Aktualizacja Windows KB3004394 powoduje awarię Windows Defender w systemie Windows 7

KB3004394, jedna z aktualizacji ostatnio wydanych przez Microsoft, wydaje się wyrządzać więcej szkody niż pożytku. Użytkownicy zgłosili, że całkowicie zatrzymuje Windows Defender, narażając ich systemy na zagrożenia.
windows-update-kb3004394-crashes-windows-defender-windows-7
Według raportów użytkowników, mimo że są zalogowani jako administratorzy, wszystkie MMC wymagają działań administratora. Ponadto użytkownicy otrzymują również komunikat o błędzie: %% — 2147023113.

Najwyraźniej dotyczy to tylko komputerów z systemem Windows 7. Użytkownicy, którzy odinstalowali aktualizację, potwierdzili, że po usunięciu KB3004394 wszystko wróciło do normy.

„Wszystkie funkcje MMC (Podgląd zdarzeń itp.) Wymagają teraz działania administratora, chociaż na koncie administratora.
Usługa Windows Defender nie uruchomi się.
Usługa Windows Defender zakończyła działanie z następującym błędem
%% — 2147023113

Jego usunięcie powoduje przywrócenie systemu do normalnego stanu ”. Potwierdza to jeden użytkownik na stronie społeczności Microsoft.

Oczywiście użytkownicy, którzy używają tylko Windows Defender jako swojego systemu ochrony, są narażeni na największe ryzyko stania się celem złośliwego oprogramowania. Ponieważ KB3004394 zamyka Windows Defender, takie komputery stanowią łatwy cel.

Microsoft nie dostarczył jeszcze użytkownikom rozwiązania tego problemu. Jak dotąd wszystkie inne skomplikowane rozwiązania wypróbowane przez użytkowników nie naprawiły tego błędu, ponieważ jeden użytkownik potwierdza:

„Miałem ten problem z KB3004394 na 64-bitowym Home Premium dla Windows 7 SP1; przeczytałem na innym forum, że ktoś twierdził, że ta aktualizacja zepsuła swoje „narzędzie diagnostyczne”, więc po wypróbowaniu każdej znanej ponownej rejestracji dlls / poprawek aktualizacji / SURT Defender, wszystko bezskutecznie i wszystkie odpowiedzi na „nieznany” problem, usunąłem KB3004394, zrestartowano, a Defender i inni wrócili do normalnych funkcji. ”

Zasadniczo wszystko, co możesz zrobić, to ukryć aktualizację, jeśli nie została zainstalowana na Twoim komputerze. Jeśli jednak KB3004394 został zainstalowany na twoim komputerze, usuń go jak najszybciej, jeśli Windows Defender jest jedynym oprogramowaniem używanym do zwalczania złośliwego oprogramowania.

Link do głównej publikacji