Konwertuj pliki na ISO za pomocą tych wspaniałych narzędzi

Pliki ISO są świetne, ponieważ pozwalają emulować dysk optyczny na komputerze. W rzeczywistości można pobrać i zainstalować system Windows 10 i Linux przy użyciu plików ISO. Ponieważ pliki ISO są niezwykle przydatne, nic dziwnego, że wiele firm używa ich do dystrybucji oprogramowania. Jeśli chcesz rozpocząć pracę z plikami ISO, dzisiaj pokażemy Ci jedne z najlepszych narzędzi do konwersji plików na ISO.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Jakie są najlepsze narzędzia do konwersji plików do ISO?

PowerISO (zalecane)


Jeśli chcesz tworzyć ISO z plików lub płyt CD, możesz być zainteresowany PowerISO. Jest to prosta aplikacja, która pozwala tworzyć pliki ISO z plików przechowywanych na dysku twardym. Ponadto to narzędzie umożliwia także tworzenie plików ISO z dowolnego nośnika optycznego. W razie potrzeby aplikacja może również tworzyć rozruchowe pliki obrazów ISO.

PowerISO obsługuje edycję ISO i można dodawać lub usuwać pliki z obrazów ISO. Ponadto można zmieniać nazwy plików lub dodawać informacje rozruchowe do pliku ISO. Możesz także przeglądać i uruchamiać pliki z plików ISO.

Musimy wspomnieć, że ta aplikacja obsługuje szeroką gamę plików graficznych i powinna działać bez problemu z najpopularniejszymi formatami plików.

PowerISO obsługuje także nagrywanie, a pliki ISO można łatwo nagrywać na napędy optyczne. Podobnie jak w przypadku każdego innego oprogramowania do nagrywania, możesz tworzyć dyski audio, wideo i danych. Aplikacja działa również z dyskami wielokrotnego zapisu. Mówiąc o tym, PowerISO oferuje tryb Full Erase i Quick Erase dla płyt wielokrotnego zapisu.

Aplikacja umożliwia także montowanie plików ISO i innych plików obrazów jako dysków wirtualnych. W rzeczywistości aplikacja obsługuje do 23 dysków wirtualnych. Aplikacja obsługuje również zgrywanie płyt CD i może zgrywać płyty CD audio do formatu mp3, wma, wav i innych popularnych formatów. Ponadto można także konwertować płyty CD audio na pliki obrazów.

Ponieważ ta aplikacja działa z tak szeroką gamą formatów, umożliwia także konwersję. Oznacza to, że możesz łatwo konwertować popularne formaty plików graficznych na pliki ISO lub BIN.

 • PowerISO działa również z plikami obrazów dysków wirtualnych, więc jest kompatybilny z obrazami dysków wirtualnych VMWare i obrazami dysków wirtualnych VirtualBox. Mówiąc o tym, aplikacja obsługuje pliki obrazów dysków z partycjami FAT12, FAT, FAT32, NTFS i ext2, ext3.

  PowerISO jest doskonałym narzędziem do tworzenia obrazów ISO. Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika możesz z łatwością tworzyć pliki ISO. Musimy wspomnieć, że PowerISO nie jest darmową aplikacją, więc ma pewne ograniczenia.

  Darmowa wersja oferuje wszystkie funkcje, ale nie można tworzyć plików ISO większych niż 300 MB. Jeśli chcesz usunąć to ograniczenie, musisz kupić pełną wersję PowerISO.

  • Kup teraz Pełna czysta wersja PowerISO

  AnyToISO

  Kolejnym doskonałym narzędziem, które może pracować z obrazami ISO, jest AnyToISO. Aplikacja ma prosty interfejs, dzięki czemu będzie idealna dla początkujących użytkowników. AnyToISO działa z ponad 20 różnymi typami plików, więc powinno działać z prawie każdym plikiem obrazu. W rzeczywistości za pomocą jednego kliknięcia możesz łatwo zakryć dowolny inny plik obrazu ISO. Aplikacja umożliwia także utworzenie pliku ISO z dowolnego dysku optycznego, co jest pożądaną funkcją do tworzenia kopii zapasowych plików.

  Za pomocą AnyToISO możesz łatwo utworzyć plik ISO ze swoich plików. Ta aplikacja nie działa jak zwykłe oprogramowanie do nagrywania, więc musisz utworzyć pliki w jednym folderze, aby utworzyć ISO. Po wykonaniu tej czynności wybierz żądany folder, ustaw nazwę pliku ISO i możesz rozpocząć.

