Recenzja Wordament — jednej z najlepszych gier Windows 8, 8 słów

Wordament: jedna z najlepszych gier słownych w Windows 10, Windows 8
Windows 8
Gry słowne, takie jak Scrabble, mają tysiące graczy na całym świecie, a to dlatego, że są bardzo zabawne, ale jednocześnie bardzo konkurencyjne. Wszystkie gry planszowe są fajne, ale wydaje się, że gry, które sprawiają, że myślimy więcej, są najlepsze. Wordament to Windows 8, Windows 10 gra słowna to z pewnością wystawi twój umysł i twoje skupienie na próbę.

Aby zagrać w tę grę, musisz się intensywnie skoncentrować, głównie dlatego, że jest ona o wiele bardziej skomplikowana niż zwykłe „układanie słów”, ponieważ pozwala na wiele innych kombinacji, niż jesteśmy przyzwyczajeni.

Przegląd aplikacji Wordament na Windows 8, Windows 10

wordament-word-game-windows-8-app-review

Na początku gra jest bardzo prosta: znajdź wszystkie słowa na kwadracie, zanim skończy się czas. Ale kiedy zaczniesz grać, zobaczysz, że to nie jest takie proste, a litery można ułożyć w dowolny sposób: liniowy, ukośny, do tyłu i prawie w dowolnym kierunku, możesz przeciągnąć wskaźnik myszy i nadal przechodzić od litery do listu, aby uzupełnić słowo.

To, co sprawia, że ​​gra jest bardziej zabawna, to fakt, że pozwala użytkownikom zaloguj się na swoje konta Xbox Live i graj przeciwko innym ludziom, a na końcu licznika czasu otrzymasz wynik i porównany z innymi graczami. Możesz także dodawać graczy do listy znajomych i grać przeciwko nim.

wordament-word-game-windows-8

To gra Xbox wiele osiągnięć które możesz odblokować, więc wypatruj najlepszych kombinacji liter. Niektóre słowa mogą całkowicie pokryć cały kwadrat, ale ich znalezienie zależy od tego, jak dobrze potrafisz poruszać się w układance. To naprawdę niesamowita liczba słów, które można utworzyć na tym kwadracie 4 × 4, czasami przesuwając w górę o 200 różnych słów.

Wynik jest obliczany na podstawie liczby znalezionych słów oraz tego, jak często są one używane. Trudniejsze i dłuższe słowa przyniosą ci punkty bonusowe, podczas gdy proste i krótkie słowa są warte znacznie mniej.

wordament-word-game-windows-8-app-review-2

Poza tym gra nie ma żadnych innych specjalnych funkcji. Wszystko zależy od tego, ile uwagi poświęcasz podczas gry i od tego, jak szybko rozpoznajesz słowa. Tutaj przydadzą się wszystkie gry Scrabble i łamigłówki słowne. Mamy nadzieję, że w przyszłości zobaczymy tę grę w różnych językach, aby każdy mógł w nią zagrać i nie musiał mieć negatywnego wpływu na poziom znajomości języka angielskiego.

Aktualizacja — najnowsze zmiany w Wordament

Wordament otrzymał ogromną aktualizację w 2013 roku, która obsługiwała grę dla Windows 8.1 i naprawiła kilka błędów dla wersji Windows 8. Wersja 2.7 zawiera następujące szczegóły:

  • Zaloguj się jako gość lub zaloguj się za pomocą Facebooka
  • Udostępnianie najlepszych wyników na Twitterze lub Facebooku
  • 15 obsługiwanych języków puzzli
  • Poprawiona wydajność gry.

W 2017 roku Wordament otrzymał ogromną aktualizację do wersji na PC. Zasadniczo został całkowicie przebudowany, aby użytkownik mógł uzyskać nowe wrażenia podczas grania w tę samą grę. Nie jest jednak jasne, czy wersja mobilna również otrzyma tę aktualizację. Do czasu oficjalnego ogłoszenia w nową wersję gry można grać na komputerach z systemem Windows 10 i Xbox.

Word Twist — alternatywa Wordament

okna gry słownej

Kolejną świetną grą słowną, która może zastąpić Wordament, jest Word Twist. Ta gra działa w systemie Windows 10, 8.1, 8. Jest to darmowa gra, ale zapewnia rozrywkę bez edycji Pro. Jedną z największych zalet tej gry jest sześcioliterowa kombinacja. Ponadto pomaga utrzymać bogate słownictwo. Więcej informacji na temat tej niesamowitej gry można znaleźć w naszym dedykowanym artykule.

Pobieranie Wordament na Windows 10, Windows 8

Link do głównej publikacji