Czas systemowy Windows 10 przeskakuje do tyłu [FIX]

Wielu użytkowników systemu Windows 10 napotkało ostatnio dziwny problem z czasem systemowym, w którym w losowych odstępach czasu ustawiał się na przeszłość. Użytkownicy zgłaszają, że przed zmianą czasu systemowego nie ma żadnego specjalnego ostrzeżenia. Na szczęście jednemu zaradnemu użytkownikowi udało się wskazać winowajcę tego problemu i zaproponował szybką poprawkę.

Czas systemowy cofa się na komputerach z systemem Windows 10, jak to naprawić?

Jeśli czas systemowy wróci na komputer, może to być irytujący problem. Mówiąc o tym problemie, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Zegar komputerowy cofający się — Jest to stosunkowo częsty problem, który może wystąpić, a jeśli go napotkasz, ponownie zarejestruj usługi Windows Time.
 • Zegar komputerowy skacze do przodu — Ten problem może wystąpić, jeśli zegar nie jest odpowiednio zsynchronizowany. Po prostu dostosuj datę i godzinę i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
 • Zegar komputerowy zawsze przed nami — Jeśli zegar się zbliża, możliwe, że Twoja strefa czasowa jest nieprawidłowa. Sprawdź ustawienia i upewnij się, że używasz właściwej strefy czasowej.
 • Data i godzina mojego komputera są resetowane — Ten problem może wystąpić z powodu aplikacji innych firm. Jeśli masz jakąkolwiek aplikację, która wpływa na Twój zegar, pamiętaj o jego usunięciu.
 • Zły czas systemowy — Czasami czas systemowy może być nieprawidłowy z powodu rejestru. Możesz jednak rozwiązać ten problem, wprowadzając kilka zmian w rejestrze.
 • Czas systemowy ciągle się zmienia, resetuje się — W niektórych przypadkach bateria płyty głównej może powodować pojawienie się tego problemu, a aby go naprawić, konieczna może być jego wymiana.

Rozwiązanie 1 — Uruchom ponownie komputer

Czasami najprostszy problem jest najlepszy, a jeśli czas systemowy wróci do normy, możesz być w stanie rozwiązać problem po prostu ponownie uruchamiając komputer.

Kilku użytkowników zgłosiło, że ponowne uruchomienie komputera tymczasowo naprawiło dla nich problem, dlatego zdecydowanie powinieneś spróbować. Pamiętaj, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe i może nie rozwiązać problemu na stałe.

 • Rozwiązanie 2 — Ponownie zarejestruj usługi czasu systemu Windows

  Według użytkowników ten problem może wystąpić z powodu problemów z usługą Czas systemu Windows. Czasami ta usługa może mieć pewne problemy, a aby je naprawić, zalecamy ponowną rejestrację usługi. Jest to stosunkowo proste i można to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Teraz wybierz Wiersz polecenia (administrator) lub PowerShell (administrator) z listy wyników.
   Zegar komputerowy cofający się
  2. Teraz uruchom następujące polecenia:
  • Net stop w32time
  • W32tm / unregister
  • W32tm / register
  • W32tm / start
  • W32tm / resync / force

  Rozwiązanie 3 — Zmodyfikuj rejestr

  Według użytkowników czasami ten problem może być spowodowany wartościami w rejestrze. Jeśli czas systemowy cofa się, być może uda się rozwiązać ten problem, wprowadzając kilka zmian w rejestrze. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź regedit. naciśnij Wchodzić i kliknij dobrze.
   Zegar komputerowy cofający się
  2. Iść do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ w32time \ Config i nastaw UtilizeSslTimeData do 0 (zero).

  Po wprowadzeniu tych zmian w rejestrze problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

  Rozwiązanie 4 — Usuń problematyczne aplikacje

  Według użytkowników aplikacje innych firm mogą czasami zakłócać działanie systemu i powodować pewne problemy. Jeśli czas systemowy wróci do normy, przyczyną może być aplikacja innej firmy.

  Kilku użytkowników zgłosiło, że przyczyną tego problemu było oprogramowanie PC Auto Shutdown, więc jeśli używasz tej aplikacji, usuń ją. W rzeczywistości każda inna aplikacja innej firmy, która ma funkcje związane z regulacją czasu, może powodować pojawienie się tego problemu.

  Aby rozwiązać problem, należy całkowicie usunąć problematyczną aplikację. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najskuteczniejszym jest użycie oprogramowania do odinstalowywania. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, oprogramowanie do odinstalowywania usunie żądaną aplikację oraz wszystkie jej pliki i wpisy rejestru.

