 8.1 w zeszłym roku i wszyscy byli z niej zachwyceni i działali. Ale Cortana nie jest dostępna dla wszystkich, ponieważ tylko użytkownicy w wieku powyżej 13 lat mogą z niej korzystać. I jedno z pytań, które się zadaje, brzmi: czy Cortana powinna być ograniczona wiekiem?
Ograniczony wiek Cortany
Jeśli twoje dziecko ma mniej niż 13 lat i próbuje porozmawiać z Cortaną, otrzyma następujący komunikat: „Przepraszam, musisz być trochę starszy, zanim ci pomogę”. Jestem pewien, że twój dziecko będzie z tego powodu smutne, ale musisz mu wytłumaczyć, że tak musi być. Mianowicie, nie jest decyzją Microsoftu, aby Cortana była niedostępna dla dzieci poniżej 13 roku życia, ponieważ firma musi tylko przestrzegać prawa.

Zgodnie z prawem COPPA (ustawa o ochronie prywatności dzieci w Internecie z 1998 r.), Microsoft ani żadna inna firma, strona internetowa lub usługa online nie ma prawa do zbierania danych osobowych od dzieci poniżej 13 roku życia. A Cortana Microsoftu jest niczym innym jak jednym dużym podmiotem gromadzącym dane. Musi zebrać jak najwięcej danych osobowych, aby zapewnić odpowiednią pomoc, a udzielanie pomocy dzieciom poniżej 13 roku życia stanowi naruszenie powyższego prawa. I bez względu na to, jak duża jest firma, musi ona tylko przestrzegać prawa.

Zastanówmy się jednak rozsądnie, dziecko poniżej 13 roku życia tak naprawdę nie potrzebuje osobistego asystenta. Na pewno nie użyje go, aby ustawić przypomnienie o umówionym spotkaniu ani sprawdzić ruchu. Więc jest całkowicie w porządku, aby dzieci czekały w pewnym wieku na skorzystanie z osobistego asystenta, takiego jak Cortana, ponieważ pomoże im to normalnie się rozwijać, a także uchroni swoje dane przed wyciekiem.

Czy zgadzasz się z tym? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

Link do głównej publikacji