Zmień czas wyświetlania powiadomień systemu Windows 8

Windows 8 jest dostarczany z nowym mechanizmem powiadomień, który wyświetla powiadomienia na ekranie, gdy zdarzają się zdarzenia. Powiadomienia są wyświetlane na przykład podczas instalowania aplikacji znalezionych w Sklepie Windows. Jednocześnie wyświetlane są maksymalnie trzy powiadomienia, co może szybko stać się problemem, jeśli instalujesz wiele aplikacji w krótkim czasie. Jednym z problemów jest to, że powiadomienia te mogą uniemożliwiać wyświetlanie innych powiadomień, które są ważniejsze niż informacje, że wybrana aplikacja została zainstalowana i jest teraz gotowa do użycia.

Aby dodać do tego, powiadomienia są domyślnie wyświetlane przez pięć minut, co wydaje się bardzo długim czasem. Chociaż możesz je zamknąć ręcznie, możesz preferować opcję skrócenia czasu wyświetlania powiadomień na ekranie w systemie Windows 8.

Inną opcją jest wyłączenie powiadomień o sklepach w systemie Windows 8, aby nie otrzymywać już informacji o zainstalowanych aplikacjach w systemie, podczas gdy inne powiadomienia są wyświetlane tak jak wcześniej.

został zainstalowany

Nawet jeśli wyłączysz powiadomienia sklepowe, możesz chcieć zmienić czas wyświetlania powiadomień w systemie Windows 8. Microsoft dodał opcję dla użytkowników systemu Windows 8, aby zmienić interwał, ale jest dobrze ukryty w miejscu, w którym większość użytkowników może nigdy nie otwierać.

Zmień interwał powiadomień w systemie Windows 8

Użyj klawisza Windows, aby otworzyć ekran startowy, jeśli jeszcze go nie ma. Wchodzić Łatwość dostępu aby rozpocząć wyszukiwanie i przejść do filtru ustawień po prawej stronie. Znajdź wynik Ułatwienia dostępu (nie Centrum Ułatwienia dostępu) i kliknij lub dotknij go palcem, aby go otworzyć.

Tutaj znajdziesz menu, w którym możesz zmienić różne ustawienia dostępności. Jednym z nich jest Pokaż powiadomienia dla ustawienie, w którym możesz zmienić domyślny interwał 5 minut na inny interwał. Dostępne opcje wahają się od 5 sekund do 1 minuty, bez opcji wyboru przedziału dłuższego niż 5 minut.

Windows 8 zmienia interwał powiadomień

Nowe ustawienie jest natychmiast obowiązujące. Sugeruję zmniejszenie liczby powiadomień do 15 sekund lub nawet mniej, ponieważ zwykle wystarcza to do rozpoznania wszystkich informacji wyświetlanych na ekranie.

Link do głównej publikacji