3 zdecentralizowane klienty poczty e-mail do użytku lub testowania w systemie Windows 10

Prywatność poczty e-mail jest obecnie bardzo ważną kwestią. Raporty o zhakowanych kontach e-mail lub ujawnionych hasłach pojawiają się prawie codziennie. Biorąc pod uwagę te problemy związane z bezpieczeństwem wiadomości e-mail, wielu użytkowników poczty e-mail zainstalowało dodatkowe oprogramowanie zabezpieczające wiadomości e-mail, aby chronić swoje wiadomości elektroniczne. Inni woleli przejść na innego klienta poczty e-mail, który miał lepsze recenzje pod względem bezpieczeństwa.

Mówiąc o alternatywnych klientach e-mail, zdecentralizowane platformy pocztowe są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo poczty e-mail. Rozwiązania te wykorzystują technologię blockchain do przesyłania i zapisywania wiadomości e-mail.

Korzystanie ze zdecentralizowanych wiadomości e-mail ma szereg zalet:

 • Brak centralnych serwerów do przechowywania wiadomości, e-maile są przechowywane w blockchain
 • Firmy zewnętrzne nie mogą uzyskiwać dostępu do wiadomości e-mail, tylko Ty masz do nich dostęp
 • Próby włamania są szybko identyfikowane i odrzucane

Jeśli więc szukasz niezawodnego, zdecentralizowanego klienta poczty e-mail do użycia na komputerze z systemem Windows 10, jesteś we właściwym miejscu. W tym poście wymienimy najlepsze zdecentralizowane platformy poczty elektronicznej dostępne obecnie, a także ich główne funkcje.

Zdecentralizowane usługi e-mail do wykorzystania w 2018 r

1

CryptaMail

kryptowalut

Jak sama nazwa wskazuje, CryptaMail to platformy e-mail, które automatycznie szyfrują wszystkie wiadomości e-mail, dzięki czemu są w 100% prywatne i bezpieczne. Dzięki CryptaMail jesteś jedynym, który może uzyskiwać dostęp do e-maili, nie ma centralnych serwerów ani stron trzecich zaangażowanych w architekturę platform e-mail.

Jak wyjaśnia zespół odpowiedzialny za projekt: „Nawet my nie jesteśmy w stanie zlokalizować Twoich wiadomości ani uzyskać hasła. Dostęp mają TYLKO ci, którzy znają twoje hasło. ”

Twoje wiadomości nie są przechowywane na fizycznym serwerze, są przechowywane w blockhain, co gwarantuje bezpieczną transmisję transakcji. CryptaMail jest oparty na protokole NxtCoin.

Platforma jest obecnie w fazie beta, ale możesz już ją przetestować i zarezerwować swoją nazwę użytkownika.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź oficjalną stronę CryptaMail.

 • 2)

  ProtonMail

  protonmail

  ProtonMail nie jest oparty na technologii blockchain, ale korzysta z bardzo silnych protokołów szyfrowania typu end-to-end, które uniemożliwiają dostęp do wiadomości e-mail. Absolutnie wszystkie e-maile są zabezpieczane automatycznie i nikt nie może ich odszyfrować, odczytać ani udostępnić osobom trzecim.

  Twoje e-maile są szyfrowane przy każdym węźle sieciowym. Wiadomości e-mail są szyfrowane, zanim dotrą do infrastruktury ProtonMail. Następnie, gdy sieć przekierowuje twoją wiadomość do odbiorcy, przesyła ją w postaci zaszyfrowanej. To podwójne szyfrowanie zmniejsza ryzyko przechwycenia wiadomości do zera.

  ProtonMail nie wymaga dodawania żadnych danych osobowych podczas tworzenia konta e-mail. Nie są też przechowywane dzienniki IP.

  Warto wspomnieć, że kod ProtonMail jest oprogramowaniem typu open source i możesz go sprawdzić w GitHub w dowolnym momencie. Projekt otrzymuje środki z darowizn i płatnych kont.

  Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do oficjalnej strony ProtonMail.

  • 3)

   Proemtheus — zdecentralizowane narzędzie e-mail w pracach

   Zdecentralizowany e-mail Proemtheus

   Zdecentralizowana technologia e-mail jest na początku. W pracach znajduje się wiele interesujących zdecentralizowanych projektów e-mail i jesteśmy pewni, że zostaną one udostępnione ogółowi społeczeństwa w najbliższej przyszłości.

   Jeden z nich jest Proemtheus. Chociaż ta platforma poczty e-mail jest wciąż w toku, pomysł na nią jest naprawdę interesujący i przydatny.

   Proemtheus planuje odwrócić działanie poczty e-mail, odłączając wiadomości e-mail od sieci. Zamiast tego wiadomości e-mail są przesyłane i sprawdzane przez wszystkich użytkowników uczestniczących w łańcuchu bloków. W ten sposób wszystkie wiadomości e-mail są szyfrowane, a użytkownik staje się odporny na oprogramowanie ransomware i inne podobne zagrożenia. Możesz przeczytać więcej o Proemtheus i dowiedzieć się o nowościach na oficjalnej stronie projektu. Testy alfa powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2018 roku.

   Proszę bardzo, są to najlepsze zdecentralizowane platformy e-mail i projekty, które są dostępne dla użytkowników lub zostaną uruchomione w najbliższej przyszłości. Wielu użytkowników poczty e-mail coraz bardziej zdaje sobie sprawę z problemów związanych z prywatnością, jakie wiążą się z głównymi platformami e-mail i chcą przejąć pełną kontrolę nad swoimi danymi. Jesteśmy pewni, że zdecentralizowane platformy e-mailowe zmierzają do masowej adopcji i odniosą prawdziwy sukces w przyszłości.

Link do głównej publikacji