Błąd GameGuard w systemie Windows 10: co to jest i jak go naprawić

GameGuard lub GG, jak to jest powszechnie znane, to oprogramowanie zapobiegające oszustwom instalowane wraz z grami online typu MMORPG, takimi jak 9Dragons, Cabal Online i inne, w celu blokowania złośliwych aplikacji i innych popularnych metod oszukiwania.

GG ukrywa proces aplikacji do gier, monitorując zakres pamięci i kończąc aplikacje zdefiniowane przez producenta gier, a także kody do Internetu INCA, a także blokuje niektóre połączenia z funkcjami DirectX, interfejsami API systemu Windows i dokonuje automatycznych aktualizacji przy każdym nowym zagrożeniu .

To narzędzie działa jak rootkit, więc może mieć niepożądane skutki uboczne, takie jak blokowanie instalacji sprzętu i aktywacja urządzeń peryferyjnych podczas działania programów. Monitoruje również pamięć komputera, więc wpłynie to na wydajność, gdy chroniona gra ładuje jednocześnie więcej zasobów.

Niektórzy użytkownicy GameGuard zgłosili problemy na swoich komputerach, a my przyjrzymy się niektórym typowym typom błędów GameGuard w Windows 10 i sposobom ich naprawienia.

POPRAWKA: Błąd GameGuard systemu Windows 10

Spis treści:

 1. Ogólne poprawki
 2. Pobierz nową wersję GameGuard
 3. Typowe typy błędów GameGuard w systemie Windows 10 i ich naprawy
 4. Inne błędy

Ogólne poprawki

GameGuard to delikatne narzędzie, więc jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać błąd GameGuard systemu Windows 10, jest upewnienie się, że Twój program antywirusowy nie przeszkadza GameGuardowi. Większość problemów z błędami GameGuard w systemie Windows 10 jest spowodowana dużym użyciem serwerów proxy, takich jak ograniczone połączenia internetowe z powodu oprogramowania zabezpieczającego, takiego jak zapory ogniowe lub oprogramowanie antywirusowe, co sprawia, że ​​GameGuard nie aktualizuje się.

W takim przypadku dodaj GameGuard i PSO2 do białej listy ochrony w czasie rzeczywistym w panelu sterowania programu antywirusowego. Wiele programów antywirusowych na komputerze może być jedną z przyczyn tego problemu.

Upewnij się także, że twój system operacyjny jest aktualny. Możesz także uruchomić skanowanie systemu sprawdzania plików systemowych, aby sprawdzić, czy pliki systemu operacyjnego nie są uszkodzone i próbuje je naprawić, a także sprawdzić dysk twardy pod kątem problemów ze spójnością.

Jeśli serwer proxy jest włączony, uruchom przeglądarkę i wyłącz lub wyłącz ją, wykonując następujące czynności:

 • Otwórz Internet Explorera i kliknij Przybory

Błąd GameGuard w systemie Windows 10

 • Wybierz opcje internetowe

Błąd GameGuard w systemie Windows 10

 • Kliknij Znajomości patka
 • Wybierz ustawienia sieci LAN
 • Odznacz opcję: Użyj serwera proxy dla swojej sieci LAN

Możesz także naprawić błąd GameGuard systemu Windows 10, modyfikując plik hosts, który może zmienić adres internetowy na inny z powodu modyfikacji przez oprogramowanie szpiegujące lub wirusy. Oto jak to naprawić:

 • Otwórz plik hosts z Eksploratora plików w folderze System32
 • Wybierz Notatnik w oknie Otwórz za pomocą
 • Usuń wszystkie linie związane z grą i GameGuard (linie bez #) i zapisz je

Pobierz nową wersję GameGuard

Aby to zrobić, musisz usunąć folder GameGuard z folderu ostrzy i duszy, a następnie uruchomić naprawę w programie uruchamiającym i uruchomić grę. Powinien pobrać nową wersję GameGuard. Działa to również w przypadku błędu GameGuard 4049 systemu Windows 10.

