Chcesz utrzymać swój mózg w dobrej formie? Oto lista aplikacji szkoleniowych dla twojego umysłu

Twój tablet z systemem Windows 8, Windows 10 lub Windows 8 lub Windows 10 może być używany do trenowania aktywności mózgu, jeśli wiesz, jakie aplikacje są odpowiednie do tego celu. Wybraliśmy cztery najlepsze takie aplikacje do użycia, przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się wszystkiego o nich.
aplikacje do treningu mózgu w systemie Windows 8
Trening mózgu to nowa koncepcja, która wkradła się ostatnio w naszą kulturę społeczną. O co chodzi za cały ten szum? Właściwie bardzo solidna logika neuronauki. Obowiązuje zasada treningu mózgu „używaj albo strać”. Mózg jako narząd działa, wykorzystując połączenia synaptyczne (połączenia między dwoma lub więcej neuronami).

Im więcej korzystasz z jednego połączenia, tym bardziej połączenie jest utrzymywane. Pomyśl o ćwiczeniu arpeggio na gitarze w kółko, po chwili będziesz mógł to zrobić w ciemności. Specjaliści od treningu mózgu twierdzą, że jeśli codziennie angażujesz się w gry specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia określonych umiejętności (takich jak wizualizacja przestrzenna), musisz je udoskonalić. A oto co dr med. Thomas Knoll — neurolog z Monachium ma do powiedzenia o koncepcji:

„Wielu moich pacjentów skarży się na zapomnienie w życiu codziennym. Polecam — oprócz zrównoważonego życia zawodowego z czasem relaksu, ćwiczeń ciała i zajęć towarzyskich — program treningu mózgu. ”

I dobra wiadomość dla użytkowników Windows 8, Windows 10 lub Windows RT, którzy są zainteresowani uzyskaniem dodatkowej mocy mózgu — sklepy z aplikacjami Windows zawierają kilka interesujących aplikacji, które mogą im w tym pomóc.

Najbardziej przydatne aplikacje do treningu mózgu, Windows 8, Windows 10

Einstein Brain Trainer [8,99 $]

Aplikacja do treningu mózgu einstein 8

Ta aplikacja, nazwana tak od jednego z najwybitniejszych naukowców współczesnej epoki, pozwala użytkownikom ćwiczyć większość mózgu. Dostępne są cztery kategorie, z których można wybierać spośród logiki, pamięci, obliczeń i wizji.

Każda gra w którejkolwiek z tych kategorii będzie zawierać wyczerpujący i naukowy opis ćwiczenia. Każdego dnia aplikacja przygotuje specjalny zestaw gier, które stanowią codzienny trening gracza. Postęp będzie śledzony, jeśli dzienny harmonogram zostanie utrzymany. Wielu graczy może jednocześnie brać udział w grach na tym samym komputerze, a poziom trudności poziomów można zmienić.

Najnowsza wersja zawiera ćwiczenia zoptymalizowane dla osób niewidomych. Można również znaleźć informacje i zdjęcia na temat testu naukowego i certyfikacji 30 ćwiczeń mózgu. Ponadto masz teraz funkcję powtarzania, aby łatwo odtworzyć każde ćwiczenie.

 • Brain Train Challenge [bezpłatny]

  okna trenujące mózg 8

  Ta aplikacja zawiera kolekcję 12 gier, które pomogą użytkownikowi rzucić wyzwanie swoim ośrodkom pamięci. Mierzy również czas reakcji i pozwala na doskonalenie umiejętności. Z biegiem czasu, gdy budujesz sprawność umysłową, będziesz mógł gromadzić złote medale. Grafika jest prosta, ale kolorowa i atrakcyjna, przyciągając i utrzymując uwagę.

  [Aktualizacja] Gra nadal wyświetla się w sklepie Microsoft Store, ale pobieranie nie działa. Nowe wersje nie zostały zaktualizowane.

  • Aplikacja Brain [3,49 $]

   Okna aplikacji w mózgu 8

   Aplikacja do treningu mózgu, która oferuje możliwość grania w gry na trzech różnych poziomach trudności: łatwym, zaawansowanym i genialnym. Gry obejmują Speed ​​Math, Balloon Burst, Card Count — każdy z nich wykorzystuje różne sektory aktywności mózgu. Postępy w grze są rejestrowane, aby użytkownicy mogli zobaczyć ich postępy w czasie. Rywalizuj z graczami z całego świata, bądź najlepszy!

   Ta aplikacja została zoptymalizowana dla tabletów z systemem Windows RT.

   • Graj i rozwijaj: ćwiczenia na prawy mózg [4,99 $]

    okna ćwiczeń mózgu 8

    Ta aplikacja jest oparta na założeniu, że prawa półkula dzieci jest używana głównie do nauki, a proste gry mogą pomóc w usprawnieniu tego procesu. Dlatego oferuje wybór 15 animowanych historii, które rozpadają się na 56 zestawów gier quizowych. Przedszkolaki nie będą miały problemów z graniem w tę grę, ponieważ rozgrywka polega wyłącznie na wyborze zdjęć. Dzieci będą zbierać gwiazdki, gdy kończą gry i zdobywają więcej osiągnięć. Grafika jest naprawdę ujmująca i przypomina mi japońską mangę, więc aplikacja jest bardzo odpowiednia dla dzieci w każdym wieku.

    Tryb testowy jest bardziej atrakcyjny w najnowszej wersji ze względu na dodaną klasę CurrentApp.

    POKREWNE ARTYKUŁY DO SPRAWDZENIA:

    • Ponad 12 najlepszych narzędzi do mapowania myśli w celu uporządkowania myśli i pomysłów
    • Szybkie przypomnienie: Firefox kończy w tym roku obsługę systemów Windows XP i Vista
    • 6 najlepszych programów antywirusowych do edukacji
Link do głównej publikacji