5 najlepszych programów biznesowych dla organizacji non-profit, zapewniających doskonałe wyniki

Zanim przejdziemy do sedna tego postu, porozmawiajmy trochę o tym, co rozumiemy przez plan biznesowy.

Biznesplan jest najważniejszym pierwszym krokiem do sukcesu organizacji non-profit. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić świat, czy okolicę, na początek potrzebujesz biznesplanu.

Jeśli jesteś organizacją non-profit lub planujesz ją założyć, być może zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz biznesplanu. No cóż. Musisz myśleć o swojej organizacji non-profit jako firmie, jeśli nie z innego powodu niż podatnik.

Mimo to, w tym artykule nie chodzi o zalety i wady posiadania biznesplanu. Chodzi o to, jakiego oprogramowania najlepiej użyć, gdy zdecydujesz, że go potrzebujesz.

Oto moje przemyślenia na temat kilku najlepszych obecnie na rynku programów biznesowych dla organizacji non-profit.

Zbuduj swoją organizację pozarządową za pomocą tych narzędzi biznesplanu

1

Oprogramowanie Jira

Oprogramowanie Jira

Oprogramowanie Jira jest jednym z najpopularniejszych dostępnych programów do planowania biznesu i jest nie tylko popularny, ponieważ jest dobry w tym, co robi. Jest również niezwykle elastyczny, co widać na jego wielu i różnorodnych klientach, w tym Domino Pizze, Indeed.com, Quantas, Spotify, Sotheby’s i Daily Telegraph w Wielkiej Brytanii.

Chociaż Jira ma opcję opartą na chmurze, tym, co czyni ją szczególnie popularną wśród wielu organizacji non-profit, jest możliwość pobrania oprogramowania i hostowania go na lokalnym serwerze. Oznacza to, że oprogramowanie można dostosować do konkretnych potrzeb organizacji non-profit.

Pobierz oprogramowanie Jira 

 • 2)

  Business Plan Pro

  Business Plan Pro

  Oprogramowanie Palo Alto jest prawdopodobnie najbardziej znany z opartego na chmurze oprogramowania LifePlan (patrz poniżej). Dla tych, którzy chcą oprogramowania biznesplanu dla organizacji non-profit, które nie wymaga miesięcznej subskrypcji i można je pobrać na komputer lokalny, Business Plan Pro jest rozwiązaniem.

  Korzyści z Business Plan Pro są znaczne. Nie wymienię tutaj wszystkiego, ale oto kilka rzeczy, które mnie wyróżniały:

  • Ponad 500 przykładowych planów
  • Potężne zintegrowane wsparcie finansowe
  • Łatwe do wykonania instrukcje dla każdej sekcji
  • Przykłady na początek
  • Darmowe ebooki.

  Cena obejmuje również kursy planowania biznesu, więc jeśli nie masz pewności, co robisz, jest to doskonały plus. Oczywiście drugim dużym plusem jest to, że jest dostępny za jednorazową płatność.

  Ma dwie opcje, więc jeśli chcesz zobaczyć, który wybór najlepiej pasuje do Twojej organizacji non-profit, przejdź na oficjalną stronę Business Plan Pro.

  • 3)

   Biz Plany 4 U

   Biz Plany 4 U

   Większość oprogramowania opisanego w tym poście ma swoją cenę i chociaż wszyscy rozumieją, że nawet organizacje non-profit mają wydatki, to wydawanie dużych pieniędzy można uznać za ekstrawagancję. Biz Plany 4 U jest rozwiązaniem dla nawet najbardziej oszczędnych właścicieli lub menedżerów organizacji non-profit. Obejmuje:

   • Dwa plany — biznes i marketing
   • Korzysta z Microsoft Word i Excel
   • Wykresy i wykresy, które aktualizują się automatycznie
   • Wszystkie sekcje biznesplanu
   • Budżet i sprawozdania finansowe

   Chociaż nie jest to kompletne rozwiązanie, jeśli zaczynasz i potrzebujesz czegoś, co jest łatwe w użyciu i niedrogie, ta opcja może Ci się przydać.