  Ta aplikacja jest w pełni zintegrowana z Eksploratorem plików, a jednym kliknięciem możesz utworzyć i przekonwertować plik ISO z menu kontekstowego. Ponieważ AnyToISO działa na innych platformach, oferuje pełną integrację z Finderem na Macu.

  Warto również wspomnieć, że ta aplikacja może działać w trybie przenośnym, dzięki czemu można ją uruchomić na dowolnym komputerze bez instalacji.

  • Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem i chcesz tworzyć operacje wsadowe, możesz to zrobić dzięki obsłudze wiersza poleceń. Aplikacja pozwala wykonywać wszystkie czynności bezpośrednio z wiersza poleceń, co jest bardzo przydatne dla wszystkich zaawansowanych użytkowników.

   AnyToISO to świetne narzędzie, które oferuje prosty i przyjazny interfejs użytkownika. Chociaż ta aplikacja nie obsługuje nagrywania płyt, nadal jest świetna, jeśli chodzi o tworzenie plików ISO. Jeśli chodzi o wady, naszą jedyną skargą jest niemożność dodania poszczególnych plików podczas tworzenia ISO z plików. Zamiast tego musisz utworzyć folder i dodać do niego wszystkie pliki przed utworzeniem ISO.

   Wersja Lite obsługuje wszystkie funkcje, jednak można pracować tylko z plikami ISO o rozmiarze mniejszym niż 870 MB. Jeśli chcesz usunąć to ograniczenie, musisz kupić pełną wersję.

   Magic ISO Maker

   Kolejnym narzędziem, które może konwertować pliki do ISO, jest Magic ISO Maker. Ta aplikacja umożliwia tworzenie plików ISO z nośników optycznych lub z plików lokalnych. Ponadto narzędzie umożliwia otwieranie i edycję plików obrazów. Kolejną świetną funkcją jest możliwość konwertowania plików obrazów, dzięki czemu można konwertować pliki BIN na ISO i odwrotnie.

   Musimy wspomnieć, że to narzędzie obsługuje szeroki zakres formatów i można je łatwo przekonwertować na ISO. Aplikacja obsługuje także nośniki startowe, dzięki czemu można łatwo tworzyć rozruchowe pliki ISO.

   Jak już wspomniano, ta aplikacja umożliwia edycję plików ISO. W ten sposób możesz dodawać, usuwać lub zmieniać nazwy plików ISO. Jeśli chodzi o rozmiar pliku, ta aplikacja może pracować z obrazami ISO o wielkości do 10 GB.

   Podobnie jak wiele innych podobnych narzędzi, aplikacja umożliwia tworzenie plików ISO z dysków optycznych. Magic ISO Maker umożliwia także tworzenie rozruchowych plików ISO. Według programisty możesz użyć tego narzędzia do łączenia wielu plików obrazów rozruchowych. W ten sposób możesz zainstalować wiele systemów operacyjnych z jednego dysku.

   • Magic ISO Maker to przyzwoite oprogramowanie, które pozwoli ci z łatwością tworzyć pliki ISO. Musimy przyznać, że ta aplikacja wygląda na nieco przestarzałą, ale dzieje się tak dlatego, że od jakiegoś czasu nie była aktualizowana. Pomimo tej wady Magic ISO Maker jest nadal doskonałym narzędziem do konwersji plików do ISO. Narzędzie jest dostępne do pobrania, ale jeśli chcesz go nadal używać, musisz kupić licencję.

    WinCDEmu

    Jeśli szukasz darmowej aplikacji do konwersji plików na ISO, WinCDEmu jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Aplikacja umożliwia tworzenie wirtualnych napędów i montowanie obrazów dysków. Jeśli chodzi o obsługiwane formaty, ta aplikacja obsługuje pliki ISO, CUE, NRG, MDS / MDF, CCD i IMG. Warto wspomnieć, że możesz tworzyć nieograniczoną liczbę dysków wirtualnych, które mogą być przydatne dla zaawansowanych użytkowników.

    Jest to mała aplikacja, która bez problemów będzie działać na dowolnej wersji systemu Windows. Musimy również wspomnieć, że dostępna jest wersja przenośna. W rezultacie możesz uruchomić tę aplikację na dowolnym komputerze bez instalacji. Jest to prosta aplikacja i większość czynności można wykonać z menu kontekstowego.

    Na przykład, jeśli chcesz utworzyć plik ISO z napędu optycznego, musisz kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać odpowiednią opcję. Jeśli chcesz przekonwertować pliki do ISO, musisz przenieść wszystkie pliki do jednego folderu, kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz żądaną opcję.

    WinCDEmu to prosta aplikacja, idealna dla użytkowników podstawowych i początkujących. Musimy wspomnieć, że wersja przenośna nie ma dostępnego menu kontekstowego, więc nie będzie można jej użyć do konwersji plików na ISO. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna aplikacja, a ponieważ jest bezpłatna, będzie idealna dla zwykłych użytkowników. + Naszą jedyną skargą jest to, że musisz użyć menu kontekstowego do tworzenia plików ISO, ale naszym zdaniem nie jest to poważna wada.

    • AnyBurn

     Kolejną darmową aplikacją, która może konwertować pliki do ISO, jest AnyBurn. Ta aplikacja ma prosty interfejs użytkownika, dzięki czemu jest idealna dla początkujących użytkowników. Po uruchomieniu aplikacji możesz wybrać spośród kilku dostępnych zadań.

     Za pomocą tego narzędzia można nagrywać pliki obrazów płyt CD, DVD i Blu-ray na dyski optyczne. Ponadto to narzędzie pozwala tworzyć płyty CD audio z plików muzycznych. Musimy również wspomnieć, że ta aplikacja obsługuje zgrywanie dźwięku. Dzięki tej funkcji możesz łatwo zgrać dowolną płytę audio CD do formatu MP3, FLAC, APE lub WMA.

     Narzędzie umożliwia także przeglądanie plików obrazów lub wyodrębnianie plików z ISO. Jeśli chcesz, możesz z łatwością edytować dowolny zgodny plik obrazu. Aplikacja obsługuje kopiowanie płyt, a także można konwertować dowolny nośnik optyczny na plik obrazu. Oczywiście obsługiwane są także dyski wielokrotnego zapisu. Ponadto z tej aplikacji można konwertować pliki obrazów do formatu ISO lub CUE / BIN.

     Aplikacja umożliwia także łatwą konwersję plików do ISO. W przeciwieństwie do niektórych innych narzędzi, AnyBurn nie używa menu kontekstowego do tworzenia plików ISO. Oznacza to, że możesz po prostu przeciągnąć i upuścić żądane pliki do AnyBurn, aby utworzyć plik ISO. Kolejną funkcją, o której musimy wspomnieć, jest możliwość tworzenia rozruchowych dysków USB.

     AnyBurn pozwala na konwersję plików do ISO, ale obsługuje również wiele zaawansowanych funkcji. Ta aplikacja oferuje przyjazny dla użytkownika interfejs i jest dostępna za darmo, dlatego zalecamy jej wypróbowanie. Warto również wspomnieć, że możesz pobrać wersję przenośną i korzystać z niej. W ten sposób możesz uruchomić to narzędzie bez instalacji na dowolnym komputerze.

     • Folder2ISO

      Inną aplikacją, która może konwertować pliki do ISO, jest Folder2ISO. Jest to prosta aplikacja, więc po raz pierwszy użytkownicy nie będą mieli z nią żadnych problemów. Aplikacja jest w pełni kompatybilna ze starszymi wersjami systemu Windows, dostępna jest nawet wersja dla systemu Linux. Według twórcy ta aplikacja może tworzyć wiele plików ISO jednocześnie. Ponadto aplikacja ma obsługę wiersza poleceń, co jest przydatne, jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem.

      Jeśli chodzi o aplikację, ma prosty interfejs użytkownika. Aby utworzyć ISO z plików, musisz przenieść wybrane pliki do jednego folderu. Następnie wybierz ten folder z Folder2ISO i wprowadź etykietę dysku i lokalizację wyjściową.

      Jak widać, jest to dość prosta aplikacja, ale wykonuje zadanie. Niestety, ta aplikacja nie obsługuje żadnych zaawansowanych funkcji, więc nie można tworzyć plików ISO z dysków optycznych ani konwertować plików ISO.

      Naszym największym problemem z tą aplikacją jest to, że musisz przenieść wszystkie pliki do jednego folderu, aby utworzyć plik ISO. Mimo tej wady Folder2ISO jest nadal świetną aplikacją. Musimy również wspomnieć, że ta aplikacja jest darmowa i przenośna, dzięki czemu można jej używać na dowolnym komputerze bez instalacji. Jeśli szukasz podstawowego narzędzia do konwersji plików na ISO, koniecznie wypróbuj Folder2ISO.

      ImgBurn

      Jeśli szukasz darmowego oprogramowania do konwersji plików na ISO, ImgBurn może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Ta aplikacja obsługuje szeroki zakres formatów, więc powinna być w stanie pracować z dowolnym plikiem obrazu. Aplikacja obsługuje nagrywanie plików, ale umożliwia także tworzenie płyt audio i wideo.

      ImgBurn jest kompatybilny ze wszystkimi poprzednimi wersjami systemu Windows, więc powinien działać bez problemów na dowolnej wersji systemu Windows. Aplikacja posiada również system kolejki obrazów, który pozwala automatycznie nagrać kilka obrazów.

      • Aplikacja umożliwia nagrywanie plików obrazów na dyski, ale umożliwia także tworzenie plików obrazów z dysków. W razie potrzeby możesz użyć tego narzędzia, aby sprawdzić, czy dysk można odczytać. W tym celu aplikacja porówna nagrany dysk i jego plik obrazu i sprawdzi, czy są one identyczne. Dostępna jest również funkcja Discovery, która pozwala przetestować napęd optyczny.

       Ostatnią funkcją, o której musimy wspomnieć, jest możliwość konwersji plików do ISO. Aplikacja ma prosty interfejs, który pozwoli Ci znaleźć pliki i foldery oraz dodać je do ISO. Warto wspomnieć, że aplikacja ma również edytor układu dysku, który oferuje bardziej zaawansowany interfejs.

       ImgBurn to świetne narzędzie, które może nagrywać pliki i tworzyć pliki ISO z dysków optycznych i plików. Narzędzie ma prosty interfejs użytkownika, więc jest idealny dla początkujących użytkowników. Musimy również wspomnieć, że ta aplikacja jest całkowicie darmowa, więc nie ma powodu, aby jej nie wypróbowywać.

       WinISO

       Kolejnym darmowym oprogramowaniem, które może konwertować pliki do ISO, jest WinISO. Aplikacja umożliwia tworzenie plików ISO z dowolnego nośnika optycznego, co doskonale nadaje się do tworzenia kopii zapasowych. Oczywiście aplikacja obsługuje konwersję plików, dzięki czemu można łatwo konwertować inne pliki obrazów na ISO lub BIN.

       Narzędzie umożliwia także otwieranie, przeglądanie i edycję dowolnego pliku obrazu na komputerze. Możesz także uruchamiać pliki z obrazu ISO lub rozpakować je na komputerze.

       Warto wspomnieć, że to narzędzie jest w pełni kompatybilne z bootowalnymi płytami CD i może nawet tworzyć rozruchowe ISO. Oczywiście WinISO pozwala z łatwością konwertować pliki do ISO. Warto wspomnieć, że dostępne są dwie wersje tego narzędzia.

       Darmowa wersja nie działa z dyskami DVD ani Blu-ray i nie obsługuje nagrywania ISO. Ponadto nie można montować plików ISO w bezpłatnej wersji.

       • Jeśli chodzi o wady, musimy powiedzieć, że interfejs użytkownika wygląda na nieco przestarzały. Jeśli szukasz darmowego narzędzia do tworzenia plików ISO, możesz sprawdzić WinISO. Aplikacja jest stosunkowo prosta w użyciu, ale jeśli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich funkcji, musisz kupić pełną wersję.

        ISO Maker

        Jeśli potrzebujesz bezpłatnego narzędzia do tworzenia plików ISO, możesz rozważyć ISO Maker. To narzędzie pozwala z łatwością konwertować pliki do ISO. Aby to zrobić, wystarczy wybrać żądane pliki i postępować zgodnie z prostym kreatorem. Musimy również wspomnieć, że to narzędzie może tworzyć pliki ISO z dysków i partycji, co doskonale nadaje się do tworzenia kopii zapasowych.

        Narzędzie pozwala także przeglądać inne ISO i wyodrębniać z nich pliki. Oczywiście to oprogramowanie obsługuje nagrywanie, umożliwiając w ten sposób łatwe nagrywanie plików ISO na DVD lub CD. Warto wspomnieć, że ta aplikacja ma przyjazny interfejs użytkownika, więc użytkownicy po raz pierwszy nie będą mieli z nią żadnych problemów.

        ISO Maker to solidne narzędzie, które konwertuje pliki do ISO. Narzędzie nie ma niektórych zaawansowanych funkcji, ale naszym zdaniem nie jest to poważna wada. Warto wspomnieć, że ta aplikacja jest bezpłatna do użytku osobistego, więc nie ma powodu, aby jej nie wypróbowywać.

        Darmowy kreator tworzenia ISO

        To kolejna prosta i darmowa aplikacja, która konwertuje pliki na ISO. Aplikacja ma prosty interfejs i poprowadzi Cię przez proces tworzenia obrazu. Po prostu dodaj żądane pliki i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby przekonwertować je na ISO.

        Warto również wspomnieć, że można użyć tego narzędzia do tworzenia obrazów rozruchowych, które idealnie nadają się do systemów operacyjnych lub dysków do odzyskiwania. Jest to proste narzędzie, które powinno działać bez problemów na dowolnej wersji systemu Windows.

        • Darmowy kreator tworzenia ISO to proste narzędzie, które nie oferuje żadnych zaawansowanych funkcji. Nie możesz użyć tego narzędzia do wyodrębnienia plików z plików ISO ani ich modyfikacji, a ponadto nie ma możliwości nagrywania. Na szczęście narzędzie może tworzyć rozruchowe obrazy ISO, co spodoba się zaawansowanym użytkownikom. Ze względu na prostotę ta aplikacja jest idealna dla podstawowych użytkowników. Aplikacja jest całkowicie darmowa, więc wypróbuj ją.

         Darmowy ISO Creator

         Prawdopodobnie jednym z najprostszych narzędzi na naszej liście jest Free ISO Creator. Jest to lekka aplikacja, która pozwala łatwo tworzyć pliki ISO z dowolnego dysku DVD lub CD. Ponadto aplikacja może również konwertować pliki do ISO.

         Darmowy ISO Creator jest niezwykle prosty w użyciu. Aby utworzyć ISO, po prostu przenieś wszystkie pliki z ISO do jednego folderu. Następnie wybierz folder z aplikacji, wprowadź nazwę woluminu i wybierz katalog wyjściowy. Jak widać, proces tworzenia ISO jest raczej prosty, więc ta aplikacja będzie idealna dla początkujących użytkowników.

         Darmowy ISO Creator będzie działał na prawie każdej wersji Windows bez żadnych problemów. Aplikacja nie oferuje żadnych zaawansowanych funkcji, a naszą jedyną skargą jest brak możliwości indywidualnego dodawania plików i folderów. Pomimo tej wady, Free ISO Creator jest nadal solidną aplikacją, a ponieważ jest całkowicie darmowy, zalecamy wypróbowanie go.

         Rejestrator ISO

         Innym prostym i darmowym narzędziem, które może konwertować pliki do ISO jest ISO Recorder. Aplikacja może nagrywać obrazy CD i DVD oraz wykonywać kopie istniejących płyt. Narzędzie jest proste w obsłudze i wystarczy wybrać żądany katalog, katalog docelowy i wprowadzić etykietę woluminu i możesz już iść.

         Aplikacja nie oferuje żadnych zaawansowanych opcji. Aby utworzyć plik ISO, musisz przenieść wszystkie pliki do jednego określonego folderu. Rejestrator ISO oferuje integrację z Eksploratorem, co oznacza, że ​​możesz tworzyć pliki ISO jednym kliknięciem.

         • Rejestrator ISO to proste i lekkie narzędzie, dzięki czemu idealnie nadaje się dla początkujących użytkowników. Naszą jedyną skargą jest brak możliwości indywidualnego dodawania plików. To nie jest poważna wada, ale może odwrócić uwagę niektórych użytkowników. Rejestrator ISO jest całkowicie darmowy, więc jeśli szukasz najbardziej podstawowego narzędzia do konwersji plików na ISO, możesz wypróbować to narzędzie.

          InfraRecorder

          InfraRecorder to oprogramowanie do nagrywania, ale jednocześnie może konwertować pliki do ISO. Aplikacja pozwala nagrywać dyski z danymi, wideo i audio. Ponadto InfraRecorder obsługuje obrazy płyt, dzięki czemu można łatwo utworzyć plik ISO z dowolnego dysku CD lub DVD. Warto wspomnieć, że ta aplikacja umożliwia także nagrywanie plików ISO na dyski.

          InfraRecorder współpracuje z płytami wielokrotnego zapisu i umożliwia wymazywanie płyt wielokrotnego zapisu przy użyciu jednej z czterech metod. Ponadto aplikacja może zapisywać ścieżki audio w formacie mp3 i innych popularnych formatach audio.

          Aplikacja ma prosty interfejs, a po prostu przeciągnij i upuść wybrane pliki do obrazu ISO. InfraRecorder to oprogramowanie do nagrywania, ale pozwala również konwertować pliki do ISO, co jest dużym plusem.

          InfraRecorder oferuje przyjazny dla użytkownika interfejs, który jest dużym plusem dla wszystkich początkujących użytkowników. Warto wspomnieć, że ta aplikacja jest całkowicie darmowa, więc możesz z niej korzystać bez ograniczeń. Na koniec dostępna jest wersja przenośna, więc możesz uruchomić tę aplikację na dowolnym komputerze bez instalacji.

          BurnAware

          Jeśli szukasz aplikacji z prostym interfejsem, która może konwertować pliki do ISO, możesz wypróbować BurnAware. Jedną z głównych zalet tego narzędzia jest jego prosty interfejs, więc nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli z nim żadnych problemów. Warto również wspomnieć, że ta aplikacja jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi poprzednimi wersjami systemu Windows.

