Sprawdź nośnik pod kątem błędów

Media Checker skanuje dyski CD, DVD i foldery w poszukiwaniu nieczytelnych plików. Może to być aplikacja, której należy użyć przed próbą odzyskania tych nieczytelnych plików za pomocą aplikacji takiej jak CD Recovery Toolbox. Większość użytkowników nie zauważy błędów odczytu na dyskach CD lub DVD, dopóki nie spróbują uzyskać dostępu do danych, co często oznacza, że ​​jest już za późno na ich pełne odzyskanie. Media Checker to oprogramowanie, które może temu zapobiec, jeśli użytkownik regularnie testuje dyski CD i DVD zawierające ważne dane.

Testowanie mediów jest czasochłonne i nie robiłbym nic innego, gdybym sprawdził wszystkie nagrane dyski CD i DVD. Niektóre dane są ważniejsze niż inne i prawdopodobnie dobrym pomysłem jest skoncentrowanie się tylko na tych danych, a nie na kopiach zapasowych z ubiegłego roku, które zostały zastąpione setkami nowszych kopii zapasowych.

Media Checker to przenośna aplikacja, którą można uruchomić z dowolnego miejsca. Użytkownik musi wybrać katalog lub dysk i kliknąć Start, aby rozpocząć skanowanie danych. Pliki, które nie przejdą kontroli, zostaną oznaczone czerwoną ikoną, która ułatwia odróżnienie ich od plików czytelnych.

sprawdzanie mediów

Jeśli pliki nie są już czytelne, możesz wypróbować wspomniany Cd Recovery Toolbox lub Iso Puzzle, który wykorzystuje różne napędy CD i DVD do odzyskiwania danych.

Link do głównej publikacji