Pełna poprawka: brakuje domyślnych aplikacji systemu Windows 10

Windows napędza erę komputerów — przynajmniej dla ogółu konsumentów — zarobił wystarczająco dużo pieniędzy, aby uczynić Billa Gatesa najbogatszym człowiekiem na świecie, a stamtąd odbył długą podróż dodając i usuwając funkcje.

Przez dziesięciolecia dodała wiele funkcji i usunęła kilka innych, aby wyprzedzać swoją konkurencję i zawsze wprowadzać innowacje, a użytkownicy byli wobec niej lojalni — głównie dlatego, że jest to najczęściej używany system operacyjny, a zatem najbardziej znany i łatwy w użyciu. Nadal jednak nadęty swoją spuścizną. System Windows oferuje setki funkcji, których możesz nigdy nie używać, ale muszą być tam tylko po to, aby zapewnić wsparcie dla starszych wersji — dzięki czemu Windows jest niezwykle skomplikowanym systemem operacyjnym do zbudowania i utrzymania.

Te złożoności przeszkadzają tylko podczas próby uaktualnienia do najnowszej i doskonałej wersji systemu Windows — coś, co spowodowałoby utratę danych, gdyby nie niesamowita funkcja uaktualnienia systemu Windows. Nie jest to jednak idealne — jednym z przykładów jego awarii jest brak aktualizacji domyślnych aplikacji Windows 10 podczas procesu aktualizacji. Ten przewodnik pomoże Ci rozwiązać problem — nie jest to trudne.

Brakuje domyślnych aplikacji Windows 10, oto jak je przywrócić

Wielu użytkowników zgłosiło brak domyślnych aplikacji w systemie Windows 10. Może to być problem, a mówiąc o problemach z aplikacjami, oto niektóre z najczęstszych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Brak aplikacji systemu Windows 10 S.tarta M.enu — Według użytkowników czasami aplikacje mogą zagubić się w menu Start. Może się to zdarzyć, jeśli masz włączony tryb Boga, więc wyłącz tę funkcję i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.
 • Domyślne aplikacje systemu Windows 10 nie działają — Czasami Twoje domyślne aplikacje w ogóle nie działają w systemie Windows 10. W takim przypadku konieczne może być ich ponowne zainstalowanie w celu rozwiązania tego problemu.
 • Domyślne aplikacje systemu Windows 10 się nie otwierają — Wielu użytkowników zgłosiło, że domyślne aplikacje nie otworzą się na komputerze. Może to być duży problem, ale możesz go naprawić, naprawiając lub resetując aplikacje.
 • Domyślne aplikacje systemu Windows 10 nie są zainstalowane — To kolejny typowy problem, z którym możesz się spotkać. Jeśli tak się stanie, wystarczy ponownie pobrać aplikacje, których dotyczy problem, a problem powinien zostać rozwiązany.
 • Domyślne aplikacje systemu Windows 10 są uszkodzone — Czasami twoje aplikacje mogą ulec uszkodzeniu. Aby rozwiązać problem, może być konieczne utworzenie nowego profilu użytkownika lub przywrócenie poprzedniej wersji systemu Windows.

Rozwiązanie 1 — Użyj programu PowerShell, aby ponownie zainstalować brakujące aplikacje

 1. Otwórz menu Start, wpisz „Powershell” i kliknij prawym przyciskiem myszy górny wynik, a następnie kliknij polecenie Uruchom jako administrator.
  Wygrane domyślne aplikacje Windows 10't open
 2. Teraz skopiuj i wklej dokładnie to polecenie w oknie PowerShell — upewnij się, że działa jako administrator.
 3. Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml”Screenshot_18
 4. naciśnij Wchodzić i poczekaj, aż wykona swoją magię.

Ten prosty 3-etapowy proces powinien zainstalować i zarejestrować domyślne aplikacje systemu Windows 10. Gdy naciśniesz Enter, może wyglądać, jakby nic nie robił, ale musisz dać mu trochę czasu na pobranie aplikacji i ich instalację. W niektórych przypadkach może być konieczne ponowne uruchomienie komputera, aby miało to wpływ — ale w większości przypadków powinno ono działać bez ponownego uruchomienia.

