Co nowego w aktualizacji systemu Windows 8.1

Kiedy Microsoft wypuścił Windows 8 w 2012 roku, wszyscy myśleliśmy, że nic nie może być lepszego niż Windows 7, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że nowy system operacyjny został zaprojektowany głównie dla urządzeń przenośnych i dotykowych. Ale oczywiście Microsoftowi udało się opracować świetne oprogramowanie, które musimy przyznać, że było nieco zaskakujące dla tych, które są używane z klasycznym interfejsem użytkownika Windows. W każdym razie, dzisiaj została wydana aktualizacja Windows 8.1, więc powinniśmy sprawdzić, co nowego.
Aktualizacja Windwos 8.1
Teraz, jak być może już się dowiedziałeś, system Windows XP nie będzie już oficjalnie wspierany od tego roku (dowiedz się, jak nadal korzystać z systemu Windows XP), więc plotka o nowej aktualizacji platformy Windows 8 była już plotkowana i oczekiwana przez wszystkich z nas. Oczywiście, mówiąc o aktualizacji systemu operacyjnego, mówimy o nowych funkcjach, ulepszeniach stabilności i innych możliwościach mających na celu uczynienie oprogramowania układowego bardziej stabilnym, a także lepszym. W związku z tym podczas poniższego przeglądu szczegółowo opiszę funkcje dodane do systemu Windows 8.1.

Według Microsoftu nowe funkcje mają poprawić jakość obsługi systemu Windows 8 i dodać nowe możliwości. Wszystkie nowe ulepszenia oparte są na recenzjach użytkowników, ponieważ od pierwszego wydania systemu Windows 8.1 deweloperzy starali się zebrać wszystkie opinie pozostawione zarówno przez użytkowników podstawowych, jak i zaawansowanych użytkowników systemu Windows. Tak więc nowa aktualizacja ma na celu usprawnienie funkcji dedykowanych urządzeniom dotykowym, ponieważ przecież jest to przyszłość, gdy mowa o nadchodzących gadżetach; widzimy, że na każdej dostępnej platformie mówimy o systemie Android, iOS lub Windows.

Biorąc to pod uwagę, zobaczmy, co nowego w wersji Windows 8.1.

Dostępna aktualizacja Windows 8.1, nowe funkcje oficjalnie wyszczególnione

Poprawiona dostępność

Wyłączenie komputera będzie łatwiejsze dzięki nowej aktualizacji systemu Windows 8.1. Ponadto można uzyskać dostęp do ulubionych aplikacji i programów oraz wyszukiwać je w głównym panelu systemu Windows 8. Nowy interfejs użytkownika znajduje się w pobliżu prawego górnego rogu — tuż obok obrazu konta, klawiszy zasilania i wyszukiwania. Co więcej, korzystanie z aplikacji jest łatwiejsze i szybsze, ponieważ możesz przypiąć narzędzia (zarówno programy stacjonarne, jak i sklepowe Windows) bezpośrednio na pasku zadań, do którego można łatwo uzyskać dostęp, umieszczając mysz na dolnej krawędzi ekranu.

Świetne funkcje myszy i klawiatury w systemie Windows 8

W nowej aktualizacji Windows 8.1 Microsoft dodał nowe funkcje dla tych, którzy używają swoich urządzeń wraz z myszą i klawiaturą. Te ulepszenia obejmują klasyczne przyciski „zamknij” i „zminimalizuj” w pobliżu każdej aplikacji, którą przechodzisz myszą. Oczywiście teraz za pomocą myszy można uzyskać dostęp do paska zadań i aplikacji, które już tam są zapisywane. Ponadto za pomocą myszy możesz decydować, co zrobić z aplikacjami na ekranie startowym — odpinać, odinstalowywać, dodawać do paska zadań, zmieniać rozmiar i tak dalej. Dodano wiele innych funkcji w celu poprawy komfortu użytkowania myszy i klawiatury, więc nie wahaj się i przetestuj to samo, aby uzyskać właściwy pomysł.

Znajdź i zainstaluj nowe aplikacje Windows 8 przy użyciu domyślnej ikony Sklepu Windows

Korzystając z nowej aktualizacji systemu Windows 8.1, możesz uzyskać dostęp do Sklepu Windows szybciej i łatwiej. Domyślnie oprogramowanie układowe umieszcza ikonę Sklepu Windows na pasku zadań, skąd możesz w dowolnym momencie ją odpiąć, jeśli tego chcesz. Najlepsze jest to, że po zainstalowaniu nowej aplikacji zostanie to zaznaczone w krótkim komunikacie ostrzegawczym wyświetlanym w lewym dolnym rogu ekranu startowego.

Internet Explorer jest teraz bardziej „inteligentny”

W nowym Windows 8.1 Internet Explorer został również zaktualizowany. Dzięki IE 11 będziesz mógł korzystać z intuicyjnego interfejsu użytkownika, który dostosowuje się w zależności od używanego urządzenia — na przykład na tablecie z systemem Windows 8 Internet Explorer zostanie zmodyfikowany w celu zapewnienia lepszych funkcji dotykowych, podczas gdy na laptopy platforma oferuje świetne wsparcie dla myszy i klawiatury.

Nowe funkcje w branży

Mimo że większość funkcji dodanych w systemie Windows 8.1 jest przeznaczona dla zwykłych użytkowników, istnieje kilka ważnych ulepszeń ukierunkowanych na dziedzinę biznesu. W tej kwestii musimy wspomnieć o Internet Explorerze w trybie korporacyjnym (EMIE) i rozszerzonym zarządzaniu urządzeniami mobilnymi (MDM). Dzięki EMIE możesz uruchamiać aplikacje kompatybilne z Internet Explorerem 8 na najnowszej wersji platformy do przeglądania stron internetowych — dzięki temu będziesz mógł uruchamiać i korzystać ze starszych aplikacji na urządzeniu z systemem Windows 8.1. MDM zasadniczo wprowadza nowe ustawienia zasad, które mogą być stosowane przez przedsiębiorstwa w celu opracowania własnych strategii rynkowych i zarządzania nimi.

Windows 8.1 na niedrogich urządzeniach

Tak to prawda; odtąd będziesz mógł kupować niedrogie urządzenia z systemem Windows 8.1, ponieważ nowa platforma może płynnie działać na laptopach, komputerach stacjonarnych lub tabletach o niższej wydajności. Tak więc, teraz od teraz Microsoft będzie starał się adresować swoje oprogramowanie układowe dla większej liczby klientów i będzie starał się aktualizować tych klientów — kolejny powód, dla którego zapominasz o Windows XP i innej strategii rynkowej wdrożonej przez Microsoft w tej sprawie, jeśli mnie zapytasz .

Oczywiście w aktualizacji Windows 8.1 dodano o wiele więcej funkcji, ale są to najbardziej odpowiednie ulepszenia, które zostały oficjalnie ujawnione na oficjalnej stronie Microsoftu. Aby zakończyć naszą recenzję, musimy wspomnieć, że nowy system Windows 8.1 ma zaspokoić potrzeby użytkowników korzystających z klasycznych funkcji systemu Windows, podczas gdy inni nadal będą korzystać z tego samego interfejsu użytkownika systemu Windows 8, który został zaprojektowany szczególnie dla urządzeń dotykowych. Oczywiście, jeśli chcesz coś wskazać, nie wahaj się i skorzystaj z pola komentarzy w tej sprawie.

Link do głównej publikacji