Błąd 0xa297sa: Jak usunąć tę fałszywą wiadomość o oszustwie wsparcia

Jeśli otrzymujesz 0xa297sa kod błędu w systemie Windows 10 podczas korzystania z klienta przeglądarki internetowej oznacza, że ​​występuje atak złośliwego oprogramowania. W każdym razie w tym momencie najważniejsze jest zachowanie spokoju, ponieważ nieodpowiedzialne postępowanie może powodować kolejne problemy. Tak, złośliwe oprogramowanie działające w ramach pomocy technicznej próbuje cię oszukać, ale to nie znaczy, że nie możesz działać mądrze. Jak zobaczysz, usunięcie tego złośliwego oprogramowania jest łatwe, ale tylko wtedy, gdy zastosujesz odpowiednie rozwiązanie problemu.

Otrzymanie kodu błędu 0xa297sa podczas próby uzyskania dostępu do Internetu nie oznacza, że ​​system Windows 10 jest już zainfekowany. Ten kod błędu jest rzeczywiście wyświetlany przez złośliwe oprogramowanie, ale na razie wszystko jest nadal bezpieczne. To, co wybierzesz od tego momentu, może uratować Twój dzień.

Błąd 0xa297sa: Oto jak działa oszustwo

Zwykle kod błędu 0xa297sa jest powiązany ze złośliwym oprogramowaniem oszustwa pomocy technicznej, co oznacza, że ​​otrzymasz stronę z ostrzeżeniem, na której zostaniesz poproszony o wybranie określonego numeru telefonu. Oczywiście to oszustwo i nie należy inicjować żadnego połączenia. Jeśli to zrobisz, możesz zostać poproszony o dodatkowe informacje wymagane do usunięcia złośliwego oprogramowania. Ale te informacje oferują hakerom dostęp tylko do twoich danych.

Ponadto oszuści mogą poprosić o pieniądze lub zalecić zainstalowanie określonego oprogramowania w celu usunięcia oszukańczego wyskakującego okienka. Tak czy inaczej, tylko stracisz pieniądze, stracisz czas i prawdopodobnie stracisz ważne pliki i dane osobowe.

Po otrzymaniu kodu błędu 0xa297sa wraz ze zwodniczym okienkiem wyskakującym należy wybrać usunięcie złośliwego oprogramowania. I oto kroki rozwiązywania problemów, które należy wykonać.

Jak usunąć błąd oszustwa wsparcia technicznego 0xa297sa

Zamknij przeglądarkę internetową i procesy związane ze złośliwym oprogramowaniem

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zatrzymanie procesów uruchomionych przez złośliwe oprogramowanie oszukujące wsparcie techniczne 0xa297sa:

 1. Zacząć Menadżer zadań aplikacja — naciśnij Ctrl + Alt + Del klawisze klawiatury.
 2. Z Menedżera zadań przejdź do Procesy i najpierw zakończ zadanie związane z przeglądarką internetową.karta procesów menedżera zadań
 3. Następnie przewiń w dół i poszukaj innych podobnych procesów — jeśli takie istnieją, zakończ je tak jak wcześniej.
 4. Zamknij Menedżera zadań.
 5. Wskazówka: jeśli nie możesz zatrzymać tych procesów lub nie masz dostępu do Menedżera zadań, ukończ pierwsze rozwiązanie z trybu awaryjnego.

Uruchom ponownie w trybie awaryjnym z obsługą sieci

Aby móc usunąć złośliwe oprogramowanie bez dalszych ograniczeń spowodowanych przez wirusa, wykonaj następujące czynności:

 1. wciśnij Win + R. klawisze klawiatury do uruchamiania Biegać pole.
 2. W polu Uruchom wpisz msconfig i naciśnij Enter.
 3. The Konfiguracja systemu zostanie wyświetlone okno.
 4. Stamtąd przejdź do Bagażnik patka.tryb bezpieczny w sieci
 5. I w obszarze Opcje rozruchu wybierz Bezpieczny rozruch — i w tym polu również wybierz Sieć.
 6. Zastosuj zmiany i uruchom ponownie system Windows 10.
 7. Komputer uruchomi się ponownie w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Zainstaluj oprogramowanie antymalware uruchom skanowanie

 • Powinieneś teraz zainstalować program antymalware lub program antywirusowy — zrób to z trybu awaryjnego, ponieważ w przeciwnym razie możesz nie być w stanie ukończyć procesu instalacji: złośliwe oprogramowanie może to zrobić.
 • Wybierz oprogramowanie zabezpieczające, które jest zarówno złożone, jak i potężne — jeśli jest inne, złośliwe oprogramowanie oszustwa wsparcia technicznego 0xa297sa może nie zostać wykryte.
 • Wskazówka: złośliwe oprogramowanie może dostarczyć możliwe rozwiązanie, ale wybór odpowiedniego rozwiązania bezpieczeństwa zależy od Ciebie.
 • Teraz wykonaj pełne skanowanie; nie inicjuj szybkiego skanowania, ponieważ niektóre pliki mogą nadal być zainstalowane na Twoim komputerze.
 • Poczekaj, aż uruchomi się program antymalware, a po wyświetleniu monitu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby usunąć wszystkie zainfekowane pliki.
 • Na koniec uruchom ponownie komputer z systemem Windows 10 i sprawdź, jak wszystko działa teraz.

Wnioski

W tym momencie powinieneś być w stanie ponownie korzystać z systemu Windows 10. Ale to nie znaczy, że nie możesz ponownie doświadczyć oszustwa z pomocą techniczną 0xa297sa, jeśli nie jesteś wystarczająco ostrożny.

Dlatego nie powinieneś używać komputera bez uprzedniej instalacji odpowiedniego programu antywirusowego. Pamiętaj, aby włączyć Zaporę ogniową, a także wybrać oprogramowanie antymalware, które uzyskało dobre recenzje od innych użytkowników. Możesz wybierać spośród darmowych lub płatnych platform, nie ma to znaczenia, dopóki masz włączoną przynajmniej minimalną ochronę.

Ważne jest, aby chronić komputer za wszelką cenę, w przeciwnym razie dane i dane osobowe mogą zostać ujawnione. Kolejny ważny aspekt: ​​wraz z programem antywirusowym upewnij się, że skonfigurowałeś ochronę internetową lub filtr sieciowy — to jedyny sposób, aby chronić swoją aktywność online.

Link do głównej publikacji