Jak naprawić wolne foldery w Eksploratorze Windows

Czasami mogą wystąpić opóźnienia podczas otwierania folderu w Eksploratorze Windows. Możliwe, że zawsze jest to ten sam folder, którego wyświetlenie zajmuje dużo czasu. Pytanie brzmi: jak można naprawić folder, który powoli otwiera się w systemie Windows?

Analiza problemu nie jest tak prosta, jak się wydaje, ponieważ istnieje wiele możliwości, że folder nie wyświetla natychmiast zawartości pliku. Wśród możliwości są problemy sprzętowe, takie jak błędy odczytu dysku twardego i problemy z oprogramowaniem, takie jak niewłaściwa optymalizacja folderów w systemie Windows 7 lub nowszych wersjach systemu operacyjnego.

Jeśli chodzi o sprzęt, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to uruchomić Sprawdź dysk na dysku twardym zawierającym folder, który powoduje spowolnienie.

Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy dysk w Eksploratorze Windows i wybierając Właściwości z menu kontekstowego. Przejdź na kartę Narzędzia i znajdź tam opcję Sprawdzanie błędów. Kliknij przycisk Sprawdź teraz. W zależności od konfiguracji skanowanie dysku może nie być możliwe, gdy system Windows jest uruchomiony. Zaakceptuj sugestię, aby zamiast tego uruchomić dysk skanujący przy następnym uruchomieniu. Uruchom ponownie komputer później.

Sprawdź dysk

Jeśli dysk skanujący znalazł błędy i był w stanie je naprawić, możesz spróbować ponownie uzyskać dostęp do folderu. Jeśli to rozwiązało problem, gratulacje, jeśli nie czytaj dalej.

Możesz także spróbować defragmentować dysk twardy, aby nieco przyspieszyć. Działa to tylko wtedy, gdy masz konwencjonalny dysk twardy oparty na talerzu, a nie dysk SSD. Należy również upewnić się, że dysk nie jest wypełniony po brzegi. Eksperci sugerują, aby zachować od 10% do 20% wolnego miejsca na dyskach SSD, w przypadku dysków twardych większość również dąży do znaku 10%.

Chcesz także upewnić się, że Twój system nie działa teraz w pełni. Naciśnij Ctrl-Shift-Esc, aby otworzyć Menedżera zadań Windows i przejść do karty wydajności. Jeśli maksymalnie widzisz użycie procesora lub pamięci, powinieneś najpierw zbadać ten problem. Być może masz zbyt wiele programów otwartych w tym samym czasie lub uruchom program taki jak narzędzie do edycji wideo, który potrzebuje wszystkich dostępnych zasobów, pozostawiając niewiele dla pozostałego systemu.

zasoby menedżera zadań

To samo dotyczy danego dysku twardego. Jeśli masz wiele operacji odczytu i zapisu na dysku, może to spowolnić otwieranie folderów, tym bardziej, jeśli dysk nie jest najszybszym dyskiem twardym.

Naprawianie wolnych folderów

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian uruchom ponownie komputer i spróbuj uzyskać dostęp do folderu zaraz po nowym uruchomieniu systemu. Czy otwiera się szybciej czy tak wolno jak wcześniej?

Przyjrzyj się folderowi. Ile plików w nim jest przechowywanych? Setki, tysiące, więcej? Jedną z rzeczy, które spróbowałbym, jeśli folder zawiera wiele plików, jest podzielenie plików na dwa różne foldery, aby sprawdzić, czy to rozwiąże opóźnienia.

Jakie typy plików znajdują się w tym folderze? Jedną z rzeczy, która pomaga wielu użytkownikom systemu Windows, jest sprawdzenie optymalizacja folderów wolę sprawdzić, czy automatyczna optymalizacja działa prawidłowo. Jest to dostępne w systemie Windows 7 i nowszych wersjach systemu Windows.

Kliknij folder prawym przyciskiem myszy w Eksploratorze Windows i wybierz Właściwości. Przejdź na kartę Dostosuj i zaznacz opcję Optymalizuj ten folder pod kątem ustawień.

Powinieneś wybrać pozycje ogólne, jeśli w folderze znajdują się mieszane typy plików, na przykład jeśli w tym folderze znajdują się dokumenty, pliki wykonywalne i muzyka. Jeśli masz tylko jeden typ plików w tym folderze, wybierz odpowiedni typ, jeśli jest dostępny, na przykład filmy, jeśli folder zawiera tylko pliki wideo. Możesz również przenieść pliki z folderu, który do nich nie należy, na przykład pojedynczy plik wideo, jeśli wszystkie inne pliki są plikami mp3.

zoptymalizuj folder dla systemu Windows

Wybierz nową opcję optymalizacji i kliknij OK. Uzyskaj dostęp do folderu w Eksploratorze Windows, aby sprawdzić, czy zmiana pozbyła się opóźnień, które wystąpiły podczas otwierania folderu. Możesz również sprawdzić, czy opcja Optymalizacja ogólna rozwiązuje problem, niezależnie od plików w folderze.

Złośliwe oprogramowanie w systemie jest inna możliwość. Sugeruję uruchomienie różnych aplikacji zabezpieczających w celu sprawdzenia systemu pod kątem złośliwego oprogramowania, które mogło zostać przeoczone przez standardowe rozwiązanie antywirusowe. Oto kilka sugestii: AVG Free, Avast lub Microsoft Security Essentials.

Indeksowanie to kolejny obszar, który możesz chcieć zbadać. Kliknij kulę początkową i wprowadź indeksowanie w formularzu wyszukiwania w menu Start. Spowoduje to otwarcie opcji indeksowania, które wyróżniają wszystkie foldery uwzględnione w indeksowaniu. Sprawdź, czy znajduje się tam Twój folder lub dysk, na którym znajduje się folder. Jeśli zostanie usunięty, jeśli, chyba że będziesz musiał móc regularnie przeszukiwać pliki tego folderu. Nawet jeśli tak, sugeruję tymczasowe wyłączenie indeksowania, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problemy z powolnymi folderami.

indeksowanie

Możesz całkowicie wyłączyć indeksowanie w usługach systemu Windows. Naciśnij Windows-r, wpisz services.msc i naciśnij enter. Znajdź Windows Search na liście usług, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości z menu kontekstowego. Wybierz wyłączone jako typ uruchamiania i kliknij OK. Wyłącza to indeksowanie dla wszystkich dysków w komputerze.

Słowa końcowe

Coś, za czym tęskniliśmy? Daj nam znać w komentarzach.

Podsumowanie
Jak naprawić wolne foldery w Eksploratorze Windows
Nazwa artykułu
Jak naprawić wolne foldery w Eksploratorze Windows
Opis
Przewodnik zawiera informacje dotyczące rozwiązywania problemów, które rozwiązują problemy z powolnym ładowaniem folderów w systemach z systemem operacyjnym Windows.

Link do głównej publikacji