Jak zmienić hasło do konta w systemie Windows 8

Jeśli logujesz się do systemu Windows 8 przy użyciu konta Microsoft, aby skorzystać z kilku funkcji, takich jak synchronizacja danych między kontami i opcje odzyskiwania haseł online, możesz w końcu napotkać problem, którego ostatnio doświadczyłem.

W programie Outlook otrzymałem ostrzeżenie, że moje konto jest ograniczone i jedynym sposobem, w jaki udało mi się to rozwiązać, była zmiana hasła do konta i weryfikacja konta przez telefon. Na razie w porządku. Problem polegał na tym, że zapisałem stare hasło w systemie, aby automatycznie mnie logowało na początku.

Za każdym razem, gdy uruchamiałem system Windows 8 po zmianie hasła, powodowało to „nazwa użytkownika lub hasło jest nieprawidłowe. Spróbuj ponownie”. wiadomość. Wprowadzenie poprawnego hasła pozwoliło mi zalogować się ręcznie, ale system Windows nie zapisałby nowego hasła automatycznie. Musiałem to zmienić w zapisach systemu, aby ponownie włączyć automatyczne logowanie. Oto jak to się robi.

Zmiana hasła do konta w Windows 8

Aby zmienić zapisane hasło do konta w systemie Windows 8, wykonaj następujące czynności:

  • wciśnij Windows klawisz, aby wyświetlić interfejs ekranu startowego, jeśli jeszcze go nie ma
  • Wchodzić Panel sterowania i wybierz wynik za pomocą kliknięcia lub dotknij go
  • Kliknij na Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne kategoria i tam dalej konta użytkowników.
  • Wybierz Wprowadź zmiany na moim koncie w ustawieniach komputera. Spowoduje to załadowanie pełnoekranowego panelu sterowania systemu Windows 8.
  • Znajdź opcję zmiany hasła i kliknij ją
  • Wprowadź bieżące hasło i dwa razy nowe hasło

Jeszcze nie skończyliśmy, ponieważ konieczne jest ponowne skonfigurowanie automatycznego logowania. Opisałem tutaj, jak to się robi. Oto krótkie podsumowanie tego, co musisz zrobić:

  • wciśnij Windows klawisz.
  • Wchodzić netplwiz i naciśnij enter.
  • Wybierz konto użytkownika, dla którego chcesz skonfigurować automatyczne logowanie, i usuń zaznaczenie pola „użytkownicy muszą wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby korzystać z tego komputera„pudełko.

konta użytkowników

Nie jestem całkowicie pewien, że musisz zmienić hasło do konta, zanim będziesz mógł ponownie skonfigurować automatyczne logowanie. Wykonanie tego bez nie działało na systemie, na którym próbowałem. Radzę najpierw wypróbować opcję netplwiz, aby sprawdzić, czy jest wystarczająca.

Link do głównej publikacji