Formanty ActiveX i błędy Windows Update: Napraw ruch

Początkowo, gdy komputer jest nowy i masz świeżą instalację systemu Windows 7, usługa Windows Update działa doskonale. Nie widzisz błędów, wszystko jest ustawione na automatyczne i nie musisz podnosić palca. Następnie, gdy faktycznie używasz komputera przez jakiś czas i korzystasz z jego możliwości, pewnego dnia zobaczysz komunikaty o błędach. Windows Update nie powiódł się i otrzymasz praktycznie bezużyteczny kod błędu. Często najłatwiej jest to naprawić za pomocą narzędzia Microsoft „Fix-It” lub pomocy online firmy Microsoft.

Najczęściej problemy z aktualizacją wynikają z ruchu ActiveX przechodzącego przez router. Rzeczywiście jest to takie proste. Istnieje prosty sposób, aby to naprawić, dzięki czemu nie będziesz już musiał radzić sobie z różnymi komunikatami o błędach, a komputer otrzyma niezbędne (i ważne) aktualizacje, których potrzebuje. Windows Update to nie żart. To musi się zdarzyć. Te aktualizacje są ważne dla bezpieczeństwa i funkcjonalności. Ten samouczek poprowadzi Cię przez szybką metodę zezwalania na ruch ActiveX. Należy pamiętać, że interfejs administratora routera może, ale nie musi, oferować tę opcję. Może się również zdarzyć, że funkcja jest wymieniona pod inną nazwą.

W szczególności Internet Explorer 8 wymaga poprawnego działania komponentów ActiveX. Wyłączenie IE8 nie rozwiąże problemu ani nie zaktualizuje do IE9. Możesz określić ustawienia zapory dla oprogramowania i sprzętu, aby umożliwić odpowiednie filtrowanie ActiveX, ale jest to bardziej zaawansowane. W tym przypadku będziemy używać oprogramowania układowego routera typu open source DD-WRT. Jest to przyjazne dla użytkownika rozwiązanie zapory ogniowej, które usuwa aspekty techniczne z bardziej przyziemnych funkcji.

błąd aktualizacji systemu Windows

Przejdź do adresu IP routera w dowolnej przeglądarce internetowej. Możesz nie znać adresu IP routera i możesz otworzyć wiersz polecenia, aby go znaleźć. Naciśnij Win + R i wpisz „cmd” lub otwórz wiersz polecenia z menu Start.

W oknie wiersza polecenia wpisz „ipconfig” i naciśnij klawisz enter. Adres IP będzie wymieniony w „Domyślnej bramie”. Powinien to być adres IP routera. Teraz wystarczy wpisać ten adres IP (twój, nie powyższy) w pasku adresu URL wybranej przeglądarki internetowej.

Kliknij kartę Zabezpieczenia i znajdź pole wyboru oznaczone „Filtruj ActiveX”. Odznacz to pole, a to wyczyści filtrowanie i pozwoli na ruch ActiveX.

router dd wrt

Po wykonaniu tej czynności pojawi się nowe okno. W tym oknie kliknij przycisk „Zastosuj ustawienia”. To powinno załatwić sprawę. Zamknij przeglądarkę internetową i spróbuj ponownie Windows Update.

aktualizacja systemu Windows działa

Jeśli widzisz obraz podobny do powyższego zrzutu ekranu, oznacza to, że udało Ci się usunąć przeszkodę dla Windows Update. Każdy router jest inny i będzie obsługiwał tę zmianę w inny sposób. W żadnym wypadku nie jest to ogólne rozwiązanie, ale w większości przypadków działa.

Innym prostym rozwiązaniem błędów Windows Update jest wyłączenie automatycznych aktualizacji i ręczne zaktualizowanie zalecanych aktualizacji. Jeśli wszystkie zaktualizują się pomyślnie, możesz ponownie włączyć automatyczne aktualizacje i powinno ono nadal działać. Jeśli z drugiej strony to nie działa, zidentyfikuj aktualizacje, które nie zostały zainstalowane, i skontaktuj się z Pomocą Microsoft w sprawie problemu. Zasadniczo pomogą ci to naprawić za darmo, a Windows Update będzie znów działał normalnie.

Link do głównej publikacji