  Korzystając z oprogramowania do odinstalowywania, upewnisz się, że aplikacja została całkowicie usunięta z komputera. Istnieje wiele świetnych aplikacji do odinstalowywania, ale jedną z najprostszych jest Deinstalator IOBit, więc wypróbuj to.

  • Rozwiązanie 5 — Upewnij się, że usługa Czas systemu Windows działa poprawnie

   Jeśli czas systemowy wróci do normy, problem może dotyczyć jednej z Twoich usług. Usługa Czas systemu Windows odpowiada za Twój zegar, a jeśli wystąpi problem z tą usługą, Twój czas może być nieprawidłowy. Możesz jednak rozwiązać problem, wprowadzając kilka zmian w tej usłudze.

   Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź services.msc. Teraz naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
    Zegar komputerowy skacze do przodu
   2. Teraz zlokalizuj Czas Windows usługi i kliknij dwukrotnie, aby otworzyć jego właściwości.
    Zegar komputerowy zawsze przed nami
   3. Zestaw Typ uruchomienia do Automatyczny a następnie kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
    Data i godzina mojego komputera są resetowane

   Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer i problem z czasem systemowym powinien zostać rozwiązany.

   Rozwiązanie 6 — Dostosuj zegar i strefę czasową

   Jeśli czas systemowy wróci do normy, możesz tymczasowo rozwiązać ten problem, po prostu dostosowując datę i godzinę. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Kliknij prawym przyciskiem myszy zegar w prawym dolnym rogu i wybierz Dostosuj datę / godzinę z menu kontekstowego.
    Zły czas systemowy
   2. Wyłączyć Ustaw czas automatycznie opcja. Teraz poczekaj kilka sekund i ponownie włącz tę opcję.
    Czas systemowy ciągle się zmienia

   Powinno to automatycznie zaktualizować datę i godzinę. Alternatywnie możesz kliknąć Zmiana przycisk i samodzielnie zmień godzinę i datę. Ponadto upewnij się, że Twoja strefa czasowa jest również poprawna.

   W większości przypadków jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, ale powinno nieco pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

   • Rozwiązanie 7 — Zmień serwer synchronizacji czasu

    Czasami czas systemowy wraca na komputer, ponieważ serwer synchronizacji czasu może nie działać poprawnie. Jeśli masz ten problem, zalecamy przejście na inny serwer czasu.

    Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

    1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź panel sterowania. Wybierz Panel sterowania z listy wyników.
     Zegar komputerowy skacze do przodu
    2. Po otwarciu Panelu sterowania przejdź do Data i godzina Sekcja.
     Zegar komputerowy zawsze przed nami
    3. Pojawi się teraz okno Data i godzina. Idź do Czas internetowy kartę i kliknij Zmień ustawienia przycisk.
     Data i godzina mojego komputera są resetowane
    4. Wybierz inny serwer z listy i kliknij Aktualizuj teraz przycisk. Teraz kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
     Zły czas systemowy

    Po wybraniu innego serwera sprawdź, czy problem został rozwiązany.

    Rozwiązanie 8 — Sprawdź baterię

    Według użytkowników, jedną z najczęstszych przyczyn nieprawidłowego czasu na komputerze jest bateria płyty głównej. Jeśli nie wiesz, komputer ma wbudowaną baterię, która umożliwia BIOS zapisanie ustawień i utrzymanie działania zegara, gdy komputer jest wyłączony.

    Jednak bateria może się po pewnym czasie wyczerpać lub uszkodzić, a jeśli tak się stanie, komputer nie będzie już w stanie śledzić czasu, a ty będziesz mieć tego rodzaju problem. Możesz jednak z łatwością sprawdzić, czy problem stanowi bateria.

    Aby to zrobić, po prostu wejdź do BIOS i stamtąd dostosuj swój czas i datę. Teraz zapisz zmiany i uruchom system Windows. Jeśli data i godzina są nadal prawidłowe, wyłącz komputer i odłącz go od gniazdka elektrycznego.

    Pozostaw komputer w ten sposób na godzinę lub dwie. Jeszcze lepiej, nie odłączaj go od gniazdka na noc. Po pozostawieniu komputera odłączonego od sieci na kilka godzin, włącz go ponownie. Jeśli problem pojawi się ponownie, jest raczej prawdopodobne, że bateria jest uszkodzona.

    Aby rozwiązać problem, musisz kupić nową baterię płyty głównej i wymienić wadliwą. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić lub jeśli Twój komputer jest objęty gwarancją, najlepiej skontaktować się z oficjalnym centrum napraw.

    Nieprawidłowy czas systemowy może być dużym problemem, ale mamy nadzieję, że udało Ci się rozwiązać ten problem na komputerze za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji