8 oprogramowania skanera, aby przyspieszyć twoją papierkową pracę już dziś

Zwykle jest to oprogramowanie dołączone do skanerów lub drukarek. Jeśli jednak szukasz lepszego oprogramowania niż dostarczonego ze skanerem, istnieje wiele alternatyw.

Istnieją różne rodzaje aplikacji do przetwarzania obrazu, OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) i skanowania wsadowego.

Są to jedne z najlepszych pakietów oprogramowania skanera dla systemu Windows 10.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do skanowania na PC?

1. ABBYY FineReader (zalecane)

ABBYY FineReader

ABBYY to międzynarodowy producent oprogramowania, który specjalizuje się w tworzeniu programów do odczytu OCR i pracy ze skanowanymi dokumentami. FineReader ma najlepsze recenzje i niesamowite oceny z szerokiej gamy dużych publikacji.

Zobaczymy poniżej, co on ma i jak to jest idealne oprogramowanie do pracy ze skanowanymi dokumentami.

FineReader pozwala edytować, przeglądać i konwertować skany i dokumenty PDf.

Funkcja edycji jest bardzo przydatna, ponieważ pozwala nie tylko edytować, ale także dodawać adnotacje do dokumentów otwartych w FineReader i udostępniać pracę innym użytkownikom.

Funkcja porównania pomaga śledzić zmiany wprowadzone w dokumencie.

FineReader ma jeden z najlepszych silników OCR na świecie i jest to prawdopodobnie najczęściej używana funkcja tego oprogramowania.

Możesz z łatwością konwertować zeskanowane dokumenty do formatu Word, Excel, PDF i innych formatów z dużą precyzją. Zapomnij o ręcznym kopiowaniu tekstów, po prostu użyj ABBYY FineReader.

Możesz pobrać to oprogramowanie za darmo z oficjalnej strony internetowej, ale będzie ono miało tylko niektóre podstawowe funkcje. Jednak dobrze jest wypróbować takie narzędzie, zwłaszcza jeśli naprawdę go potrzebujesz i chcesz go później kupić.

  • Pobierz teraz FineReader 14 z oficjalnej strony internetowej
  • Kup teraz FineReader 14

Aktywacja Abbyy Finereader nie powiodła się? Napraw to w mgnieniu oka dzięki naszemu kompletnemu przewodnikowi!

2. Readiris Pro 16 (sugerowany)

okno startowe readiris

Readiris Pro to w szczególności oprogramowanie OCR do skanowania dokumentów do formatu edytowalnego.

Jest to jeden z najlepszych pakietów oprogramowania do skanowania OCR, który jest zgodny z platformami Windows 10, 8 i 7. Readiris Pro jest bardziej podstawową wersją oprogramowania, ponieważ dostępna jest również wersja korporacyjna w cenie 199 USD.

Poniżej znajduje się link do pobrania dla wersji DARMOWEJ z ograniczonymi możliwościami. Readiris Corporate ma bardziej rozbudowane opcje PDF, zawiera opcję konwersji wsadowej i obsługuje więcej formatów wyjściowych. oprogramowanie do skanowania Windows 10

Readiris Pro jest kompatybilny ze wszystkimi skanerami TWAIN i może konwertować dokumenty i obrazy do różnych formatów.

Oprogramowanie skanuje dokumenty do formatów plików PDF, ePub, RTF, TXT, ODT, HTML, GIF, BMP JPEG, PNG i TIFF, co jest więcej niż większość.

Pamiętaj, że skanowanie OCR nie ogranicza się tylko do dokumentów, ponieważ oprogramowanie wyodrębnia również tekst z formatów obrazów.

Za pomocą tego programu użytkownicy mogą konwertować dokumenty MS Office na formaty plików audio, ePub lub obrazów. Readiris ma wiele opcji PDF do łączenia, indeksowania, kompresji i organizowania stron PDF.

Partia OCR jest także przydatnym narzędziem, które umożliwia konwersję partii dokumentów z wybranego folderu. Kolejną wielką zaletą Readiris Pro jest to, że dramatycznie kompresuje rozmiary plików dla zapisanych dokumentów.

Ta aplikacja skanująca ma wiele bardziej zaawansowanych opcji i narzędzi.

Drugie miejsce
przeczytaj iri pro najlepsze oprogramowanie do skanowania Windows 10
ReadIris Pro

  • Najlepszy silnik OCR
  • Konwertuj PDF
  • CWłącz do formatów Office

Pobierz teraz ReadIris Pro

Readiris przestał działać? Przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik na taką okazję! 

3. ScanSpeeder

oprogramowanie skanera 2

Czy potrzebujesz zeskanować wiele zdjęć? Jeśli tak, ScanSpeeder będzie idealnym oprogramowaniem, ponieważ pozwala użytkownikom skanować wiele zdjęć jednocześnie znacznie szybciej.

To nie jest darmowy program, ale za 29,95 USD nadal oferuje świetną wartość; dostępna jest także wersja próbna programu, którą można zapisać w systemie Windows.

ScanSpeeder działa z większością skanerów. Po zeskanowaniu partii zdjęć oprogramowanie automatycznie wyprostuje je i podzieli na pliki graficzne.

Oprogramowanie obsługuje zaawansowany tryb skanowania TWAIN w celu poprawy jakości obrazu. Ponadto ScanSpeeder umożliwia także osadzanie podpisów w obrazach, które można następnie wyszukiwać w Eksploratorze plików.

Ten program z pewnością przyda się do szybkiego skanowania zdjęć.

4. VueScan

oprogramowanie skanera 4

VueScan to aplikacja skanera, która działa dobrze i ma dość szerokie opcje dostosowywania do skanowania. Posiada edycję Standard i Professional, która obsługuje skanowanie płaskie / dokumentów oraz skanowanie filmów / slajdów.

Wersja Pro kosztuje 89,95 USD, ale możesz dodać wersję próbną oprogramowania do systemu Windows z tej strony, która dodaje znaki wodne do skanowanych dokumentów lub obrazów.

VueScan umożliwia użytkownikom działanie skanerów po aktualizacji platform, nawet jeśli nie mogą znaleźć wymaganych sterowników dla wersji skanera / systemu operacyjnego.

Oprogramowanie współpracuje z ponad 3000 skanerów i umożliwia skanowanie do formatów JPEG, PDF lub TIFF.

Możesz tworzyć pliki tekstowe OCR w wersji Pro. Oprogramowanie zawiera panel Opcje po lewej stronie podglądu skanowania z sześcioma zakładkami, z których można wybrać opcje wprowadzania, przycinania, filtrowania, koloru i wydruku.

Jako takie możesz przycinać dokumenty i dostosowywać kolory obrazu przed skanowaniem. Dwa tryby wyświetlania interfejsu użytkownika dodatkowo zwiększają elastyczność programu.

5. OmniPage Standard

Oprogramowanie OmniPage Standard

OmniPage Standard to kolejny wysoko oceniany pakiet oprogramowania OCR, który zapewnia bardzo dokładne skanowanie tekstu. To oprogramowanie ma wersje Standard i Ultimate, które są kompatybilne z systemem Windows od wersji XP.

Wersja standardowa kosztuje w cenie 149 USD, co powinno być wystarczające dla większości, ponieważ nadal zawiera najlepszą technologię OCR.

Wersja Ultimate ma dodatkowe narzędzia do rysowania, podpisu cyfrowego i skanowania do folderów.

OmniPage Standard jest kompatybilny ze wszystkimi skanerami TWAIN, WIA lub ISIS.

Oprogramowanie obsługuje szerszy zakres formatów wyjściowych niż większość alternatyw, w tym aplikacje MS Office, PDF, HTML, Corel Word Perfect, XML, CSV i inne.

Prawidłowa technologia 3D OmniPage zapewnia mu przewagę, jeśli chodzi o dokładność, i możesz dodatkowo zwiększyć dokładność skanowania za pomocą niektórych narzędzi do ulepszania oprogramowania, takich jak narzędzie do czyszczenia obramowań i usuwania dziurkaczy.

Do przetwarzania wielu dokumentów Omnipage obejmuje Partia OCR narzędzie, za pomocą którego użytkownicy mogą wybrać folder do automatycznego przetwarzania.

Ten program może także wykonywać konwersje OCR w 123 językach. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z wiodących w branży pakietów oprogramowania skanera.

Szukasz najlepszego oprogramowania do zarządzania drukarką? Oto nasze najlepsze typy.

6. CamScanner

Ale co, jeśli w ogóle nie masz skanera? Jak zatem możesz skanować dokumenty? Nie szukaj dalej niż aplikacja CamScanner dla Windows 10 Mobile i Windows Phone 8 / 8.1.

CamScanner może poszczycić się szeroką bazą użytkowników zaćmiewających 100 000 milionów urządzeń i jest jedną z najlepszych aplikacji mobilnych.