Typowe typy błędów GameGuard w systemie Windows 10 i ich naprawy

 • Błąd 100, oznacza to, że komputer jest zainfekowany wirusem. Zaktualizuj program antywirusowy do najnowszej wersji, a następnie przeskanuj komputer. Jeśli błąd będzie się powtarzał, może to być wirus, którego nie można łatwo wykryć.
 • Błąd 110 wskazuje, że NProtect został załadowany raz, ale nadal znajduje się w pamięci komputera. Otwórz Menedżera zadań z CTRL + ALT + DELETE, wybierz Procesy i zakończ proces dla u_skidprogram i GameMon.des. Jeśli to nie pomoże, uruchom ponownie komputer.
 • Błąd 112: Aby rozwiązać ten problem, upewnij się, że komputer jest wolny od wirusów i masz wystarczającą ilość dostępnej pamięci. Zaktualizuj program antywirusowy i upewnij się, że masz kilka programów otwartych w tym samym czasie. Tymczasowo wyłącz wszelkie oprogramowanie zabezpieczające, ponieważ mogą one uniemożliwić uruchomienie GameGuard, a następnie przeskanuj swój komputer zaktualizowanym programem antywirusowym, aby usunąć wirusy wpływające na GameGuard i sprawdź, czy komputer spełnia minimalne wymagania systemowe.
 • Błąd 114 jest bardzo powszechny, ale nie ma konkretnego rozwiązania tego błędu. Ogólnie jednak wskazuje, że niektóre programy na komputerze utrudniają ładowanie NProtect. Sprawdź, czy masz dostęp administratora do komputera i zamknąłeś niepotrzebne oprogramowanie. Możesz także zakończyć niepotrzebne procesy lub usługi systemowe i tymczasowo wyłączyć oprogramowanie zabezpieczające, które może uniemożliwić uruchomienie GameGuard. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd 114 GameGuard systemu Windows 10 zniknie.
 • Błąd 115: Oznacza to, że gra wykonała się wiele razy lub GameGuard już działa. Zamknij grę i uruchom ponownie komputer.
 • Błąd 120/124/141/142: ten błąd GameGuard w systemie Windows 10 wskazuje, że NProtect jest niekompletny lub uszkodzony. W takim przypadku usuń folder GameGuard i zainstaluj go ponownie lub spróbuj kliknąć przycisk Sprawdź pliki.
 • Błąd 150/153: Oznacza to, że plik instalacyjny GameGuard albo nie istnieje, albo jest uszkodzony. Usuń folder GameGuard i uruchom ponownie komputer, a następnie ponownie pobierz GameGuard. Możesz także pobrać plik instalacyjny GameGuard i zainstalować folder GameGuard.
 • Błąd 155: ten błąd oznacza, że ​​na komputerze występuje poważny wirus lub system operacyjny / dysk twardy są uszkodzone. Skontaktuj się z pomocą techniczną Microsoft, aby pomóc przywrócić plik w określonej wersji systemu operacyjnego. Możesz także sprawdzić, czy nie ma wirusów, i ponownie zainstalować przeglądarkę lub plik rsabase.dll w folderze systemowym na podstawie używanej wersji programu Internet Explorer.
 • Błąd 157: jeśli pojawi się błąd GameGuard w systemie Windows 10, narzędzie może nadal działać, ale zamknij 9Dragons, jeśli jest otwarte, poczekaj około 1–2 minut i ponownie uruchom grę. Jeśli nadal występuje, uruchom ponownie komputer.
 • Błąd 170: jest to spowodowane problemem z GameGuard INI, więc program się nie uruchamia. Usuń folder GameGuard i ponownie uruchom grę, aby pobrać pliki NProtect. Możesz także usunąć folder, ponownie uruchomić komputer i pozwolić programowi uruchamiającemu ponownie pobrać folder GameGuard lub ponownie zainstalować plik instalacyjny i spróbować ponownie uruchomić grę.
 • Błąd 174: jest to również nazywane błędem umiejętności uzupełniających i jest spowodowane przez nakładanie się komputera i innych umiejętności i może powodować częste DC prowadzące do stałego bana, ponieważ uważa się je za szybkie hakowanie. Ponownie zainstaluj GameGuard i upewnij się, że klient działa, aby naprawić ten błąd GameGuard w systemie Windows 10.
 • Błąd 200: oznacza to, że wykryto nielegalny program. Zamknij wszystkie niepotrzebne programy i spróbuj ponownie (sprawdź także programy innych firm). Uruchom Menedżera zadań i zakończ wszelkie nielegalne lub niepotrzebne programy i procesy. Przeskanuj komputer za pomocą zaktualizowanego skanera antywirusowego, aby usunąć wirusy, które mogą znajdować się na czarnej liście NProtect. Uruchom system Windows podczas uruchamiania diagnostycznego, klikając prawym przyciskiem Start> Uruchom> wpisz msconfig> OK, a następnie w obszarze Ogólne wybierz Uruchomienie diagnostyczne i uruchom ponownie komputer
 • Błąd 230: jest to błąd inicjalizacji. Zaktualizuj DirectX i sterowniki karty graficznej. Jeśli to nie pomoże, usuń folder GameGuard i uruchom ponownie grę, aby ponownie zainstalować i zaktualizować GameGuard.
