4 najlepsze oprogramowanie do transkrypcji na PC

Jeśli szukasz towaru oprogramowanie do transkrypcji, ten artykuł na pewno ci pomoże. Transkrypcja nagrań audio to doskonały sposób na zarobienie kilku dodatkowych dolarów w zaciszu własnego domu.

Jeśli zdecydujesz się na transkrypcję dźwięku, potrzebujesz również niezawodnego i bogatego w funkcje oprogramowania do transkrypcji.

W tym artykule wymienimy najlepsze narzędzia do transkrypcji, których możesz użyć, aby naprawdę szybko wykonać zadanie.

Oprogramowanie do transkrypcji na PC

Jak wybrać najlepsze oprogramowanie do transkrypcji? Pomożemy ci, odpowiadając na pytania, które mogłeś zadać:

  • Potrzebujesz darmowej lub w pełni funkcjonalnej wersji narzędzia?
  • Czy obsługuje transkrypcję audio / wideo na tekst?
  • Czy możesz edytować tekst podczas transkrypcji?
  • Czy pozwala ci używać poleceń głosowych?
  • Czy możesz sterować odtwarzaniem za pomocą pedału nożnego?

Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Ocena (od 1 do 5) Bezpłatne / płatne audio / wideo na tekst Dyktowanie poleceń głosowych Obsługa pedałów
Express Scribe4.5Darmowa wersja dostępnataktakNietak
Dragon Naturally Speaking5Płatnytaktaktaktak
InqScribe4PłatnytaktakNietak
Audiotranskription5PłatnytakNie dotyczyNieNie

Ułatw sobie pracę dzięki tym narzędziom, które automatycznie transkrybują muzykę!

Oprogramowanie do transkrypcji Express Scribe (zalecane)

zainstalować Express Scribe na komputerze, a dosłownie staniesz się lepszym maszynistką. To narzędzie pozwala kontrolować odtwarzanie dźwięku, dzięki czemu nigdy nie umknie żadne słowo.

Express Scribe obsługuje zarówno odtwarzanie audio, jak i wideo i odtwarza większość formatów, w tym zaszyfrowane pliki nagrań. Narzędzie występuje w dwóch wersjach: bezpłatnej i premium.

Warto wspomnieć, że darmowa wersja obsługuje tylko popularne formaty audio, w tym wav, mp3, wma i dct.

Innymi słowy, jeśli często dokonujesz transkrypcji z formatów audio, które nie są często używane, zalecamy zakup wersji Pro tego narzędzia.

  • Pobierz teraz wersję próbną Express Scribe Pro lub kup pełną wersję

Express Scribe obsługuje profesjonalne pedały USB do sterowania odtwarzaniem.

Oczywiście można także używać klawiszy skrótu do sterowania odtwarzaniem podczas transkrypcji do Worda lub innego podobnego oprogramowania.

Inne funkcje obejmują:

  • Dokuj analogowe i cyfrowe przenośne dyktafony, aby załadować nagrania.
  • Współpracuje z oprogramowaniem do rozpoznawania mowy w celu automatycznej konwersji mowy na tekst.
  • Współpracuje z ekspanderem tekstowym FastFox do wprowadzania fraz medycznych / prawnych oraz typowych fraz za pomocą skrótów klawiaturowych.

Wybierz najlepsze narzędzia przetwarzania tekstu na mowę z naszej świeżej listy!

Dragon NaturallySpeaking Transkrypcja (sugerowane)

Dragon NaturallySpeaking to bardzo wszechstronne oprogramowanie do rozpoznawania mowy, które może również pomóc w szybszym transkrypcji nagrań audio. Jeśli nie jesteś szybki w pisaniu, to narzędzie uratuje Ci dzień.

Aby transkrybować dźwięk za pomocą Dragon NaturallySpeaking, musisz najpierw sparować oprogramowanie z kompatybilnym urządzeniem nagrywającym. Następnie przejdź do Narzędzia i otwórz DragonPad.

Wróć do Narzędzia, kliknij opcję „Przetłumacz nagrywanie”, otwórz potrzebny plik audio i naciśnij przycisk „Transkrybuj”.

Dragon NaturallySpeaking następnie transkrybuje plik audio do niedawno otwartego DragonPada. Jedynym minusem jest to, że nie będzie interpunkcji w transkrypcji, więc musisz ją dodać samodzielnie.

Aby upewnić się, że transkrypcja jest bezbłędna, powinieneś również przejrzeć cały tekst podczas słuchania nagrania audio. Narzędzie jest dokładne tylko z jednym głośnikiem na raz.

Warto wspomnieć, że funkcja transkrypcji jest dostępna tylko w wersji Pro Dragon NaturallySpeaking. Możesz go kupić za 300 USD. Jeśli nie stać Cię na taką wersję, nie martw się.

Na poniższym linku (oficjalna strona NUANCE) możesz wybierać spośród wielu wersji, a także masz listę funkcji dla każdej wersji do Twojej dyspozycji.

  • Pobierz Dragon Naturally Speaking z oficjalnej strony

Oprogramowanie do transkrypcji InqScribe

InqScribe to potężne narzędzie do transkrypcji, które pozwala odtwarzać nagrania audio i wideo oraz wpisywać transkrypcje w dokładnie tym samym oknie.

Jest to doskonała funkcja, ponieważ zapewnia lepszą widoczność podczas całego procesu transkrypcji.

InqScribe jest kompatybilny z większością odtwarzaczy multimedialnych. Może odtwarzać pliki audio i wideo z dysku twardego, dysku flash, dysku CD, serwera lub adresu URL.

Możesz kontrolować odtwarzanie za pomocą niestandardowych skrótów i cały czas trzymać rękę na klawiaturze. Oprogramowanie obsługuje również pedały USB, ale jest to opcjonalne.

Po zakończeniu możesz udostępniać swoje transkrypcje za pomocą pliku lub e-maila. InqScribe może importować i eksportować dane w następujących formatach: zwykły tekst, tekst rozdzielany tabulatorami, XML, HTML (tylko eksport), Final Cut Pro XML (tylko eksport), Świerk STL (tylko eksport), Subrip (tylko eksport), WebVTT (tylko eksport).

Możesz kupić InqScribe za 99,00 $.

Twoje pisanie będzie najlepsze dzięki tym automatycznym aplikacjom do korekty! 

Audiotranskription

Audiotranskription to przydatne oprogramowanie do transkrypcji, które pozwala spowolnić, a także przyspieszyć odtwarzanie dźwięku.

W ten sposób można dostosować dźwięk do prędkości pisania, a następnie przyspieszyć nagrywanie dźwięku podczas korekty pracy.

Program jest wyposażony w ciekawą funkcję, która automatycznie przewija trochę dźwięk po naciśnięciu przycisku pauzy, dzięki czemu można ponownie usłyszeć dwa ostatnie słowa.

Audiotranskription wpisuje także nazwy głośników w dialogach i oznacza je w różnych kolorach. Narzędzie automatycznie wstawia znaczniki czasu podczas pisania.

Ta funkcja jest bardzo przydatna, jeśli chcesz później sprawdzić niezrozumiały akapit. Czasami jednak oprogramowanie wstawia niewłaściwy znacznik czasu, ale w większości przypadków robi to dobrze.

To oprogramowanie do transkrypcji obsługuje także komentarze, informacje na poziomie meta lub informacje kontekstowe.

Jest to w rzeczywistości bardzo przydatna funkcja, pozwalająca robić notatki i dodawać komentarze, wymieniając dalsze szczegóły na dany temat.

Możesz kupić Audiotranskription za 25,00 $.

Wnioski

Obecnie dostępne oprogramowanie do automatycznej transkrypcji często zawodzi w transkrypcji nagrań audio.

Im więcej zmiennych (wiele głośników, szumy tła, głośniki inne niż macierzyste itp.), Tym niższa wydajność tych narzędzi.

Na razie nic nie zastępuje starego dobrego ręcznego procesu transkrypcji dźwięku. Rzeczywiście proces ten zajmuje więcej czasu i wymaga więcej pieniędzy.

Jeśli naprawdę chcesz mieć dobre narzędzie do transkrypcji, musisz za to zapłacić. Oczywiście możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia do transkrypcji, ale wyniki nie są takie same.

Gwarantujemy, że cztery wymienione powyżej narzędzia do transkrypcji znacznie ułatwią zadanie transkrypcji. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zacznij transkrypcję już teraz!

Link do głównej publikacji