Aplikacja UWP Remote Desktop na Windows 10 umożliwia zdalne połączenie z komputerem

Po miesiącach testowania aplikacja Pulpitu zdalnego na system Windows 10 jest w końcu wypuszczona po tym, jak Microsoft rozpoczął testy wersji beta aplikacji w grudniu, wykorzystując opinie niejawnych użytkowników, aby poprawić wrażenia użytkownika

Ta aplikacja była dostępna tylko dla tych, którzy zainstalowali aplikację Microsoft Remote Desktop Preview. Gdy Microsoft kończy fazę podglądu, aplikacja jest teraz uniwersalna i zastępuje wersję 8.1 dla urządzeń z systemem Windows 10 i Windows 10 mobile.

Po kilku miesiącach pracy nad podstawowym zestawem funkcji, cieszymy się, że możemy wyłączyć aplikację z podglądu, aby każdy na urządzeniu z systemem Windows 10, niezależnie od tego, czy był to komputer stacjonarny, tablet, telefon, czy też Continuum na telefon, mógł korzystać z tego samego wspaniałego doświadczenie.

Pulpit zdalny dla systemu Windows 10 umożliwia podłączenie do zdalnego komputera z dowolnego miejsca i wykonywanie pracy w dowolnym miejscu — doskonałe narzędzie dla profesjonalistów w podróży. Aby korzystać z aplikacji Pulpit zdalny, musisz najpierw skonfigurować komputer do zdalnego dostępu. Pobierz aplikację na komputer, zainstaluj ją, a będziesz mieć dostęp do komputera z dowolnego miejsca.

Lista funkcji obejmuje:

  • Dostęp do zasobów zdalnych za pośrednictwem bramy usług pulpitu zdalnego

  • Bogate wrażenia dotykowe dzięki protokołowi RDP i RemoteFX obsługującemu gesty systemu Windows

  • Zobacz wszystkie zdalne połączenia na ekranie głównym i otwórz je jednym dotknięciem.

  • Uzyskaj dostęp do zasobów pracy i zarządzaj nimi publikowanymi przez RemoteApp i Połączenia pulpitu.

  • Bezpieczne połączenie z danymi i aplikacjami

  • Proste zarządzanie wszystkimi zdalnymi połączeniami z centrum połączeń

  • Bezproblemowe przesyłanie strumieniowe audio i wideo

  • Obsługa Azure RemoteApp.

Doceniamy wysiłki firmy Microsoft mające na celu ulepszenie aplikacji i jej jak najszybsze wdrożenie. Wydaje się jednak, że aplikacja pulpitu zdalnego działa strasznie w trybie Continuum. Aplikacja działa wolniej niż podobne aplikacje do zdalnego połączenia, a interakcja myszy wcale nie jest precyzyjna. Użytkownicy narzekają, że w trybie Continuum mogą używać aplikacji tylko do podstawowych zadań, co znacznie ogranicza ich wydajność.

Sugerujemy skorzystanie z tego obejścia, aby rozwiązać problemy z Continuum w systemie Windows 10, a następnie uruchomić Pulpit zdalny w trybie Continuum, aby sprawdzić, czy problemy zostały naprawione.

Jeśli nie możesz połączyć się z Pulpitem zdalnym w systemie Windows 10, zapoznaj się z naszym artykułem o poprawce na ten temat. Możesz pobrać aplikację UWP Remote Desktop na Windows 10 ze sklepu Microsoft Store.

Link do głównej publikacji