 • Rozwiązanie 2 — Wyłącz tryb boga

  Wielu użytkowników systemu Windows 10 lubi włączyć ukrytą funkcję o nazwie God Mode na swoim komputerze z systemem Windows. Ta funkcja umożliwia łatwy dostęp do ustawień ukrytych i zaawansowanych i może być bardzo przydatna dla zaawansowanych użytkowników. Jednak wielu użytkowników zgłosiło, że God Mode może również powodować brak domyślnych aplikacji systemu Windows 10.

  Aby rozwiązać ten problem, zaleca się usunięcie katalogu God Mode z komputera, a problem powinien zostać rozwiązany. Ta funkcja nie jest domyślnie włączona, a jeśli nie włączyłeś jej samodzielnie, możesz pominąć to rozwiązanie.

  Rozwiązanie 3 — Wyłącz swój program antywirusowy przed aktualizacją

  Ten problem może pojawić się, jeśli zainstalujesz nową wersję systemu Windows 10, gdy program antywirusowy nadal działa w tle. Czasami oprogramowanie antywirusowe innych firm może zakłócać twoje pliki, co może powodować brak domyślnych aplikacji systemu Windows 10 po aktualizacji.

  Aby rozwiązać ten problem, zaleca się przywrócenie poprzedniej wersji. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
   Domyślne aplikacje systemu Windows 10 nie działają
  2. Idź do Poprawa kartę i kliknij Rozpocznij przycisk w Wróć do poprzedniej wersji systemu Windows 10 Sekcja.
   Wygrane domyślne aplikacje Windows 10't open
  3. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić starszą wersję.

  Pamiętaj, że możesz wrócić do starszej wersji tylko 10 dni po aktualizacji. Jeśli ta opcja nie jest dostępna, być może będziesz musiał użyć Przywracania systemu, aby wrócić do poprzedniej wersji.

  Po przywróceniu poprzedniej wersji należy wyłączyć program antywirusowy i ponowić próbę aktualizacji. Kilku użytkowników zasugerowało, że może być konieczne odinstalowanie programu antywirusowego w celu rozwiązania tego problemu. Po odinstalowaniu proces aktualizacji powinien przebiegać bezproblemowo i bezproblemowo.

  Jeśli po aktualizacji wszystko zadziała, powinieneś ponownie zainstalować swój program antywirusowy lub rozważyć przejście na inne rozwiązanie antywirusowe. Istnieje wiele świetnych narzędzi antywirusowych, ale najlepsze są Bitdefender, BullGuard, i Panda Antivirus, więc wypróbuj dowolne z nich.

  Rozwiązanie 4 — Wykonaj czysty rozruch

  Jeśli ten problem występuje po zainstalowaniu nowej kompilacji, najpierw musisz wrócić do poprzedniej kompilacji. Po wykonaniu tej czynności musisz wykonać czysty rozruch. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   Domyślne aplikacje systemu Windows 10 nie są zainstalowane
  2. Pojawi się okno konfiguracji systemu. Iść do Usługi tab i sprawdź Ukryj wszystkie usługi Microsoft. Teraz kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
   Domyślne aplikacje systemu Windows 10 są uszkodzone
  3. Po wykonaniu tej czynności przejdź do Uruchomienie kartę i kliknij Otwórz Menedżera zadań.
   Brakuje aplikacji Windows 10 w menu Start
  4. Pojawi się lista aplikacji startowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszy element na liście i wybierz Wyłączyć z menu. Powtórz ten krok dla wszystkich pozycji na liście.
   Brakuje aplikacji Windows 10 w menu Start
  5. Teraz wróć do okna konfiguracji systemu i kliknij Zastosować i dobrze. Uruchom ponownie komputer.
   Domyślne aplikacje systemu Windows 10 nie działają

  Po ponownym uruchomieniu komputera wszystkie aplikacje i usługi innych firm zostaną wyłączone. Teraz wystarczy poczekać, aż system Windows ponownie zainstaluje nową kompilację. Po zainstalowaniu nowej wersji sprawdź, czy problem został rozwiązany.

