Często zadawane pytania dotyczące aktualizacji systemu Windows 7 do Windows 10: Oto odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy, wszystkie dobre rzeczy dobiegają końca. Odliczanie czasu dla starzejącego się systemu operacyjnego Windows 7 zostało oficjalnie uruchomione przez Microsoft. Koniec terminu wsparcia zachęcił większość użytkowników do uaktualnienia do systemu Windows 10.

System Windows 7 został oficjalnie uruchomiony w 2009 roku. Większość użytkowników (zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych) nadal korzysta ze starzejącego się systemu operacyjnego Windows 7 nawet po dekadzie. Niektórzy mają obsesję na punkcie wąskiego menu Start, kolorowego i szklanego motywu Aero oraz kultowego dźwięku startowego. Podczas gdy inni są po prostu zakochani w minimalistycznym interfejsie Windows 7, że nawet nie chcą zepsuć się nową wersją systemu Windows.

Niezależnie od tego, po 14 stycznia 2020 r. Nie będziesz już otrzymywać krytycznych poprawek bezpieczeństwa i oficjalnej pomocy technicznej. Dlatego musisz uaktualnić system do Windows 10, jeśli chcesz otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń i nowe funkcje od Microsoft.

Dla wszystkich, którzy mają mnóstwo pytań, oto odpowiedzi, które mogą pomóc w płynnym uaktualnieniu systemu Windows 7 do systemu Windows 10.

Często zadawane pytania dotyczące systemu Windows 7 do Windows 10

1. Czy nadal mogę korzystać z systemu Windows 7 po 2020 roku?

Tak, po 14 stycznia 2020 r. Nadal możesz korzystać z systemu operacyjnego Windows 7 i obsługiwać go. Najważniejsze jest to, że Microsoft nie będzie już wydawał bezpłatnych aktualizacji zabezpieczeń dla tych, którzy nadal używają systemu Windows 7.

Nie będziesz uprawniony do otrzymywania aktualizacji oprogramowania, zabezpieczeń lub funkcji. Będziesz musiał zapłacić ogromną kwotę za rozszerzoną obsługę systemu Windows 7 dla poszczególnych urządzeń. Podczas gdy koszty będą rosły z roku na rok, to z pewnością będzie to droga opcja szczególnie dla osób fizycznych.

Proszę spojrzeć na szczegóły dotyczące cen:

S. NoYearDurationCost
(Windows 7 Pro) Koszt
(Windows Enterprise (dodatek))
11 rokStyczeń 2020 — styczeń 2021 50 USD za urządzenie 25 USD za urządzenie
2)Rok 2Styczeń 2021 — styczeń 2022100 USD za urządzenie50 USD za urządzenie
3)Rok 3Styczeń 2022 — styczeń 2023200 USD za urządzenie100 USD za urządzenie

Dlatego zaleca się aktualizację do najnowszej wersji systemu Windows, tj. Windows 10.

2. Jak mogę uaktualnić system Windows 7 do systemu Windows 10 za darmo?

Po 29 lipca 2016 roku system Windows 10 nie obsługuje oferty bezpłatnej aktualizacji za pośrednictwem aplikacji Pobierz system Windows 10 (GWX). Jeśli nadal jesteś zainteresowany aktualizacją komputera za darmo, powinieneś wybrać Microsoft 365 Business.

Ta wersja systemu Windows oferuje bezpłatną aktualizację dla użytkowników, którzy mają licencję na system Windows 7, 8 lub 8.1 Pro. Dlatego nie będziesz musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów za aktualizację, kupując Microsoft 365 Business.

Ponadto możesz również wypróbować nasz przewodnik, aby bezpłatnie uaktualnić system do wersji Windows 10.

3. Co się stanie, jeśli będę nadal korzystać z systemu Windows 7 po styczniu 2020 r.?

Microsoft oficjalnie ogłosił, że nie będzie już obsługiwał komputera z systemem Windows 7 po 14 stycznia 2020 r. Oznacza to, że jeśli będziesz nadal używać systemu Windows 7 po styczniu 2020 r., Nie będziesz uprawniony do otrzymywania bezpłatnych aktualizacji zabezpieczeń od Microsoft.

Pamiętając o najnowszych cyberatakach, Twój system operacyjny będzie podatny na rosnące zagrożenia bezpieczeństwa. Będziesz musiał także ponieść ogromny koszt przedłużonego wsparcia. Ponadto nie będzie można uzyskać pomocy technicznej dotyczącej systemu Windows 7 od obsługi klienta Microsoft.

Dlatego Microsoft zaleca użytkownikom, aby zastanowili się nad uaktualnieniem do systemu Windows 7. Windows 10 jest dostarczany z bezpłatnymi aktualizacjami zabezpieczeń, abyś mógł zabezpieczyć swoje dane.

4. Czy nadal mogę aktywować system Windows 7 po zakończeniu wsparcia?

Tak, nadal możesz zainstalować i aktywować system Windows 7 po 14 stycznia 2020 r. Jednak nie otrzymasz żadnych aktualizacji zabezpieczeń od Microsoft po terminie. W związku z tym brak aktualizacji zabezpieczeń zwiększy Twoje szanse na podatność na wirusy i zagrożenia bezpieczeństwa.

Microsoft zaleca wszystkim użytkownikom uaktualnienie do systemu Windows 10 w celu kontynuacji aktualizacji zabezpieczeń po oficjalnym zakończeniu wsparcia.

5. Co się stanie, jeśli system Windows 7 nie jest obsługiwany?

Pomimo faktu, że nieobsługiwana wersja systemu Windows 7 będzie nadal działać, nie otrzymasz żadnych aktualizacji oprogramowania od Microsoft za pośrednictwem Windows Update. Te aktualizacje oprogramowania obejmują zarówno aktualizacje bezpieczeństwa, jak i niezawodności dla użytkowników. Twoje dane osobowe będą wrażliwe na oprogramowanie szpiegujące, wirusy i podobne złośliwe oprogramowanie.

Ponadto obsługa klienta Microsoft nie będzie już obsługiwać żadnych zapytań związanych z nieobsługiwaną wersją systemu Windows 7. Jeśli nadal używasz systemu Windows 7, powinieneś uaktualnić system do systemu Windows 10 przed 14 stycznia 2020 r.

6. Czy Microsoft rozszerza obsługę systemu Windows 7?

Microsoft oficjalnie ogłosił, że zaprzestanie obsługi systemu Windows 7 po 14 stycznia 2020 r. Podczas gdy Windows 7 Professional lub Windows 7 Enterprise będzie mógł otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń za pośrednictwem płatnego programu Extended Security Updates (ESU). Rozszerzone wsparcie będzie dostępne przez 3 lata po upływie terminu wsparcia. Użytkownicy będą musieli ponieść ogromne koszty na urządzenie, które z roku na rok powinny rosnąć.

Oto szczegóły dotyczące ceny rozszerzonego wsparcia:

S. NoYearDurationCost
(Windows 7 Pro) Koszt
(Windows Enterprise (dodatek))
11 rokStyczeń 2020 — styczeń 2021 50 USD za urządzenie 25 USD za urządzenie
2)Rok 2Styczeń 2021 — styczeń 2022100 USD za urządzenie50 USD za urządzenie
3)Rok 3Styczeń 2022 — styczeń 2023200 USD za urządzenie100 USD za urządzenie

Microsoft zaleca uaktualnienie do systemu Windows 10, aby otrzymać bezpłatne aktualizacje zabezpieczeń i wsparcie od firmy.

7. Jak przesłać pliki z systemu Windows 7 do systemu Windows 10?

Na rynku dostępne są różne narzędzia innych firm, które mogą pomóc w przenoszeniu danych i plików z systemu Windows 7 do Windows 10. Wystarczy wykonać kilka kroków, niezależnie od tego, czy kupujesz nowy komputer z systemem Windows 10, czy planujesz uaktualnić swój istniejący komputer z systemem Windows 7 do systemu Windows 10. Możesz przeprowadzić migrację aplikacji, ustawień, opcji itp. w systemie Windows 10 według naszego Przewodnika.

8. Czy mogę zmienić system z Windows 10 na Windows 7?

Mimo że miliony użytkowników dokonało aktualizacji do systemu Windows 10, po oficjalnym zakończeniu wsparcia przez Microsoft. Niewielu z nich jest nadal zainteresowanych utrzymaniem starzejącego się systemu Windows 7.

Mogą mieć zastrzeżenia podczas migracji do nowej wersji dotyczące problemów z aktualizacją i zgodnością, obsługi programu itp. Jeśli jesteś jednym z nich, nie martw się, zawsze możesz wrócić do poprzedniej wersji. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby przejść na starszą wersję z Windows 10 na Windows 7.

Wniosek

Nie jest tak, że Twój komputer przestanie działać po styczniu 2020 r., Ale lepiej jest chronić się przed potencjalnymi zagrożeniami i cyberatakami, migrując do systemu Windows 10.

Jeśli jesteś właścicielem firmy lub osobą fizyczną, dlaczego nie zdecydować się na uaktualnienie, zamiast płacić ogromne koszty przedłużonego wsparcia?

Jeśli masz więcej pytań, prosimy o komentarz poniżej lub zawsze możesz wysłać zapytanie pocztą elektroniczną. Post zostanie zaktualizowany o dodatkowe odpowiedzi na twoje pytania.   

Link do głównej publikacji