6 najlepszych mikrofonów dla Cortany

Cortana jest bardzo popularna wśród użytkowników systemu Windows 10. Osobisty asystent Microsoft może pomagać użytkownikom na wiele sposobów i jest teraz bardziej niezawodny niż kiedykolwiek dzięki najnowszym ulepszeniom, które otrzymał.

Cortana może wyszukiwać określone treści w Office 365, przypominać o ważnych wydarzeniach, a nawet zarządzać listą spraw do załatwienia. Nazwij to, a Cortana może dostarczyć.

Oczywiście nie oznacza to, że jest idealna. Użytkownicy zgłaszają, że to narzędzie czasami wyczerpuje baterię laptopa, nie wysyła e-maili, a lista problemów może trwać. Na szczęście większość tych błędów można naprawić za pomocą szybkich obejść.

Jeśli chcesz, aby Cortana słyszała cię głośno i wyraźnie i unikała nieporozumień, powinieneś użyć niezawodnego mikrofonu. Microsoft twierdzi, że każdy mikrofon będzie działał dobrze na Cortanie, ale doświadczenie użytkowników pokazuje, że lepiej jest używać określonych mikrofonów podczas rozmowy z nią. Jakość mikrofonu ma kluczowe znaczenie dla wydajności rozpoznawania mowy Cortany.

Oto, jakich mikrofonów używać w Cortanie

Mikrofon pojemnościowy USB Samson Meteorite (zalecany)

Samson Meteorite mikrofon Cortana

Wielu użytkowników systemu Windows 10 zgadza się, że Mikrofon Samson Meteorite jest jednym z najlepszych mikrofonów używanych w Cortanie. Urządzenie rejestruje wysokiej jakości nagrania na komputerze i idealnie nadaje się do podcastów, tworzenia dźwięku do filmów na YouTube i nagrywania muzyki.

Samson Meteorite jest ultraprzenośny i możesz go zabrać ze sobą wszędzie. Ma stylową chromowaną obudowę, która z pewnością sprawi, że konfiguracja komputera będzie bardziej nowoczesna.

Mikrofon Samson Meteorite to natychmiastowe ulepszenie w stosunku do wewnętrznego mikrofonu komputera lub tabletu dzięki studyjnej jakości kapsułce 14 mm, wzorcowi pobierania kardioidalnego i specjalnej ścieżce konwersji dźwięku. Z powodzeniem rejestruje naturalne ciepło i dynamikę Twojego głosu, a jego 16-bitowa rozdzielczość 44,1 / 48 kHz zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku.

  • Kup teraz na Amazon

Przenośny mikrofon pojemnościowy USB Samson Go Mic (sugerowany)

Samson Go Mic Cortana mikrofon

Tak, Samson wie, jak budować mikrofony. Samson Go Mic to kolejny dobry wybór dla Cortany i pomoże Twojemu osobistemu asystentowi usłyszeć cię głośno i wyraźnie. Do korzystania z tego mikrofonu nie są wymagane sterowniki, wystarczy podłączyć go do portu USB komputera i jesteś gotowy do pracy.

Dzięki zwartej konstrukcji można przypiąć go do laptopa lub postawić na biurku. Jest idealny do nagrywania muzyki i podcastów, i jest idealny do oprogramowania do rozpoznawania głosu, VoIP i webcastingu.

Wysokiej jakości komponenty i drobiazgowa inżynieria zapewniają, że Go Mic zapewnia czyste odtwarzanie dźwięku. Do wyboru są dwa wzorce: ściśle skupiony wzór kardioidalny, który jest idealny do nagrywania podcastów lub wokali, lub wzór dookólny, który rejestruje całe pomieszczenie. Możesz kupić ten mikrofon na Amazon.

  • Kup teraz na Amazon

Fifine Plug Zagraj w mikrofon pojemnościowy USB

Mikrofon pojemnościowy Fifine USB Cortana

Podłącz Fifine USB Mikrofon pojemnościowy do portu USB komputera i zacznij rozmawiać z Cortaną. Jest w pełni kompatybilny z Windows 10 i nie trzeba instalować żadnego oprogramowania innej firmy, aby z niego korzystać.

Dzięki charakterystycznemu wzorcowi odbioru kardioidalnego może izolować główne źródło dźwięku i ignorować szum tła. Mikrofon Fifine jest idealny do domowego studia, czatu, Skype’a, nagrywania na YouTube, wyszukiwania głosowego Google i, oczywiście, do rozmowy z Cortaną.

Nie wahaj się używać go do wielu różnych czynności, takich jak: śpiew, mowa, instrument lub nagrywanie podcastów. Ten mikrofon ma
szerokie pasmo przenoszenia zapewniające doskonały i przejrzysty dźwięk. Wysoki sygnał wyjściowy pozwala na przecięcie głosu.

W porównaniu do wyżej wymienionych mikrofonów jedyną wadą jest to, że ten mikrofon wymaga więcej miejsca na biurku.

  • Kup teraz na Amazon

Mikrofon eBerry USB z giętką szyjką

eBerry USB Microphone Cortana

The Mikrofon komputerowy eBerry wykorzystuje specjalną technologię wysokiej czułości i redukcji szumów dla czystych i naturalnych dźwięków. Wystarczy podłączyć mikrofon do dowolnego laptopa / komputera z systemem Windows 10 wyposażonym w złącze USB i można rozmawiać z Cortaną.

Jego elastyczna i zginana gęsia szyja może być dostosowana do twoich specyficznych potrzeb. Dzięki praktycznej konstrukcji i półkolistej podstawie nie spadnie ani nie spadnie z biurka. Ponadto przycisk wyciszenia umożliwia wyłączenie mikrofonu w celu prowadzenia prywatnych rozmów.

Dzięki czułości -58 ± 3dB mikrofon eBerry może wychwytywać nawet najcichsze dźwięki.

  • Kup teraz na Amazon

Kinobo USB Mini Microphone

Kinobo Mini Microphone Cortana

Jeśli szukasz prawie niewidocznego mikrofonu, to Mini mikrofon Kinobo jest właściwym wyborem dla Ciebie. Jest to prawdopodobnie najmniejszy mikrofon USB na świecie i działa bez sterowników. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do komputera z systemem Windows i możesz go używać od razu.

Mini mikrofon Kinobo rejestruje wszystkie niuanse Twojego głosu i jest idealny do oprogramowania do dyktowania głosu lub Skype. Jest również bardzo przenośny, możesz go po prostu zostawić podłączony do laptopa z systemem Windows 10.

Mikrofon może także odbierać dźwięk z większej odległości dzięki technologii dookólnego tłumienia szumów. Nie daj się zwieść małemu rozmiarowi, użytkownicy potwierdzają, że ten mikrofon jest naprawdę bardzo wydajny:

Właśnie zaktualizowałem system do Windows 10 i potrzebowałem mikrofonu dla Cortany oraz innej aplikacji, która zamienia mówione słowa w tekst. To małe dziecko podłącza się do dowolnego dostępnego portu USB z przodu pulpitu i bardzo dobrze odbiera mój głos z odległości około 2 stóp. Bardzo dyskretny — nie zajmuje miejsca na biurku.

  • Kup teraz na Amazon

Jesteśmy przekonani, że mikrofony wymienione w tym artykule pomogą Cortanie lepiej Cię usłyszeć. Jeśli korzystałeś z jednego z wymienionych wyżej mikrofonów, możesz powiedzieć nam więcej o swoim doświadczeniu w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji