Co ostrzega Microsoft Warning na Edge i jak go usunąć

Phishing i oszustwa internetowe, ogólnie rzecz biorąc, nie są tak powszechne, jak kiedyś. Jednak od momentu pojawienia się na rynku przeglądarek duma Microsoftu, Edge, powoli przyciąga uwagę oszustów. Jedno z najczęstszych złośliwych i nieuczciwych okienek jest łatwo rozpoznawalne po rzekomym ostrzeżeniu o wirusie. To pozornie powszechne zjawisko w Edge w ostatnich czasach.

Jest to oczywiście sprytny sposób na oszusta online, który wprawia w panikę i popełnia błędy. Zalecą sięgnięcie po pomoc lub przesłanie osobistych danych uwierzytelniających. Nigdy tego nie rób. Zachowaj spokój i kontynuuj poniżej, aby uzyskać lepszy wgląd w temat.

Co to jest „alert ostrzegawczy Microsoft Edge” firmy Microsoft Edge i jak go usunąć

Co to za irytujący alert, który dokładnie zamraża Microsoft Edge

Ilekroć w przeglądarce pojawi się coś takiego: „Niebezpieczeństwo! Ostrzeżenie! Przygotuj się! Twój komputer ma poważnego wirusa! ”- zapewniamy — nie masz się czym martwić. To tylko sztuczka oszustwa, zdradziecka próba przestraszenia niedoświadczonego użytkownika Edge. W tamtych czasach wyskakujące okienka wyłudzające informacje często atakowały Google Chrome i Mozillę, ale dodane zabezpieczenia prawie całkowicie je wyeliminowały. Z drugiej strony Microsoft Edge jest nadal podatny na tego rodzaju złośliwe wyskakujące okienka.

 • Teraz, jeśli ci oszuści złapią łatwowiernego użytkownika, mogą rzeczywiście ukraść Twoje dane osobowe, licencję Windows lub wprowadzić Cię w błąd, aby wydać mnóstwo pieniędzy na rozmowy telefoniczne. Nie zakochaj się w tym. Jeśli rzeczywiście istnieje bezpośrednie zagrożenie dla twojego systemu, zostaniesz w odpowiednim czasie powiadomiony przez program antywirusowy lub sam system (w przypadku, gdy korzystasz z Windows Defender do ochrony).

  Gdy coś takiego pojawia się w Edge, a czasem tak się dzieje, zalecamy naciśnięcie Ctrl + Alt + Delete i zabicie procesu Microsoft Edge. To jest pierwszy krok. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak go usunąć i jak chronić w przyszłości.

  Jak to usunąć?

  Najpierw pierwsza rzecz. Zacznijmy od prostego kroku i przejdźmy do bardziej złożonych. Niektórzy użytkownicy zgłosili, że byli w stanie usunąć to fałszywe i złośliwe okienko wyskakujące z Edge’a, wykonując następujące czynności:

  1. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, otwórz Menedżera zadań i zakończ Edge.ostrzeżenie o krawędzi Microsoft
  2. Zamiast uruchamiać Microsoft Edge za pomocą skrótu, wpisz dowolny termin w pasku wyszukiwania systemu Windows i wyszukaj go.ostrzeżenie o krawędzi Microsoft
  3. Kliknij nowo otwartą kartę prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję zamknięcia wszystkich innych kart.
  4. Zamknij krawędź. Następnym razem, gdy uruchomisz Microsoft Edge, luka nie zadziała i wyskakujące okienko powinno zniknąć.

  Następnym krokiem jest skanowanie w poszukiwaniu potencjalnego porywacza przeglądarki i możesz to zrobić za pomocą dowolnego programu antywirusowego innej firmy, który jest do Twojej dyspozycji lub za pomocą Windows Defender. Z drugiej strony sam fakt, że narzędzie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem nie uzyskało tego jako zagrożenia, oznacza, że ​​powinieneś przyjrzeć się alternatywom. Narzędzie takie jak Malwarebytes AdwCleaner jest świetne przeciwko PUP (potencjalnie niechcianym programom). Jest całkowicie darmowy, więc pobierz go tutaj i wypróbuj.

  • I na koniec, na wypadek gdyby coś porwało twoją przeglądarkę Edge i zmieniło preferowaną stronę główną: Ustawienia> Ustawienia zaawansowane> Strona startowa.ostrzeżenie o krawędzi Microsoft

   Jak zabezpieczyć się w przyszłości podczas surfowania

   Ma to ogromne znaczenie, jeśli chcesz uniknąć fałszywych ostrzeżeń w przyszłości. Teraz, gdy przeglądarka Edge obsługuje rozszerzenia, upewnij się, że otrzymujesz rozszerzenie blokujące reklamy tak szybko, jak to możliwe ze sklepu Microsoft Store. Poza tym pamiętaj, aby nie zezwalać na pliki cookie we wszystkich witrynach i akceptuj je tylko po otrzymaniu monitu od zaufanego źródła.ostrzeżenie o krawędzi Microsoft

   • Dobry program antywirusowy do ochrony online jest również dobrym sposobem ochrony przed oszustami i złośliwym oprogramowaniem. Bitdefender 2018 jest naszą bronią z wyboru i zdecydowanie zalecamy wypróbowanie go. Możesz dowiedzieć się więcej o Bitdefender tutaj.

    Że należy to zrobić. Jeśli nadal masz problemy z ostrzeżeniem o wirusie Edge Warning, poinformuj nas o tym w sekcji komentarzy. Z przyjemnością pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Link do głównej publikacji