Błędy BSOD zgłoszone w kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10

Kilka dni przed tym, jak Microsoft wprowadził długo oczekiwaną aktualizację systemu Windows 10, przekazaliśmy ostrzeżenie o potencjalnych błędach BSOD, które mogą wystąpić po zainstalowaniu tej aktualizacji.

Dla przypomnienia częste błędy BSOD opóźniały początkową wersję systemu Windows 10 w wersji 1803, więc szanse na przeniesienie problemu do ostatecznej wersji systemu operacyjnego były dość duże.

W takich przypadkach nie chcemy mieć racji, ale ostatnie raporty użytkowników potwierdzają, że błędy BSOD mogą czasami wpływać na kwietniową aktualizację systemu Windows 10.

Miałem częste błędy BSOD po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji. Było kilka różnych kodów stop, których niestety nie złapałem, ale najczęstszym jest CRITICAL_PROCESS_DIED. O dziwo, Windows nie generuje żadnych zrzutów. Licznik procentowy na ekranie BSOD nigdy nie zwiększa się powyżej 0%, zanim komputer się wyłączy. Sprawdziłem informacje o debugowaniu i rzeczywiście jest ustawione na tworzenie minidumpów, ale katalog nawet nie istnieje.

Po prostu kliknięcie i otwarcie różnych wbudowanych aplikacji może spowodować ten błąd. Błąd CRITICAL_PROCESS_DIED może również pojawić się na niebiesko, nawet jeśli użytkownicy nie używają aktywnie swoich komputerów.

Świetnie. Właśnie tak się stało po raz pierwszy kilka minut temu. W tamtym czasie czytałem tylko o Reddicie. Dostałem „KRYTYCZNY PROCES WYKORZYSTYWANY” i kilka innych rzeczy, których nie pamiętam.

Błędy te spowodowały, że wielu użytkowników wycofało się z aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update. Jeśli planujesz zrobić to samo, oto krótki przewodnik na temat przywracania po zainstalowaniu aktualizacji.

Przewodnik został skompilowany po wydaniu Fall Creators Update, ale kroki do wykonania są takie same.

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są wyjątkowo kłopotliwe. Spraw, by były już przeszłością dzięki tym wspaniałym narzędziom!

Teraz, jeśli wolisz pozostać przy kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10, mamy również dwa dedykowane przewodniki rozwiązywania problemów, które pomogą Ci naprawić błąd CRITICAL_PROCESS_DIED:

  • „Critical Process Died” w systemie Windows 10: Napraw ten błąd
  • Poprawka: Critical_process_died csrss.exe w systemie Windows 10

Wiesz, że: Czy wystąpił błąd BSOD po zainstalowaniu aktualizacji systemu Windows 10 April? Czy wróciłeś do poprzedniej wersji systemu operacyjnego? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji