5 programów animacyjnych dla początkujących: naprawdę nie jest wymagane żadne doświadczenie

Korzystanie z oprogramowania do animacji nie jest tak skomplikowane. Jeśli masz absolutnie zerowe doświadczenie w korzystaniu z narzędzi do animacji, ale chcesz animować swoje prezentacje lub tworzyć animowane CV wideo lub reklamy, mamy dla Ciebie kilka rozwiązań.

Istnieje wiele rozwiązań dla animatorów dla początkujących, które są bardzo intuicyjne i łatwe w użyciu. Wiele z tych narzędzi oferuje wstępnie ustawione animacje, a wszystko, co musisz zrobić, to dodać tekst, aby dostosować film i to wszystko.

Raport Windows wykonał zadanie domowe i opracował listę najlepszych programów animacyjnych dla początkujących. Ciesz się

Programy animacyjne dla początkujących, aby uwolnić swoją kreatywność

1

DP Animation Maker (zalecane)

Oprogramowanie animacyjne dla początkujących: DP Animation Maker

DP Animation Maker to proste i potężne narzędzie do animacji, które może pomóc w tworzeniu oszałamiającej animacji bez umiejętności technicznych.

Możesz go używać do projektów biznesowych lub osobistych. Ten program ma łatwy w obsłudze interfejs, a także może oferować złożone narzędzia do edycji dla pożądanego rezultatu.

Oto, co możesz stworzyć przy minimalnej wiedzy i wysiłku:

 • Animowane zdjęcia produktów multimedialnych
 • Animowane filmy
 • Animowane tła
 • Cyfrowe kartki z życzeniami
 • Banery internetowe
 • Teledyski / filmy z YouTube
 • Animowane wprowadzenie do gier

Oprócz wybierania efektów specjalnych możesz także dostroić wysokość lub prędkość w ustawieniach. Dzięki gotowym animacjom i wielu funkcjom wspierającym Twoje pomysły przekształcania zdjęć statycznych lub pokazów slajdów w urzekającą animację.

Dzięki DP Animation Maker możesz automatycznie tworzyć płynne animacje. Sprawdź więcej jego funkcji i sam wypróbuj potężne instrumenty.

 • Pobierz teraz DP Animation Maker

2)

Animaker

animatorzy animacji dla początkujących

Animaker to naprawdę przydatne narzędzie do animacji, które oferuje mnóstwo szablonów wideo, których możesz użyć jako takich lub dostosować je do swoich potrzeb.

Najlepsze jest to, że te filmy są już filtrowane według szeregu kategorii, takich jak powitanie wideo, grafika informacyjna, podróże, sport, urodziny, intro, outro itp.

Korzystanie z Animakera jest bardzo proste: wystarczy kliknąć i wybrać, przeciągnąć i upuścić, edytować i grać i to wszystko.

Po wybraniu ulubionego szablonu animacji możesz odtworzyć wideo i rzucić okiem na produkt końcowy. Następnie możesz kliknąć przycisk „Użyj”, aby otworzyć pulpit nawigacyjny i rozpocząć dostosowywanie animacji.

animator

W panelu możesz dodawać i edytować sceny, dodawać tekst w celu personalizacji animacji, dodawać różne efekty animacji, aby zwrócić uwagę odbiorców i nie tylko.

Możesz nawet nagrać własny głos i dodać go do filmu animowanego. Jakie to jest świetne?

Możesz także wyświetlić podgląd swojego dzieła i odpowiednio je dostosować w dowolnym momencie.

animacja animacja dla początkujących

Gdy będziesz zadowolony z wyniku, możesz zapisać animację i wyeksportować ją.

Aby korzystać z Animakera, musisz zarejestrować się na platformie narzędzia.

Gdy już poczujesz się komfortowo, korzystając z bezpłatnych funkcji oprogramowania, możesz przyspieszyć grę, otrzymując jeden z trzech dostępnych planów cenowych, od 12 do 39 USD miesięcznie. W ten sposób odblokujesz szereg interesujących i przydatnych efektów animacji i funkcji, które wyróżnią twoją animację w tłumie.