          Pomimo prostego interfejsu narzędzie oferuje kilka zaawansowanych opcji, takich jak ustawienia BOOT, partycja i wersja UDF, a także poziomy i ograniczenia ISO. Ponadto istnieje wybór sesji, CD-Text dla ścieżek i płyt, weryfikacja bajt po bajcie, bezpośrednie kopiowanie itp.

          • BurnAware to narzędzie do nagrywania, które pozwala nagrywać pliki na dowolnym nośniku optycznym. Narzędzie pozwala również aktualizować dyski wielosesyjne i tworzyć rozruchowe dyski CD i DVD. Jeśli chcesz, możesz także tworzyć płyty audio i mp3 za pomocą tego narzędzia.

           To narzędzie umożliwia także łatwe tworzenie obrazów ISO z dowolnego nośnika optycznego. Ponadto BurnAware pozwala konwertować pliki do ISO. Oczywiście aplikacja obsługuje kopiowanie dysków, co umożliwia szybkie kopiowanie dowolnego dysku optycznego.

           Obsługiwane są dyski wielokrotnego zapisu i możesz je łatwo usunąć za pomocą tego narzędzia. Aplikacja umożliwia także nagrywanie danych na wiele płyt jednocześnie. Jeśli masz uszkodzony lub wielosesyjny dysk, możesz wyodrębnić z niego pliki za pomocą tego narzędzia. Wreszcie, aplikacja pozwala również na nagrywanie plików ISO do wielu rejestratorów jednocześnie.

           BurnAware oferuje atrakcyjny wizualnie i przyjazny interfejs użytkownika, dzięki czemu jest idealny dla wszystkich nowych użytkowników. Oprócz świetnego interfejsu użytkownika, ta aplikacja oferuje szeroki zakres funkcji, więc ma wiele do zaoferowania również zaawansowanym użytkownikom.

           Musimy wspomnieć, że dostępne są trzy różne wersje. Darmowa wersja oferuje większość funkcji, w tym możliwość tworzenia plików ISO z plików, więc jest idealna dla użytkowników domowych. Jeśli chcesz korzystać z zaawansowanych funkcji lub używać tego narzędzia do celów komercyjnych, możesz rozważyć zakup wersji Premium lub Pro.

           CDBurnerXP

           Jest to kolejne bezpłatne oprogramowanie do nagrywania, ale podobnie jak wiele innych narzędzi z naszej listy, pozwala również konwertować pliki do ISO. Ta aplikacja pozwala nagrywać dane na dowolnym rodzaju nośnika optycznego, a także obsługuje tworzenie dysków rozruchowych.

           Za pomocą tego narzędzia można także nagrywać dane na wiele płyt. Aplikacja działa z płytami wielokrotnego zapisu i pozwala na szybkie lub pełne kasowanie. Ponadto istnieje obsługa kopiowania dysków z danymi.

           • Aplikacja umożliwia także tworzenie płyt audio z szerokiej gamy formatów audio. Narzędzie pozwala także dodawać utwory z płyt CD audio do nowej kompilacji bez zgrywania. Ponadto można odtwarzać płyty CD audio bezpośrednio z aplikacji, bez korzystania z odtwarzacza innej firmy.

            Jeśli chodzi o pliki ISO, aplikacja umożliwia tworzenie plików ISO z dowolnego nośnika optycznego. Oczywiście można nagrywać pliki ISO bezpośrednio na dowolnym dysku CD lub DVD. CDBurnerXP obsługuje również konwersję plików, a pliki obrazów BIN i NRG można łatwo konwertować na ISO. Podobnie jak wiele innych podobnych narzędzi, to także pozwala konwertować pliki do ISO.

            Aplikacja ma prosty interfejs użytkownika i umożliwia łatwe dodawanie poszczególnych plików lub folderów do kompilacji. Dostępny jest także tryb Drop-Box, który pozwala przeciągać i upuszczać pliki z komputera w celu dodania ich do kompilacji. Musimy również wspomnieć, że ta aplikacja ma interfejs wiersza poleceń, który może być przydatny dla zaawansowanych użytkowników.

            CDBurnerXP to darmowa aplikacja, która oferuje szeroki zakres funkcji. Dzięki prostemu interfejsowi możesz konwertować pliki do ISO za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Warto również wspomnieć, że dostępna jest wersja przenośna, dzięki czemu można uruchomić CDBurnerXP na dowolnym komputerze bez instalacji.

            Warsztat ISO

            Jeśli szukasz bezpłatnego narzędzia do tworzenia plików ISO, warto sprawdzić warsztat ISO. Ta aplikacja pozwala z łatwością konwertować pliki do ISO. Ponadto można użyć tej aplikacji do tworzenia rozruchowych plików ISO, co jest przydatną funkcją dla zaawansowanych użytkowników.

            Aplikacja obsługuje także nagrywanie, a pliki ISO można nagrywać na dowolnym nośniku optycznym. Możesz także przeglądać pliki ISO i wyodrębniać z nich żądane pliki. W razie potrzeby możesz łatwo przekonwertować dowolny dysk optyczny na ISO. Aplikacja obsługuje również konwersję plików i można konwertować różne pliki obrazów do ISO lub BIN.

            • ISO Workshop oferuje prosty i przejrzysty interfejs użytkownika, dzięki czemu jest idealny dla początkujących użytkowników. Aplikacja ma niskie zużycie zasobów, więc powinna działać bez problemu na starszych komputerach. Warto również wspomnieć, że ta aplikacja obsługuje dyski wielokrotnego zapisu i można je łatwo usunąć za pomocą tej aplikacji.

             ISO Workshop to prosta aplikacja z atrakcyjnym wizualnie interfejsem użytkownika. Aplikacja pozwala na konwersję plików do ISO, a także możesz pobrać i korzystać z tej aplikacji za darmo. Jeśli chcesz korzystać z ISO Workshop w celach komercyjnych, musisz uzyskać licencję.

             iTopsoft ISO Burner

             Kolejną darmową aplikacją, która może konwertować pliki do ISO, jest ISO Burner. Ta aplikacja ma prosty interfejs i umożliwia tworzenie obrazów ISO z dysków optycznych i plików. Aplikacja obsługuje również wypalanie obrazu, a także tworzenie rozruchowych obrazów ISO i płyt. Obsługiwane są dyski wielokrotnego zapisu i możesz wykonać szybki format lub pełny format bezpośrednio z tej aplikacji.

             Aby utworzyć ISO z plików lokalnych, wystarczy dodać je do aplikacji i ustawić plik docelowy. Musimy przyznać, że mieliśmy pewne problemy podczas dodawania plików, ale udało nam się obejść ten problem za pomocą metody przeciągnij i upuść.

             iTopsoft ISO Burner to darmowa aplikacja, która oferuje przyzwoite funkcje. Musimy wspomnieć, że ta aplikacja ma nieco przestarzały interfejs użytkownika, który może zniechęcić niektórych użytkowników. Mimo pewnych wad ISO Burner jest przyzwoitą aplikacją, którą można pobrać i używać za darmo.

             ISO Creator

             Jeśli szukasz prostej aplikacji do konwersji plików na ISO, możesz rozważyć ISO Creator. Jest to niewielka i prosta aplikacja, która ma jedną funkcję. Korzystając z tej aplikacji, nie można tworzyć rozruchowych plików ISO ani nagrywać płyt CD, ale można łatwo tworzyć pliki ISO.

             • Proces tworzenia jest raczej prosty i wystarczy przenieść wszystkie pliki ISO w jednym folderze. Po wykonaniu tej czynności wybierz folder, wprowadź lokalizację zapisu i etykietę woluminu. Jak widać, proces tworzenia ISO jest raczej prosty, dzięki czemu ta aplikacja jest idealna dla początkujących użytkowników.

              ISO Creator nie ma żadnych zaawansowanych funkcji, a naszym największym zarzutem jest brak możliwości indywidualnego dodawania plików i folderów. Pomimo drobnych problemów ISO Creator jest przyzwoitą aplikacją, więc koniecznie wypróbuj ją.

              AVS Disc Creator

              Jest to proste, ale potężne narzędzie, które może z łatwością tworzyć pliki obrazów. Aplikacja umożliwia nagrywanie plików na dowolnym rodzaju nośniku optycznym, w tym na dyskach Blu-ray. Musimy również wspomnieć, że ta aplikacja obsługuje dyski rozruchowe, co jest idealne dla wszystkich zaawansowanych użytkowników.

              Jeśli chodzi o pliki ISO, to narzędzie obsługuje szeroką gamę formatów obrazów płyt. Oznacza to, że możesz łatwo pracować z dowolnym plikiem obrazu utworzonym przez prawie każdą aplikację innej firmy. Aplikacja obsługuje nagrywanie ISO, ale umożliwia także tworzenie plików ISO z dysków optycznych. Oczywiście istnieje również możliwość konwertowania plików do ISO. Musimy również wspomnieć, że możesz edytować pliki ISO za pomocą tego narzędzia.