  • W razie potrzeby można ręcznie zainstalować aktualizację za pomocą narzędzia Media Creation Tool. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Pobieranie Narzędzie do tworzenia multimediów ze strony Microsoft.
   2. Po pobraniu narzędzia uruchom je.
   3. Wybierz Zaktualizuj teraz ten komputer i kliknij Kolejny. Windows przygotuje teraz twój system.
   4. Teraz zostaniesz poproszony o pobranie i zainstalowanie aktualizacji. Ten krok nie jest obowiązkowy, ale zwykle zaleca się pobranie tych aktualizacji.
   5. System Windows rozpocznie pobieranie niezbędnych aktualizacji. Ten proces może chwilę potrwać, więc musisz być cierpliwy.
   6. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż zobaczysz Gotowy do instalacji ekran. Teraz kliknij Zmień, co zachować.
   7. Wybierz Zachowaj osobiste pliki i aplikacje a następnie kliknij Kolejny.
   8. Rozpocznie się proces aktualizacji. Ten proces może potrwać około godziny, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość.

   Po zakończeniu procesu komputer zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji, a problem zostanie rozwiązany na stałe.

   Rozwiązanie 5 — Utwórz nowe konto użytkownika

   Jeśli na komputerze brakuje domyślnych aplikacji, możesz rozwiązać problem, po prostu tworząc nowe konto użytkownika. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
   2. Przejdź do Konta Sekcja.
    Domyślne aplikacje systemu Windows 10 nie są zainstalowane    Wygrane domyślne aplikacje Windows 10't open
   3. Wybierz Rodzina inni ludzie z lewego panelu. W prawym okienku kliknij Dodaj kogoś innego do tego komputera.
    Domyślne aplikacje systemu Windows 10 są uszkodzone
   4. Teraz kliknij Nie mam danych logowania tej osoby.
    Brakuje aplikacji Windows 10 w menu Start
   5. Wybierz Dodaj użytkownika bez konta Microsoft.
    Domyślne aplikacje systemu Windows 10 nie działają
   6. Wprowadź żądaną nazwę użytkownika i kliknij Kolejny.

   Po utworzeniu nowego konta użytkownika przełącz się na to i sprawdź, czy nadal brakuje aplikacji. Jeśli nie, być może będziesz musiał zacząć korzystać z nowego konta zamiast głównego.

   Kilku użytkowników sugeruje także powrót do starszej wersji, utworzenie nowego konta użytkownika i korzystanie z tego konta podczas aktualizacji do nowej wersji.

   Rozwiązanie 6 — Napraw aplikację

   Jeśli brakuje niektórych aplikacji, możesz rozwiązać problem, po prostu je naprawiając. Aplikacje mogą ulec uszkodzeniu, ale możesz je naprawić, wykonując następujące czynności:

   1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aplikacje Sekcja.
    Domyślne aplikacje systemu Windows 10 nie są zainstalowane
   2. Wybierz aplikację, którą chcesz naprawić, i kliknij Zaawansowane opcje.
    Domyślne aplikacje systemu Windows 10 są uszkodzone
   3. Teraz kliknij Naprawic przycisk.
    Brakuje aplikacji Windows 10 w menu Start
   4. Opcjonalnie: Możesz także kliknąć przycisk Resetowanie przycisk, aby zresetować aplikację do domyślnych.

   Teraz powtórz te kroki dla wszystkich aplikacji, których dotyczy problem. Pamiętaj, że niektóre aplikacje nie mają opcji Napraw, więc jedyną opcją może być ich zresetowanie.

   Brakujące aplikacje mogą stanowić problem, ale mamy nadzieję, że udało Ci się rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji