10 najlepszych programów do monitorowania dzienników na PC

Dni bolesnego zarządzania logami zwykłego tekstu już dawno minęły. To prawda, że ​​dane w postaci zwykłego tekstu są nadal przydatne w szczególnych przypadkach, gdy dochodzi do rozszerzonej analizy w celu zebrania niezbędnych danych infrastrukturalnych, a opłaca się mieć wiarygodną oprogramowanie do monitorowania dzienników.

Oprogramowanie do monitorowania dzienników idealnie monitoruje pliki dziennika generowane przez urządzenia bezpieczeństwa, sieci, serwery i aplikacje. Wszystkie błędy i problemy są zapisywane do głębszej analizy. Administratorzy systemu mogą następnie skonfigurować monitor w wygenerowanych dziennikach w celu wykrycia problemów. Monitory te skanują pliki dziennika i wyszukują znane wzorce i reguły, które pokazują ważne zdarzenia. Po wykryciu takich zdarzeń oprogramowanie monitorujące wyśle ​​ostrzeżenie do użytkownika lub innego systemu.

Główną zaletą korzystania z oprogramowania do monitorowania dzienników jest to, że może pomóc w szybkim wskazaniu przyczyny błędu w jednym zapytaniu.

Wybór odpowiednich narzędzi do monitorowania dzienników

Wybierając idealne narzędzie, musisz najpierw ocenić swoją obecną działalność biznesową. Musisz zdecydować, czy potrzebujesz podstawowych danych z dzienników, czy potrzebujesz bardziej wydajnych i wydajnych narzędzi do zarządzania dziennikami na większą skalę.

Biorąc to wszystko pod uwagę, stworzyliśmy listę 10 narzędzi do monitorowania dzienników w celu zapewnienia niezawodnych rozwiązań. Sprawdź je i wybierz swoje ulubione narzędzie, które spełni Twoje potrzeby.

Oto najlepsze oprogramowanie do monitorowania dzienników na PC

Logz.io

Logz.io korzysta z analizy predykcyjnej i uczenia maszynowego, aby znacznie ułatwić proces znajdowania krytycznych zdarzeń i danych generowanych przez logi z serwerów, aplikacji i środowisk sieciowych. Logz.io to platforma SaaS, która ma oparty na chmurze backend zbudowany przy pomocy ELK Stack — Elasticsearch, Logstash Kibana Środowisko oferuje wgląd w czasie rzeczywistym wszystkich danych dziennika, które próbujesz zrozumieć lub przeanalizować.

Poniżej wymienimy niektóre z jego kluczowych funkcji:

 • Możesz także analizować dzienniki w chmurze i możesz używać stosu ELK jako usługi.
 • Analiza poznawcza oferuje krytyczne zdarzenia dziennika, zanim jeszcze osiągną produkcję.
 • Narzędzie zapewnia szybką konfigurację, a produkcja zajmuje tylko pięć minut.
 • Dynamiczne skalowanie obejmuje firmy o każdym możliwym rozmiarze.
 • Wbudowana w AWS ochrona danych zapewni, że wszystkie twoje dane pozostaną nienaruszone i bezpieczne.

Narzędzie jest bezpłatne, ale możesz również pobrać wersję Pro od 89 USD.

Splunk

Splunk koncentruje swoje usługi monitorowania dzienników wokół klientów korporacyjnych, którzy potrzebują bardzo zwięzłego oprogramowania do wyszukiwania, diagnozowania i raportowania wszystkich zdarzeń otaczających dzienniki danych. Oprogramowanie jest zbudowane w taki sposób, aby w pełni wspierać proces indeksowania i deszyfrowania logów wszelkiego rodzaju. Będzie działać z ustrukturyzowanymi, nieustrukturyzowanymi i złożonymi logami aplikacji opartymi na podejściu wieloliniowym.

Sprawdź główne cechy Splunk poniżej:

 • Splunk rozumie wszelkiego rodzaju dane maszynowe, w tym sieci, serwery, serwery sieciowe, giełdy, urządzenia bezpieczeństwa, komputery mainframe i tak dalej.
 • Narzędzie posiada wszechstronny i elastyczny interfejs użytkownika do wyszukiwania i analizy danych w czasie rzeczywistym.
 • Splunk posiada algorytm wiercenia do wyszukiwania wszelkiego rodzaju anomalii i znanych wzorców w plikach dziennika.
 • Oprogramowanie oferuje solidny system monitorowania i ostrzegania, umożliwiający monitorowanie wszystkich ważnych działań i zdarzeń.
 • Będziesz także otrzymywać raporty wizualne za pomocą automatycznego wprowadzania danych na pulpicie nawigacyjnym.