              Aplikacja jest prosta w obsłudze, a dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownika będzie idealna zarówno dla użytkowników podstawowych, jak i zaawansowanych. AVS Disc Creator nie jest darmowym narzędziem, ale możesz pobrać i wypróbować wersję testową za darmo.

              Narzędzia demona

              Daemon Tools to kolejna aplikacja, która może pomóc w konwersji plików do ISO. Dostępne są trzy wersje, a wersja Lite oferuje najbardziej podstawowe funkcje, takie jak montaż obrazu. Wersja Lite nie pozwala tworzyć plików ISO z plików, dlatego skupimy się na wersjach Pro i Ultra.

              • Wersja Pro jest w pełni kompatybilna z najpopularniejszymi formatami obrazów płyt. Aplikacja jest prosta w obsłudze i pozwala łatwo zamontować plik ISO bezpośrednio z Eksploratora plików. Ponadto można wykonać obraz dysku z prawie dowolnego dysku optycznego.

               Aplikacja obsługuje także tworzenie dynamicznych i stałych wirtualnych dysków twardych. Jeśli pracujesz z poufnymi informacjami, możesz łatwo przechowywać je w kontenerach TrueCrypt.

               Aplikacja umożliwia także tworzenie nowych obrazów ISO z plików, ale obsługuje także edycję obrazów. Ponadto możesz również chronić swoje zdjęcia za pomocą hasła. Daemon Tools obsługuje także kopiowanie i tworzenie płyt audio. Aplikacja posiada również katalog plików obrazów, który pozwala łatwo znaleźć żądane pliki obrazów.

               Jeśli szukasz jeszcze bardziej zaawansowanych funkcji, wersja Ultra może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Ta wersja obsługuje wielozadaniowość, umożliwiając jednoczesne uruchamianie wielu kreatorów. Wersja Ultra oferuje kopie zapasowe plików, a także możesz tworzyć kopie zapasowe plików na dyskach, VHD i kontenerach TrueCrypt. Ponadto można ustawić harmonogram tworzenia kopii zapasowych i ustawić automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

               Wersja Ultra umożliwia także zapisywanie obrazów rozruchowych na urządzeniach USB. Ta funkcja jest świetna, jeśli chcesz utworzyć dyski rozruchowe, których możesz użyć do odzyskania systemu. Ponadto aplikacja obsługuje rozruch UEFI i BIOS oraz działa z partycjami GPT i MBR.

               Kolejną funkcją, której nie spodziewaliśmy się zobaczyć, jest możliwość tworzenia wirtualnych dysków RAM za pomocą tego narzędzia. Wersja Ultra pozwala również na montowanie i używanie wirtualnych dysków twardych na komputerze.

               Deamon Tools oferuje szeroki zakres funkcji, a jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem, prawdopodobnie nie potrzebujesz żadnej z zaawansowanych funkcji. Jak już wspomnieliśmy, darmowa wersja Lite nie pozwala na tworzenie ISO z plików, a jeśli chcesz skorzystać z tej funkcji, musisz użyć wersji Pro lub Ultra. Obie wersje oferują bezpłatną wersję próbną, ale jeśli chcesz nadal z nich korzystać, musisz kupić licencję.

               Image Master

               To kolejna darmowa aplikacja, która pozwala konwertować pliki do ISO. Image Master pozwala przeglądać i wyodrębniać pliki z obrazów ISO, ale nie obsługuje żadnej edycji ISO. Ponadto aplikacja może również nagrywać pliki ISO na dyski optyczne. Aplikacja obsługuje także podstawowe nagrywanie plików, a nawet działa z płytami wielokrotnego zapisu.

               Podobnie jak wszystkie inne narzędzia na naszej liście, Image Master pozwala na konwersję plików do ISO. Proces tworzenia ISO jest prosty i wystarczy wybrać żądane pliki i wybrać katalog wyjściowy. Image Master to prosta aplikacja, a jedną z wad tej aplikacji może być jej interfejs użytkownika.

               Chociaż interfejs jest prosty, proces dodawania plików może wymagać kilku dodatkowych kliknięć. Nie jest to poważna wada, ale chcielibyśmy, aby proces dodawania plików był usprawniony. Pomimo drobnych wad, jest to nadal solidna aplikacja, więc koniecznie wypróbuj ją.

               Jak widać, istnieje wiele świetnych narzędzi, które mogą konwertować pliki do ISO. Wspomnieliśmy o niektórych z najlepszych narzędzi do tworzenia plików ISO, ale jeśli nie znajdziesz żadnego z tych narzędzi odpowiednich, możesz także spróbować utworzyć plik ISO za pomocą oprogramowania do nagrywania.

Link do głównej publikacji