Umożliwia skanowanie dokumentów przy użyciu migawek za pomocą telefonu z systemem Windows.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Windows Store, ale dodaje znaki wodne do skanowanych dokumentów. Alternatywą jest 4,99 USD miesięcznie Konto CamScanner Premium.

oprogramowanie skanera 6

CamScanner umożliwia szybkie skanowanie różnych dokumentów i konwersję ich do formatów plików JPEG lub PDF.

Ta aplikacja automatycznie wykrywa i przycina zeskanowane obrazy oraz zawiera pięć trybów ulepszania, dzięki czemu możesz zwiększyć skanowane kopie.

Ponadto CamScanner obsługuje również OCR, dzięki czemu można wyodrębniać i wyszukiwać teksty.

Aplikacja integruje się również z klientami w chmurze, takimi jak OneDrive, konto CamScanner.net i SkyDrive.

Ponieważ jest to aplikacja wieloplatformowa, możesz także synchronizować dokumenty między urządzeniami z Androidem i iOS. Jest to więc świetna aplikacja, która zamienia telefony komórkowe w przenośne urządzenia skanujące.

Ostrzeżenie o epickim przewodniku! Naucz się znajdować zeskanowane dokumenty w systemie Windows 10!

7. NAPS2

oprogramowanie skanera

NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) to oprogramowanie typu open source, za pomocą którego można szybko skanować dokumenty i obrazy do formatów plików PDF, TIFF, JPG i PNG.

Jest to dość lekki pakiet, który potrzebuje zaledwie 1,6 megabajta miejsca na dysku, a także dostępna jest przenośna wersja dla pamięci USB.

Kliknij Pobierz NAPS2 5.3.2 przycisk na stronie głównej oprogramowania, aby zapisać kreatora konfiguracji w systemie Windows 10.

NAPS2 obsługuje różne skanery i jest kompatybilny ze sterownikami TWAIN i WIA.

Użytkownicy mogą skanować dokumenty i obrazy za pomocą podajników dokumentów lub szklanych płaskich skanerów, a oprogramowanie zawiera wiele opcji skanowania, aby dostosować takie rzeczy, jak rozdzielczość, skalowanie, rozmiar papieru, głębia bitowa itp.

Program umożliwia użytkownikom konfigurowanie profili skanowania, łączenie dokumentów w jednym zestawie stron i edytowanie stron za pomocą narzędzi do obracania, kontrastu i przycinania.

Ponadto NAPS2 ma również narzędzie OCR, dzięki któremu można wyodrębniać tekst z dokumentów.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to prosta i szybka aplikacja do skanowania dokumentów.

Szukasz najlepszego oprogramowania do zarządzania dokumentami? Za pomocą tych narzędzi popraw swoją wydajność w biurze!

8. Oprogramowanie skanera PaperScan

oprogramowanie skanera 3

PaperScan Scanner Software to wielozadaniowa aplikacja do skanowania w systemie Windows 10. W związku z tym obsługuje większość skanerów i urządzeń skanujących.

Oprogramowanie ma wersję Pro, Home i Free z najlepszą wersją detaliczną w cenie 149 USD. wciśnij Darmowe pobieranie na tej stronie internetowej, aby dodać bezpłatną edycję do dysku twardego.

Wersja profesjonalna umożliwia użytkownikom grupowe skanowanie dokumentów i obrazów przy użyciu ustawień TWAIN i WIA.

Możesz zapisać zeskanowane dokumenty lub obrazy w formatach plików PDF, TIFF, JPEG, PNG i WEBP.

Wersja Pro zawiera wiele opcji edycji obrazu dla kontrastu, przycinania, obracania, poziomów gamma i powiększania.

Umożliwia nawet dodawanie adnotacji do dokumentów lub obrazów za pomocą karteczek, tekstów, strzałek i kształtów.

Możesz także skanować dokumenty za pomocą mechanizmu OCR PaperScan. Oprogramowanie ma więc dość szerokie opcje i narzędzia do skanowania.

Jest to kilka pakietów oprogramowania skanera dla systemu Windows 10, które mogą usprawnić skanowanie na różne sposoby.

Zapewnią dokładniejsze skanowanie, szybsze skanowanie, ekstrakcję tekstu OCR, narzędzia do skanowania wsadowego, opcje PDF, opcje edycji obrazu i wiele więcej.

Link do głównej publikacji