 • Błąd 340: oznacza to, że łatki NProtect nie zostały pobrane z powodu problemów z siecią lub zbyt restrykcyjnej zapory ogniowej prowadzącej do niepowodzenia pobierania. Sprawdź ustawienia zapory lub oprogramowania antywirusowego i pozwól GameGuard na załatanie swoich plików. jeśli sieć nie jest obecnie stabilna, w ustawieniach Internetu lub zapory mogą występować problemy, dlatego należy je ręcznie dostosować. Jeśli GameGuard nadal się nie aktualizuje, znajdź pliki hostów z C: \ Windows \ System32 \ drivers \ i kliknij prawym przyciskiem myszy plik hosta, wybierz właściwości, a następnie upewnij się, że opcja tylko do odczytu nie jest zaznaczona. Otwórz plik hosts za pomocą Notatnika i usuń wszystkie linie i tekst pod … # …… .. 127.0.0.1 …… .. localhost. Zamknij plik hosts, zaakceptuj zmiany i uruchom ponownie komputer. Upewnij się, że masz wystarczającą przepustowość, a żadne przesyłanie / pobieranie nie obciąża twojego połączenia internetowego. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, upewnij się, że jest stabilny i nikt go nie używa, a następnie zamknij wszystkie inne aplikacje oprócz 9Dragons.
 • Błąd 350: GameGuard został anulowany przez użytkownika komputera, więc uruchom ponownie i nie anuluj opcji GameGuard. Możesz także spróbować połączyć się ponownie lub potwierdzić stan sieci, naciskając przycisk ponownej próby.
 • Błąd 360: oznacza to, że proces łatania NProtect nie powiódł się z powodu uszkodzonych plików lub zbyt restrykcyjnej zapory ogniowej. Aby naprawić ten błąd GameGuard w systemie Windows 10, zezwól na NProtect dostęp przez zaporę, a jeśli nadal występuje, usuń katalog GameGuard. Jeśli aktualizacja się nie powiedzie lub plik GameGuard jest uszkodzony, spróbuj ponownie później lub sprawdź ustawienia zapory. Zeskanuj również folder GameGuard z katalogu gry i pobierz go za pomocą linku ręcznego, zainstaluj i spróbuj ponownie.
 • Błąd 361: oznacza to, że GameGuard nie zainstalował się dobrze, prawdopodobnie został anulowany lub coś się stało. Możesz ponownie pobrać GameGuard lub przejść do Internet> Ustawienia> Sieć> Sprawdź program bezpieczeństwa działa czy nie. Sprawdź także, czy potrzebujesz autoryzacji do korzystania z Internetu przed podłączeniem się do niego.
 • Błąd 380: oznacza to, że problem dotyczy połączenia internetowego i oprogramowania zabezpieczającego. Możesz poczekać i spróbować później lub zweryfikować ustawienia zapory. Jeśli nie uda ci się połączyć z serwerem aktualizacji GameGuard, pobierz GameGuard ręcznie i zainstaluj go ponownie.
 • Błąd 405: odnosi się to do niepoprawnego znacznika czasu lub znacznik czasu znajduje się poza dopuszczalnymi granicami napotkanymi przy wchodzeniu do lochów, więc powstrzymanie botów przed wejściem do lochów za pomocą fałszywych lub sfałszowanych pakietów jest bezpieczne. Musisz prześledzić wszystkie przypadki do wielu osób w zespole próbujących wejść do lochu w tym samym czasie, aby każda otrzymała błąd, ponieważ zespół jest DC, lub, połączenie ludzi jest niestabilne z powodu nadmiernego przesyłania / pobierania w sieci lub nieefektywny sprzęt sieciowy (router / karty WiFi / WiFi Ariels). Rozwiąż go, sprawdzając status połączenia i określ źródło słabego połączenia, a następnie usuń problem.
 • Błąd 421: jest to spowodowane błędem GameGuard, więc usuń folder GameGuard i zainstaluj go ponownie, pozwól programowi uruchamiającemu pobrać nową kopię lub zastąp ją działającym (od innej osoby)
 • Błąd 500: wskazuje, że istnieje program, który jest w konflikcie z GameGuard. Sprawdź Menedżera zadań dla takiego programu i zamknij go, klikając Zakończ proces.
 • Błąd 610/620/102/1013/1014: oznacza to, że pliki GameGuard nie zostały znalezione lub zostały zmienione. Usuń folder GameGuard i spróbuj ponownie.
 • Błąd 905/1015: Dotyczy to również animacji i GameGuard. Ponowna instalacja GameGuard i upewnienie się, że klient działa, rozwiąże ten błąd GameGuard w systemie Windows 10.
 • Błąd ____ (bez liczb): wskazuje, że komputer jest opóźniony

Inne błędy

Jeśli pojawi się błąd, taki jak „Nie można wyświetlić trybu wideo”, zainstaluj ponownie grę lub kartę graficzną. Jeśli wciąż dostajesz DC na kilka minut, przejdź do C: \ ProgramFiles \ GamersFirst \ 9dragons \ NDLAUNCHERprogram. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości> Kompatybilność> Zmień na inne niższe.

Czy którekolwiek z tych rozwiązań pomogło ci rozwiązać błąd GameGuard w systemie Windows 10? daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji