SSDLife Free, Show Life Expectancy of Solid State Drives

Dyski SSD powoli stają się nowymi głównymi urządzeniami pamięci masowej. Zastąpienie dysków twardych opartych na talerzach może potrwać kilka lat, ale w końcu tak się stanie. Obecnie zarówno cena, jak i pojemność nie są konkurencyjne, ale to się zmieni w przyszłości. Użytkownicy komputerów PC, którzy od samego początku śledzili dyski SSD, mogą mieć w pamięci opowieści o złej oczekiwanej długości życia i zablokowanej pamięci. Pierwsze dyski półprzewodnikowe pierwszej generacji miały wiele problemów w tym zakresie.

W przypadku napędów nowej generacji czynniki te zostały całkowicie złagodzone lub całkowicie wyeliminowane. Mimo to niektórzy użytkownicy komputerów PC mogą od czasu do czasu sprawdzać dyski SSD, aby upewnić się, że zapewniają taką samą wydajność i niezawodność, jak na początku.

SSDLife Free to program Windows, który może sprawdzić oczekiwaną żywotność dysku SSD. Interpretuje dane SMART napędu. Darmowa wersja programu obsługuje tylko jeden podłączony dysk SSD. Jeśli podłączonych jest więcej niż jeden napęd, tylko pierwszy zostanie przeanalizowany i wyświetlony.

ssd drive zdrowie oczekiwane życie na żywo

Przy pierwszym uruchomieniu programu dane o pierwszym dysku SSD systemu są gromadzone, a następnie wyświetlane na ekranie. Obejmuje to ogólną ocenę kondycji dysku u góry z szacowanym okresem żywotności dysku SSD. Informacje są bardziej szczegółowe na środku okna. Tutaj widzisz model dysku, całkowitą przestrzeń dyskową i wolną przestrzeń, czas pracy w godzinach i dniach oraz czasy włączenia napędu.

Program wyświetla ponadto, czy przemiennik obsługuje TRIM, a bardziej szczegółowo szacunkową długość życia. Na koniec wyświetla także ilość danych zapisanych w Gigabyte w życiu SSD.

Oczekiwany czas życia jest przydatny, ponieważ pozwala użytkownikom poczynić przygotowania do wymiany napędu, gdy zbliża się czas „śmierci”.

SSDLife Free może wyświetlać dane SMART napędu w raporcie online w przeglądarce internetowej.

Użytkownicy z jednym dyskiem SSD zainstalowanym na komputerze mogą pobrać bezpłatne oprogramowanie ze strony internetowej programisty.

Link do głównej publikacji