5 najlepszych programów do śledzenia wartości netto i przejęcia kontroli nad finansami

Budując plan finansowy, budżet jest kluczem do sukcesu. Pozwala ci przejąć kontrolę nad swoją przyszłością finansową i być pewnym swoich wydatków i inwestycji.

Jednak kolejnym kluczowym czynnikiem skutecznego zarządzania postępem finansowym jest śledzenie wartości netto. Śledząc wartość netto, możesz mierzyć swój postęp finansowy, aby określić aktualny stan zadłużenia i inwestycji.

Przygotowanie rachunku wartości netto nie polega tylko na śledzeniu finansów, ale ma więcej niż jeden cel. Na przykład może pomóc Ci w złożeniu wniosku o pożyczkę, pozostać skupionym i zmotywowanym do osiągnięcia swoich celów finansowych oraz oczywiście wiedzieć, kiedy jesteś gotowy na przejście na emeryturę.

Twój plan wartości netto składa się z aktywów i pasywów. W przypadku aktywów zaleca się uwzględnienie środków pieniężnych i aktywów, które z czasem się zwiększą, takich jak nieruchomości. Unikaj dodawania aktywów, które tracą na wartości, takich jak samochód ciężarowy lub samochód itp.

Jeśli chodzi o zobowiązania, uwzględnij wszystko, od pożyczki studenckiej po zadłużenie karty kredytowej w zakładce zobowiązań.

Narzędzia do śledzenia wartości netto w 2019 r

Znaczna liczba osób korzysta z arkusza kalkulacyjnego Excel do śledzenia swojej wartości netto, tworząc kolumnę zobowiązań i aktywów. Chociaż działa, nie jest to najbardziej efektywny sposób śledzenia wartości netto.

Istnieje wiele narzędzi do śledzenia finansów, które nie tylko pozwalają śledzić wartość netto, ale także zarządzać budżetem, inwestycjami i nie tylko.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu do śledzenia wartości netto, aby proces zarządzania finansami osobistymi był prosty i wydajny.

  • CZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych programów do finansowania domu na PC, aby utrzymać budżet pod kontrolą

Jakiego oprogramowania należy używać do śledzenia wartości netto?

1

Kapitał osobisty

Kapitał osobisty

  • Cena £ — Darmowe narzędzia

Mając ponad 8 miliardów dolarów aktywów pod zarządzaniem i ponad 1,9 miliona użytkowników, Personal Capital to miejsce, w którym możesz kontrolować swoje finanse i zarządzać nimi.

Personal Capital oferuje użytkownikowi bezpłatny pulpit zarządzania finansami, który śledzi twoje inwestycje i okresowo aktualizuje wartość netto. Możesz także pobrać aplikację na urządzenie z Androidem i iOS, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.

Personal Capital ma w ofercie dwa plany. Bezpłatny plan przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą śledzić swoją wartość netto i działają jako agregator inwestycji. Jeśli chcesz, aby Personal Capital zarządzał Twoimi finansami i inwestycjami, możesz wybrać plan premium.

Pulpit nawigacyjny zapewnia dostęp do wszystkich połączonych kont w jednym miejscu i zapewnia widok w czasie rzeczywistym, aby zarządzać całym życiem finansowym.

Funkcja analizatora opłat pozwala zaoszczędzić od ukrytych opłat funduszy wspólnego inwestowania, aby zaoszczędzić pieniądze. Możesz porównać alokację portfela z idealną lokalizacją docelową za pomocą narzędzia Kontrola inwestycji.

Wreszcie Plan emerytalny ułatwia tworzenie, zarządzanie i przewidywanie przejścia na emeryturę z jednego miejsca.

Wypróbuj kapitał osobisty 

  • Przeczytaj także: 4 najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, za pomocą którego możesz zarabiać prawdziwe pieniądze

2)

YNAB

YNAB Dashboard

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 6,99 USD miesięcznie (opłata roczna)

YNAB (You Need a Budget) to oprogramowanie do zarządzania finansami do śledzenia wydatków i zarządzania budżetem. Możesz jednak użyć go do śledzenia wartości netto.

YNAB to usługa premium, która kosztuje 6,99 USD miesięcznie, która jest pobierana co roku. Istnieje jednak 34-dniowy bezpłatny okres próbny, który da ci wystarczająco dużo czasu na ocenę i ocenę oprogramowania w celu ustalenia potrzeb i sposobu użytkowania.

Aplikacja oferuje narzędzia do monitorowania dochodów, wydatków, a także wsparcie instruktażowe w rozwiązywaniu problemów powodujących niewłaściwe zarządzanie finansami.

Możesz skorzystać z internetowego pulpitu nawigacyjnego YNAB lub pobrać aplikację na urządzenie z Androidem lub iOS, aby uzyskać dostęp do kont YNAB.

W tym przypadku YNAB nie jest tak wyrafinowany jak Kapitał Osobisty, a nawet Mennica, ale za to, co jest warte, wykonuje pracę dobrze.

Godne uwagi funkcje oferowane przez YNAB obejmują budżetowanie, śledzenie inwestycji, zarządzanie rachunkami, uzgadnianie transakcji, obsługę formatu plików QFX i QIF oraz synchronizację online między urządzeniami.

Możesz połączyć wszystkie swoje konta bankowe z YNAB, aby być na bieżąco. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich informacji związanych z kontami z dowolnego miejsca, a także bezproblemowo udostępniać plany finansowe swojemu partnerowi.

YNAB nie ma wielu funkcji. Z drugiej strony nie próbuje być waletem wszystkich transakcji, ale mistrzem jednego.

Wypróbuj YNAB 

  • Przeczytaj także: 4 najlepsze oprogramowanie dla złotej rączki do automatyzacji operacji

3)

Mennica

Mennica

  • Cena £ — Wolny

Mięta jest jedną z popularnych aplikacji śledzących wartość netto. Jest to jednak pełny pakiet zarządzania finansami, który jest na równi z kontrolą kapitału.

Mint jest darmowy i można uzyskać do niego dostęp ze strony internetowej na komputerze stacjonarnym lub za pośrednictwem aplikacji mobilnych na Androida i iOS. Mint wyświetla reklamy związane z finansami i kartami kredytowymi, aby usługa była bezpłatna.

Ten program finansów osobistych pozwala szybko dodawać nowe konta, od kart kredytowych po bankowość i kredyty, a aplikacja pobiera wszystkie dane finansowe w mgnieniu oka.

Mennica automatycznie aktualizuje i wyświetla dane w czasie rzeczywistym na desce rozdzielczej. Interfejs użytkownika jest prosty i łatwy w użyciu, a ładne wykresy nadają mu nowoczesny wygląd.

Mint jest wyposażony w narzędzia do tworzenia budżetów, definiowania celów i oczywiście agregacji kont finansowych.

Mięta naprawdę błyszczy, jeśli chodzi o śledzenie wydatków i tworzenie budżetu. Oprogramowanie automatycznie dzieli transakcję na predefiniowane kategorie. Choć działa, oprogramowanie potrzebuje trochę czasu, aby nauczyć się typów transakcji i umieścić je we właściwych sekcjach.

Możesz także użyć oprogramowania do śledzenia celów inwestycji, spłaty zadłużenia i oszczędności. Funkcja śledzenia wyniku karty kredytowej umożliwia podgląd wyniku kredytowego wraz z historią płatności i kontami kredytowymi.

Mennica jest doskonałym narzędziem do finansów osobistych, wyposażonym w niezbędne funkcje do śledzenia wartości netto i zarządzania finansami w ofercie.

Wypróbuj Mint — Personal Finance Tool 

  • Przeczytaj także: 5 przydatnych programów AML, z których każdy księgowy musi korzystać w 2019 r

4

Każdy dolar

Każdy dolar

  • Cena £ — Wersja bezpłatna / Plus 99 USD rocznie

Każdy dolar to jedno ze znanych programów w dziedzinie finansów osobistych. Jest to aplikacja freemium, co oznacza, że ​​chociaż możesz jej używać za darmo, niektóre funkcje wymagają konta premium.

Główną różnicą między bezpłatną i dodatnią wersją Every Dollar jest to, że w wersji bezpłatnej musisz ręcznie dodać transakcję, podczas gdy wersja premium automatyzuje ten sam proces.

Oprócz śledzenia wartości netto, każdy dolar kładzie nacisk na budżetowanie, aby pomóc Ci w planie wydatków i śledzić wydatki do ostatniego dolara.

Jest łatwy w użyciu i oferuje szczegółowy pulpit nawigacyjny ze wszystkimi opcjami łatwo dostępnymi dla użytkowników.

Aby zacząć korzystać z każdego dolara, musisz założyć darmowe konto. Ma około ośmiu różnych kategorii wydatków oraz opcję tworzenia własnych. Dla każdej kategorii możesz dodawać szczegóły, robić notatki, śledzić transakcje i ulubione w przypadku, gdy planujesz regularnie z niej korzystać.

Istnieje funkcja konta funduszy, która jest niczym innym jak kontami oszczędnościowymi, które można skonfigurować w oprogramowaniu.

Z drugiej strony oprogramowanie wydaje się kosztowne za 99 USD rocznie, wiedząc, że Mint jest całkowicie darmowy i oferuje o wiele więcej funkcji. Jednak każdy dolar, podobnie jak YNAB, wyróżnia się funkcjami, które oferuje, bez zaśmiecania pulpitu nawigacyjnego zbyt dużą liczbą opcji.

Wypróbuj każdy dolar 

  • Przeczytaj także: Top 6 korporacyjnych rozwiązań VPN, aby wzmocnić swój biznes [Lista 2019]

5

Ożywiać

Ożywiać

  • Cena £ — Zaczyna się od 34,99 USD rocznie.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej zaawansowanego i osobistej aplikacji do zarządzania finansami, która pozwala zarządzać wydatkami, śledzić rachunki oraz inwestycje, Quicken oferuje narzędzia, które zaspokoją potrzeby początkujących użytkowników.

Możesz połączyć wszystkie swoje konta bankowe, kartę kredytową, aktywa, plany emerytalne, zobowiązania i inwestycje z oprogramowaniem.

Quicken jest dostępny zarówno dla użytkowników Windows, jak i Mac, co oznacza, że ​​jest to oprogramowanie offline. Oprogramowanie obejmuje podstawowe funkcje narzędzia do zarządzania finansami, w tym funkcje budżetowania, płatności rachunków i śledzenia inwestycji.

Najnowsza wersja Quicken jest wyposażona w funkcję Bill Alert, która powiadamia o wszelkich oczekujących płatnościach, a także dokonuje płatności.

Pulpit nawigacyjny zapewnia szybki podgląd stanu finansowego. Możesz zobaczyć, co wchodzi i co wychodzi. Sprawdź saldo i otrzymuj powiadomienia o tym samym.

Inne funkcje Quicken obejmują przegląd portfela, monitorowanie wydajności, tworzenie budżetu, zarządzanie wydatkami i zarządzanie nieruchomością.

Quicken, w przeciwieństwie do innych narzędzi do finansów osobistych, oferuje wiele planów już od 34 USD i idzie do 90 USD na wszystkie funkcje, dzięki czemu nie musisz płacić za funkcję, której nie używasz.

Quicken może nie wydawać się atrakcyjny dla przeciętnego użytkownika szukającego oprogramowania do finansów osobistych, ale dla kogoś, kto potrzebuje narzędzi do naprawy złożonych procedur finansowych, doceni głębię i funkcję, jaką ma w ofercie.

Wypróbuj Quicken

Wniosek

Życie jest zawsze dobre, gdy twoje wydatki są pod kontrolą. A te najlepsze oprogramowanie do śledzenia wartości netto pomaga bez wysiłku zarządzać finansami i wszystkimi innymi wydatkami w jednym miejscu.

Krótko mówiąc, wartość netto = aktywa — pasywa. Wartość netto z czasem się zmienia, ale śledzenie wartości netto pozwala monitorować kondycję finansową i utrzymywać ją w dobrej kondycji.

Nasze zalecane oprogramowanie do śledzenia wartości netto obejmuje oprogramowanie wielofunkcyjne, które pozwala monitorować swój status pieniężny, dzięki czemu przestajesz płacić od wypłaty do wypłaty i oszczędzasz więcej pieniędzy, spłacając swój dług.

Czy używasz któregokolwiek z tych programów do śledzenia swojej wartości netto? Daj nam znać oprogramowanie do finansów osobistych, które pomogło ci utrzymać finanse na właściwym poziomie w komentarzach.

Link do głównej publikacji