Jak przesłać wiele dokumentów na dysk Google z pulpitu

Dysk Google to przenośny hosting, tworzenie i edycja dokumentów w chmurze. Niedawno Google dodało opcję dodawania przestrzeni dyskowej do Google Drove i innych usług Google, co może uczynić tę usługę atrakcyjną dla użytkowników, którzy do tej pory z niej nie korzystali z powodu ograniczeń miejsca.

Standardowe konto na Dysku Google zapewnia 15 GB przestrzeni dyskowej współdzielonej przez wszystkie połączone usługi Google, takie jak Gmail, Dysk Google lub Blogger. Dodatkowe miejsce jest dostępne za miesięczną płatną opłatę subskrypcyjną, jeśli nie jest wystarczające.

Przestrzeń dyskowa jest przydzielana na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, co oznacza, że ​​można wykorzystać dodatkową przestrzeń dyskową wyłącznie dla jednego produktu, jeśli jest to jedyny używany produkt Google.

Wszyscy wiemy, że można przesłać wiele plików na Dysk Google za pośrednictwem klienta internetowego. Dokumenty można przeciągać i upuszczać do interfejsu lub wybierać za pomocą wbudowanej przeglądarki plików.

Działa to dobrze w przypadku kilku plików, ale nie jest to praktyczne w przypadku dziesiątek, setek, a nawet tysięcy dokumentów, zwłaszcza jeśli są one przechowywane w różnych folderach na komputerze.

prześlij plik google drive

Aktualizacja: Google nieco ulepszyło funkcję przesyłania w najnowszych wersjach Dysku Google (która jest nazwą części pamięci masowej operacji Google w chmurze dla użytkowników domowych).

Użytkownicy mogą wybrać przesyłanie pojedynczych plików lub całych folderów na Dysk Google. Nadal nie jest tak wygodne, jak mogłoby być, szczególnie, jeśli musisz wypchnąć wiele folderów lub ogromną listę plików do chmury.

CyberDuck usprawnia transfery na Dysk Google

Alternatywa? CyberDuck, bezpłatny klient do przesyłania danych dla komputerów Apple Macintosh i Microsoft Windows. Program obsługuje kilka protokołów, takich jak ftp, sftp lub webdav, i oferuje wbudowaną obsługę rozwiązań opartych na chmurze, w tym Amazon S3, Rackspace Cloud Files i Google Drive.

Integracja z Dyskiem Google jest jedną z najłatwiejszych do skonfigurowania. Zaczyna się od wyboru Otwartego połączenia w interfejsie programu, który otwiera nowy interfejs połączenia.

Wybierz Dysk Google z listy dostępnych typów połączeń i usług, aby rozpocząć. Informacje takie jak serwer, port lub adres URL są wyświetlane od razu.

Dysk Google Connect

Przed naciśnięciem przycisku połączenia należy wprowadzić tylko adres e-mail konta Google. Po skonfigurowaniu tego po raz pierwszy otwiera się okno przeglądarki internetowej, aby autoryzować oprogramowanie do interakcji z kontem Google przy użyciu oficjalnej metody uwierzytelniania Google.

Musisz wkleić kod uwierzytelniający w polu formularza wyświetlanym przez CyberDuck, aby zakończyć proces i połączyć konto z oprogramowaniem.

Wszystkie istniejące foldery i pliki z Dysku Google są wyświetlane w oknie programu, jeśli logowanie się powiodło.

cyberduck

Dokumenty można teraz przesyłać za pomocą przycisku Prześlij na głównym pasku narzędzi lub klikając prawym przyciskiem myszy na liście plików i wybierając Prześlij.

Główną zaletą oferowaną przez CyberDuck w porównaniu z przesyłaniem interfejsu internetowego jest to, że można wybrać dowolną liczbę plików lub folderów z różnych ścieżek w systemie do przesłania.

Chociaż obecnie możliwe jest przesyłanie całych folderów na Dysk Google, nadal nie jest zbyt wygodne przesyłanie folderów indywidualnie do usługi.

Inną ciekawą opcją jest możliwość synchronizacji folderu z pamięcią online na Dysku Google. Jest to również konfigurowane w kilku krokach. Przycisk akcji wyświetla listę dostępnych opcji, a synchronizacja jest jedną z nich. Cyberduck wyświetla wszystkie pliki folderu na liście, aby dać ci możliwość zablokowania wybranych plików z procesu. Wszystkie pozostałe pliki można następnie zsynchronizować z Dyskiem Google, nawet jeśli nie znajdują się one w folderze Dysku Google w systemie, jeśli zainstalowany jest oficjalny klient.

synchronizować

Dokumenty można również przenieść z Dokumentów Google do systemu lokalnego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Końcowe słowa i werdykt

Cyberduck to doskonały program, który służy wielu różnym celom oprócz wymienionych w artykule. Jest to doskonały program do przesyłania wielu dokumentów i folderów na Dysk Google i może zaoszczędzić dużo czasu, nawet jeśli jest to jednorazowy proces.

Zdolność programu do synchronizowania dowolnego folderu z Dyskiem Google to kolejna mile widziana funkcja, ponieważ można go użyć do synchronizacji dowolnego folderu z pamięcią w chmurze, nawet jeśli nie znajduje się on w głównym folderze Dysku Google w systemie.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka
brak oceny na podstawie 0 głosów
Nazwa oprogramowania
CyberDuck
Kategoria oprogramowania
Podawanie
Wstęp
https://cyberduck.io/

Link do głównej publikacji