 • Wypróbuj teraz Animaker

3)

Debiut Moho

debiutancka animacja moho

Debiut Moho to kolejne świetne oprogramowanie do animacji dla początkujących. Z narzędzia mogą korzystać użytkownicy dowolnej grupy wiekowej, od dzieci po osoby dorosłe, które nie mają żadnego doświadczenia w animacji.

Jednocześnie ten podstawowy program animacyjny jest bardzo potężny. Możesz go używać do tworzenia filmów 2D, kreskówek, wektorów, zatrzymania ruchu i wycinania animacji. Istnieje wiele funkcji animacji, do których można uzyskać dostęp i używać ich w celu tworzenia naprawdę niesamowitych filmów.

oprogramowanie do animacji debiutów moho

Co najważniejsze, szczegółowe samouczki wideo pozwalają znacznie szybciej i łatwiej nauczyć się korzystać z tego narzędzia. Gotowe treści i postacie pozwalają zacząć jak najszybciej i uczyć się w podróży.

Debiut w Moho zawiera także dedykowany tryb dla początkujących. Możesz uzyskać szczegółowe informacje o każdym narzędziu lub funkcji, a także automatyczne porady dotyczące przewijania i wbudowane samouczki.

Możesz wypróbować Moho Debiut za darmo przez 30 dni.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów animacyjnych dla dzieci

4

Animacja wideo

wideo

Jeśli szukasz narzędzia do animacji online dla początkujących, wypróbuj Wideo. Ta platforma animacji jest idealna do użytku biznesowego, ponieważ koncentruje się głównie na marketingowych szablonach wideo.

Korzystanie z Wideo jest bardzo proste, wystarczy przeciągnąć i upuścić elementy lub po prostu wgrać własne obrazy i rozpocząć animację.

Platforma zawiera również sekcję „Naucz się”, w której możesz nauczyć się podstaw i stworzyć swój pierwszy film animowany. Po nabyciu doświadczenia w korzystaniu z Wideo możesz przejść do sekcji zaawansowanej i dowiedzieć się, jak zaimplementować szereg zaawansowanych funkcji w swoich filmach.

 • Wypróbuj teraz Wideo (bezpłatny — nie wymaga karty kredytowej)

Aby uzyskać więcej informacji, możesz obejrzeć poniższy film:

 • 5

  Vyond

  Vyond to kolejny świetny zasób online do tworzenia filmów animowanych. Platforma charakteryzuje się szybką i łatwą krzywą uczenia się oraz łatwymi w użyciu narzędziami do majsterkowania, które szybko zrozumiesz.

  Podobnie jak poprzednie narzędzie na naszej liście, Vyond koncentruje się na animacjach biznesowych i marketingowych. Jeśli prowadzisz małą firmę, a budżet na animacje jest raczej ograniczony, może to być najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

  Korzystanie z Vyond jest bardzo proste. Po prostu dodaj znak, zamień tło, przeciągnij i upuść więcej elementów i gotowe.

  Mówiąc o animowanych postaciach, możesz dać głos swojej postaci, a synchronizacja warg odbywa się automatycznie. Jeśli chcesz wstawić narrację głosową, po prostu dodaj ścieżkę głosową do tła i tam masz własną narrację.

  Istnieje również funkcja tworzenia postaci, której możesz użyć do stworzenia własnej postaci lub postaci klientów.

  Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w korzystaniu z tej platformy animacji, możesz przejść do sekcji samouczka Vyond i dowiedzieć się więcej.

  Są to cztery najlepsze zasoby animacyjne dla początkujących, których można używać na komputerze z systemem Windows w 2018 r. Wszystkie te narzędzia mają bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, a także samouczki, które pomagają szybciej uzyskać animację.

  Jeśli nie masz pewności, której platformy użyć, skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego, przetestuj je wszystkie i trzymaj się tej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Link do głównej publikacji