Darmowa wersja Splunk oferuje codziennie do 500 MB analizy danych. Możesz także uzyskać Splunk Cloud od 186 USD i Splunk Enterprise od 2000 USD.

Wartownik

Wartownik to nowoczesna platforma do rejestrowania, zarządzania i agregowania wszystkich potencjalnych błędów z oprogramowania i aplikacji. Wysokiej klasy algorytm tego narzędzia może pomóc zespołom w wykryciu ewentualnych błędów w infrastrukturze aplikacji, które mogą mieć krytyczne znaczenie dla operacji produkcyjnych.

Sentry zapewnia wsparcie pozwalające uniknąć kłopotów związanych z problemami, które są o wiele za późno, aby je naprawić. Narzędzie wykorzystuje swoją technologię, aby pomóc zespołom informować o wszystkich potencjalnych poprawkach i wycofaniach, które byłyby w stanie utrzymać zdrowe oprogramowanie.

Oto najważniejsze funkcje, jakie oferuje:

 • Zapewnia szczegółowe raportowanie błędów dla adresów URL, informacji nagłówka i używanych parametrów.
 • Interfejs graficzny jest idealny do zrozumienia charakteru poszczególnych błędów i ich pochodzenia, aby je naprawić.
 • Dynamiczne alerty i powiadomienia obejmują SMS, usługi czatu i e-maile.
 • Raportowanie błędów w czasie rzeczywistym odbywa się podczas wdrażania nowej wersji aplikacji, dzięki czemu wszystkie błędy można monitorować w miarę ich występowania, a ostatecznie zapobiegać, zanim będzie za późno, aby cokolwiek innego.
 • Narzędzie oferuje również system informacji zwrotnej od użytkownika umożliwiający porównanie wszelkich potencjalnych raportów o błędach z doświadczeniem użytkownika.

Możesz uzyskać bezpłatną wersję, która zawiera 10 tys. Wydarzeń miesięcznie, a wersja Pro zaczyna się od 12 USD każdego miesiąca. Wersja dla przedsiębiorstw jest dostępna tylko na żądanie.

Cloudlytics

Coudlytics to startup SaaS stworzony w celu poprawy jakości analizy danych rozliczeniowych, danych dziennika i usług w chmurze. Narzędzie jest skierowane w szczególności do usług AWS Cloud, takich jak CloudFront i S3 CloudTrial. Korzystając z oprogramowania, klienci mogą uzyskać dogłębne informacje i odkrywanie wzorców na podstawie danych dostarczanych przez usługi.

Cloudlytics oferuje trzy moduły zarządzania i oferuje użytkownikom elastyczność w zakresie wyboru zasobów monitorowania zasobów w ich środowisku, analizowania dzienników AWS i analizowania miesięcznych rachunków.

Oto najważniejsze funkcje, które pomogą Ci perfekcyjnie wykonać zadanie:

 • Oferuje powiadomienia w czasie rzeczywistym o błędach, gdy tylko się pojawią.
 • Analityka rozliczeń pozwala uważnie obserwować zużycie zasobów.
 • Wyrafinowany interfejs użytkownika zapewnia dogłębny widok wszystkich twoich danych.
 • Analiza pobierania plików obejmuje dane GEO.
 • Zautomatyzowane zarządzanie chmurą doskonale nadaje się do tworzenia kopii zapasowych i statusu usług.

Możesz otrzymać Cloudlytics za 100 USD miesięcznie.

Flume

Apache Flume to usługa zaprojektowana w elegancki sposób, aby pomóc użytkownikom przesyłać dane bezpośrednio do Hadoop. Podstawowa architektura usługi opiera się na strumieniowych przepływach danych, które następnie będą mogły zostać wykorzystane do pozyskiwania danych z różnych źródeł w celu bezpośredniego połączenia z Hadoop w celu głębszej analizy i przechowywania.

Klienci Flume Enterprise używają tej usługi do przesyłania strumieniowego danych do systemu plików HDFS Hadoop. Dane te zwykle obejmują dane maszynowe, dzienniki danych, dane geodezyjne i dane z mediów społecznościowych.

Poniżej przedstawiamy niektóre z jego najważniejszych funkcji:

 • Obsługa wielu serwerów jest idealna do pobierania danych z wielu źródeł.
 • Zbiór można wykonać w czasie rzeczywistym lub innym wariantem jest użycie trybów wsadowych.
 • Flume umożliwia przyjmowanie dużych zestawów danych z tradycyjnych sieci społecznościowych i eCommerce do analizy w czasie rzeczywistym.
 • Flume można skalować, dodając więcej maszyn do przesyłania większej liczby zdarzeń.
 • Posiada niezawodny back-end zbudowany z trwałym zabezpieczeniem do przechowywania i przełączania awaryjnego.

Usługa jest bezpłatna i open source.

Rocana

Rocana oferuje gotową analizę logów z Rocana Ops, która jest jej flagowym produktem. Jest to zaawansowana platforma analityczna, która może przeprowadzać zaawansowane wykrywanie anomalii, automatyczne wykrywanie zachowania na całym stosie oraz bezpośrednie raportowanie błędów.

Dostępna jest również nieograniczona funkcja wyszukiwania, która pozwala zagłębić się w historię wszystkich dzienników i pozwoli zlokalizować niezbędne błędy i przeszkody, o ile zajdzie potrzeba. Da ci oczywiste odpowiedzi na pytania, na które wcześniej trudno było odpowiedzieć.

Oto kluczowe cechy Rocana:

 • Rocana oferuje wskaźniki statystyczne do pomiaru wydajności systemu.
 • Ważone powiadomienie o ryzyku analitycznym daje indywidualną ocenę trendów (sukces lub porażka).
 • Niestandardowe dane są bardzo wysokiej jakości.
 • Narzędzie jest wysoce skalowalne i może zarządzać terabajtami danych bez problemów związanych z wydajnością.
 • Został zbudowany dla Hadoop, aby zapewnić niesamowitą wydajność zaplecza.
 • Oferuje skompresowane dane biznesowe dla operacji IT.

LOGStorm

LOGStorm to rozwiązanie do zarządzania SIEM obejmujące zaawansowane funkcje, które są bardzo łatwe do wdrożenia i użycia. Usługa została zbudowana z myślą o bezpieczeństwie i koncentruje się na pomocy zespołom operacyjnym w identyfikowaniu zagrożeń, naruszeń i naruszeń przed ich pojawieniem się lub po ich pojawieniu się. Opłacalne rozwiązania do zarządzania i monitorowania usługi pozwalają organizacjom każdej wielkości lepiej zrozumieć, co robią ich dane i przyczyny tego.

Oto najważniejsze cechy usługi:

 • Analiza zagrożeń w czasie rzeczywistym umożliwia wykrywanie zagrożeń w miarę ich występowania, dzięki czemu można zapobiec ich negatywnemu wpływowi na pracę i sieć.
 • Algorytm wykorzystywany przez usługę pomoże ci zrozumieć, dlaczego zdarzają się zdarzenia i czy istnieją jakieś wzorce do rozpoznania.
 • Scentralizowane przechowywanie dzienników zapewni łatwy dostęp do zapisów, danych zdarzeń i nieprzetworzonych dzienników.
 • Usługa oferuje łatwą konfigurację i konfigurację nawet w przypadku operacji bez priorytetowych zasobów.

Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną LOGStorm z BlackStratus.

Sentinel Log Manager

NetIQ to firma zajmująca się oprogramowaniem dla przedsiębiorstw, która koncentruje się bardziej na produktach związanych z działaniem oprogramowania do zarządzania aplikacjami oraz zasobami bezpieczeństwa i zarządzania logami. The Sentinel Log Manager to pakiet aplikacji, które zapewniają firmom możliwość korzystania z funkcji, takich jak bezproblemowy moduł gromadzący dzienniki, bezpieczne jednostki pamięci, usługi analityczne, aby Twoje dane były bezpieczne i dostępne. Opłacalne i elastyczne platformy Sentinel do zarządzania logami ułatwiają firmom przeprowadzanie audytu swoich logów w czasie rzeczywistym pod kątem ewentualnych zagrożeń bezpieczeństwa lub zagrożeń aplikacji, które mogłyby zakłócić oprogramowanie produkcyjne.

Poniżej wymieniamy najważniejsze cechy tej usługi:

 • Usługa oferuje wyszukiwanie rozproszone, aby znaleźć szczegółowe informacje o zdarzeniach z lokalnych lub globalnych serwerów Sentinel Log Manager.
 • Usługa jest dostarczana z raportami potrzebnymi do wspólnego raportowania regulacyjnego; predefiniowane raporty skracają czas, który musisz poświęcić na zapewnienie zgodności.
 • Natychmiastowe raporty dostarczane przez usługę to raporty za jednym kliknięciem oparte na zapytaniach.
 • Możesz wybierać spośród tradycyjnego wyszukiwania tekstowego lub niestandardowego, a także bardziej złożonych zapytań.
 • Oferuje wsparcie dla niezastrzeżonych systemów pamięci masowej.
 • Usługa zapewnia szyfrowanie dziennika przez sieć, aby zapewnić kolejną warstwę bezpieczeństwa danych dziennika.
 • Intuicyjna analiza pamięci pozwoli Ci dowiedzieć się, kiedy możesz spodziewać się większej dostępności pamięci, a informacje oparte są na bieżącym tempie zużycia.

Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną Sentinel z Netiq.

NXLog

Nowoczesne środowisko działów IT może stanowić warstwę wyzwań, jeśli chodzi o naprawdę dogłębne zrozumienie przyczyn wystąpienia zdarzeń i raportów. Przy tysiącach wpisów dziennika z wielu źródeł oraz przy zapotrzebowaniu na analizę dzienników w czasie rzeczywistym mogą pojawić się pewne trudności związane z zarządzaniem danymi w scentralizowanym środowisku.

NXLog koncentruje się na zapewnieniu niezbędnych narzędzi do zwięzłej analizy dzienników z różnych platform, formatów i źródeł. NXLog może zbierać dzienniki z plików w wielu formatach i może odbierać dzienniki z sieci zdalnie na wszystkich obsługiwanych platformach.

Oto kluczowe cechy tej usługi:

 • Oferuje obsługę wielu platform dla systemów GNU, Linux, Solaris, Android, BSD i Windows.
 • Oferuje modułowe środowisko dzięki wtyczkom plug-in.
 • Jest skalowalny i charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz możliwością zbierania kłód o wartości 500 000 EPS lub więcej.
 • Kolejkowanie wiadomości umożliwia buforowanie dzienników i nadawanie im priorytetów, aby nie zgubiły się w potoku.
 • Posiada rotację logów i harmonogram zadań.
 • Zapewnia bezpieczny transport sieciowy przez SSL.
 • Usługa oferuje funkcje przetwarzania dzienników offline dla transferów, konwersji i ogólnego przetwarzania końcowego.

LOGalyze

Jest to prosty system zbierania i analizy kłód o niskich kosztach operacyjnych oraz scentralizowany system zarządzania kłodami. Może gromadzić dane dziennika z rozszerzonych źródeł systemów operacyjnych. LOGalyze wykonuje wykrywanie zdarzeń w czasie rzeczywistym, zapewniając administratorom systemu i personelowi zarządzającemu niezbędne narzędzia do indeksowania i przeszukiwania danych bez większego wysiłku.

Kluczowe funkcje tej usługi obejmują:

 • Oferuje wysoką wydajność i szybkość przetwarzania dzienników.
 • Definicje dziennika są idealne do dzielenia i indeksowania wierszy dziennika.
 • Zintegrowana deska rozdzielcza służy do wydajnego dostępu online.
 • Usługa oferuje bezpieczne przekazywanie dzienników do wybranych aplikacji.
 • LOGalyze ma zautomatyzowane raportowanie w formacie PDF.
 • Jest kompatybilny z Syslog, Rsyslog.

Możesz dostać narzędzie za darmo. Jest to również oprogramowanie typu open source.

Tutaj zakończymy naszą listę. Przed pobraniem jednego z wyżej wymienionych narzędzi, zanotuj swoje potrzeby i oczekiwania w zakresie oprogramowania do monitorowania dzienników, a następnie wybierz narzędzie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Link do głównej publikacji