   Pobierz Biz Plany 4 U

   • 4

    LivePlan

    Planista biznesu LivePlan

    Być może widziałeś w tym poście wzór, że wszystkie produkty, o których mówiłem do tej pory, mają opcję pobrania oprogramowania na lokalną maszynę.

    Nie dzieje się tak dlatego, że jestem zwolennikiem rozwiązań opartych na chmurze; po prostu wiele osób nie chce płacić miesięcznych subskrypcji. Większość oprogramowania biznesplanu do pobrania dla organizacji non-profit można kupić za jednorazową opłatą.

    Chciałem jednak dołączyć do tej listy jeden program oparty na chmurze, mimo że łamie on moją nieoficjalną zasadę, nie tylko ze względu na to, co oferuje, ale także ze względu na strukturę cen.

    LivePlan to oparta na chmurze wersja Business Plan Pro, więc jeśli nie chcesz płacić miesięcznej opłaty za LivePlan, ale podoba Ci się to, co robi, Business Plan Pro jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu subskrypcji, LivePlan jest jednym z najlepszych dostępnych programów do planowania biznesowego.

    Pobierz LivePlan

    • 5

     PlanWare Free-Plan Exl-Plan

     PlanWare

     Ponieważ mam miejsce na jeszcze jeden program, chciałbym dołączyć taki, który ma opcję bezpłatną i płatną. Ogólnie rzecz biorąc, a zwłaszcza jeśli chcesz być traktowany poważniej, darmowe oprogramowanie do planowania biznesu nie jest świetnym pomysłem.

     Powiedziawszy to, jeśli masz ograniczony budżet i chcesz pobrać coś na początek, dwa programy oferowane przez PlanWare mogą być dla Ciebie dobrą opcją.

     Bezpłatny plan

     Free-Plan zawiera szablon, który zawiera wszystko, czego potrzeba do napisania rzetelnego biznesplanu z przykładowymi tekstami, tabelami i wykresami. Ponadto istnieje całkiem dobry przewodnik (podzielony na sekcje), który pomaga w szablonie. Sekcje obejmują:

     • Streszczenie wykonawcze
     • Strategia i misja
     • Profilowanie rynków docelowych
     • Strategie marketingowe
     • Plany sprzedaży i projekty

     Chociaż oprogramowanie nie jest specjalnie zaprojektowane dla organizacji non-profit, uważam, że jest to całkiem dobra opcja, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz.

     Istnieją dwie odmiany darmowej wersji, ale chciałbym użyć tej, ponieważ jest ona najbardziej aktualna.

     Exl-Plan

     Jak powiedziałem powyżej, dostępna jest również płatna opcja o nazwie Exl-Plan. Jest to wersja premium Free-Plan i zawiera wiele dodatkowych funkcji.

     Występuje również w różnych wariantach, a każda odmiana ma inną cenę. Dlatego przed złożeniem zamówienia warto rozważyć:

     • Wielkość Twojej firmy
     • Ilość posiadanych strumieni przychodów
     • Ile lat prognoz chcesz
     • Konwencje księgowe twojego kraju

     Co zaskakujące, dobrym wyborem jest także darmowa wersja Exl-Plan. Trzeba przyznać, że nie można zrobić tyle, ile można z płatnymi wersjami, ale można je pobrać i dowiedzieć się, czy jest to odpowiednie oprogramowanie dla organizacji non-profit

     Pobierz Exl-Plan

     I masz to. Oczywiście nie jest to daleko od obszernej listy, ale daje rzetelne wyobrażenie o tym, jakie rodzaje oprogramowania biznesplanu do pobrania dla organizacji non-profit są dostępne.

     Jeśli masz do pobrania oprogramowanie biznesplanu dla organizacji non-profit, które uważasz za dobrą alternatywę dla oprogramowania wspomnianego powyżej, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji