6 najlepszych fałszywych detektorów wiadomości na PC

Tradycyjne media mają duże kłopoty, ponieważ nie są już jedynym źródłem wiadomości i informacji. W dzisiejszych czasach media społecznościowe i Internet stały się głównymi źródłami udostępniania wiadomości. Na przykład 62% Amerykanów otrzymuje wiadomości z mediów społecznościowych. Jego wzrost oznacza również, że każdy może teraz tworzyć i rozpowszechniać wiadomości, nawet jeśli nie są one prawdą.

Wszyscy konsumenci są bombardowani wieloma historiami, które nie ujawniają, czy ich treść jest prawdziwa, czy nie. Koszt publikacji fałszywych wiadomości wynosi zero, i to jest powód, dla którego wiarygodni dystrybutorzy wiadomości stają się coraz mniej każdego dnia.

Sztuczna inteligencja wykrywa fałszywe wiadomości

Istnieje wielu programistów, którzy już tworzą systemy sztucznej inteligencji, aby ustalić, czy historia jest fałszywa. Wielu z nich pracuje nad systemami wykrywania fałszywych wiadomości, które analizowałyby tekst i przypisywały mu wynik reprezentujący jego podobieństwo do fałszywych wiadomości. Aby zwiększyć przejrzystość, wyniki te są podzielone na więcej elementów, które wyjaśnią ocenę.

Zdaniem ekspertów sztuczna inteligencja może wykryć semantyczne znaczenie historii internetowej, analizując jej nagłówek, geolokalizację, temat i główny tekst. Mechanizmy przetwarzania języka naturalnego mogą zbadać wszystkie te czynniki, aby ustalić, w jaki sposób zasięg jednej witryny porównuje się ze sposobem, w jaki inne witryny zgłaszają ten sam fakt, oraz w jaki sposób źródła mediów głównego nurtu obsługują te same wiadomości.

Nawet jeśli sztuczna inteligencja nie jest jeszcze w pełni do pracy, istnieje kilka narzędzi, które mogą podnieść czerwone flagi w wąsko zakrojonych artykułach.

Niektóre rozszerzenia przeglądarki i inne wyspecjalizowane oprogramowanie mogą pomóc Ci przestać szukać fałszywych wiadomości lub przynajmniej na czas przypomnieć, że nie należy wierzyć we wszystko, co czytasz online.

Fałszywe detektory wiadomości dla komputerów z systemem Windows:

B.S. Detektor

B.S. Detector to rozszerzenie przeglądarki, które ostrzega użytkowników o nierzetelnych źródłach wiadomości. Narzędzie zostało nominowane do nagrody Golden Kitty od Product Hunt for Chrome Extension of the Year.

Ta aplikacja jest odpowiedzią na twierdzenia Marka Zuckerberga, że ​​Facebook nie jest w stanie rozwiązać problemu rozpowszechniania fałszywych wiadomości na platformie. B.S. Detector to rozszerzenie przeglądarki zarówno dla przeglądarek Mozilla, jak i Chrome, i działa poprzez przeszukiwanie wszystkich linków na danej stronie internetowej w poszukiwaniu odniesień do niewiarygodnych źródeł. Sprawdza na podstawie ręcznie skompilowanej listy domen i zapewnia wizualne ostrzeżenia o obecności wątpliwych linków lub o przeglądaniu wątpliwych stron internetowych.

Aplikacja jest oparta na OpenSources, który jest profesjonalnie wyselekcjonowaną listą niewiarygodnych lub przynajmniej wątpliwych źródeł.

Oto kilka przykładów klasyfikacji domen, tak jak są one wymienione na oficjalnej stronie oprogramowania:

 • Fałszywe wiadomości — źródła, które wymyślają historie z całej tkaniny z zamiarem psikania opinii publicznej.
 • Satyra — źródła, które przedstawiają humorystyczny komentarz do bieżących wydarzeń w postaci fałszywych wiadomości.
 • Ekstremalne uprzedzenie — źródła, które są przedmiotem propagandy politycznej i rażące wypaczenia faktów.
 • Teoria spiskowa — źródła, które są znanymi propagatorami podejrzanych teorii spiskowych.
 • Rumor Mill — źródła, które generują ruch w pogłoskach, insynuacjach i niezweryfikowanych roszczeniach.
 • Informacje o stanie — źródła w represyjnych stanach działających pod sankcjami rządowymi.
 • Junk Science — źródła promujące pseudonaukę, metafizykę, naturalistyczne błędy i inne naukowo wątpliwe twierdzenia.
 • Grupa nienawiści — źródła, które aktywnie promują rasizm, mizoginię, homofobię i inne formy dyskryminacji.
 • Click-bait — źródła ukierunkowane na generowanie przychodów z reklam online i oparte na rewelacyjnych nagłówkach lub efektownych zdjęciach.
 • Postępuj ostrożnie — źródła, które mogą być wiarygodne, ale których treść wymaga dalszej weryfikacji. ”

To rozszerzenie obsługuje przeglądarki Chrome, przeglądarki Chrome, Mozilla i przeglądarki Mozilla, a także obsługuje Safari i Edge, zgodnie z oficjalną stroną internetową tego narzędzia.

FiB autorstwa Devpost

FiB to doskonałe narzędzie, które zapewnia, że ​​Twój kanał informacyjny jest zawsze dokładny. Narzędzie ma ponad 1,5 miliarda użytkowników i działa zgodnie z podwójnym algorytmem.

Po pierwsze, koncentruje się wokół konsumpcji treści. Rozszerzenie Chrome przechodzi przez kanał Facebook w czasie rzeczywistym, gdy przeglądasz go i sprawdza autentyczność postów. Te posty mogą być aktualizacjami statusu, linkami lub obrazkami. AI sprawdza fakty w postach i weryfikuje je za pomocą ekstrakcji słów kluczowych, rozpoznawania obrazów i weryfikacji źródła. Wykorzystuje również wyszukiwanie na Twitterze, aby sprawdzić, czy zrzut ekranu aktualizacji na Twitterze jest autentyczny. Posty zostaną następnie wizualnie oznaczone w prawym górnym rogu zgodnie z ich źródłem. W przypadku, gdy post jest fałszywy, AI spróbuje znaleźć prawdę, a następnie ci ją pokazać.

Po drugie, narzędzie obejmuje tworzenie treści. Za każdym razem, gdy użytkownik udostępnia zawartość, czat korzysta z haka internetowego, aby uzyskać połączenie. Bot na czacie używa następnie tego samego zaplecza AI co zużycie treści, aby sprawdzić, czy post zawiera niezweryfikowane dane. Jeśli nie, użytkownik zostanie o tym powiadomiony, a następnie może zdecydować o usunięciu wiadomości lub rezygnacji z niej.

To rozszerzenie Chrome zostało zbudowane przy użyciu skryptu Java, który wykorzystuje zaawansowane techniki zgarniania, aby móc wyodrębniać posty, linki i obrazy. Dane są następnie wysyłane do sztucznej inteligencji, która jest zbiorem wywołań API przetwarzanych w celu uzyskania jednego współczynnika zaufania. Interfejsy API obejmują usługi poznawcze Microsoft, takie jak analiza tekstu, analiza obrazu, wyszukiwarka internetowa Bing, interfejs API Bezpiecznego przeglądania Google, interfejs API wyszukiwania na Twitterze. Backend jest następnie zapisywany w Pythonie, a Heroku go hostuje.

Błąd stronniczości / kontrola faktów

Bias mediów / Sprawdzanie faktów nie skanuje twojego Facebooka, ale z powodzeniem Ci pomoże, gdy trafisz na stronę z wątpliwymi wiadomościami lub jakimkolwiek innym opowiadaniem. To narzędzie działa, usuwając dane z Media Bias Fact Check, która jest fajną stroną internetową, która sprawdza stronniczość we wszystkich spektrach ideologicznych.

Gdy przejdziesz na stronę z wiadomościami i naciśniesz ikonę MB / FC w przeglądarce Chrome, rozszerzenie poinformuje Cię dokładnie, jakiego rodzaju stronniczości możesz oczekiwać od bieżącego źródła, które czytasz. Narzędzie poinformuje cię, kto i kiedy cię okłamuje.

Witryna Media Bias Fact Check (MBFC News) to niezależny internetowy serwis medialny, którego celem jest edukacja społeczeństwa na temat stronniczości mediów i zwodniczych praktyk informacyjnych.

Jego celem jest zainspirowanie zarówno do działania, jak i odrzucania nadmiernie stronniczych mediów, a programiści chcieliby wrócić do ery prostych wiadomości.

Finansowanie wiadomości MBFC zapewnia reklama w witrynie, kieszenie kontrolerów uprzedzeń oraz indywidualni darczyńcy. MBFC News stosuje dość surową metodologię określania stronniczości źródeł, a także zapewnia losowe kontrole faktów, oryginalne artykuły na temat stronniczości mediów, znaczące wiadomości, zwłaszcza najświeższe informacje związane z polityką USA.

PolitiFact

PolitiFact to nagradzana Pulitzer strona internetowa, dostępna również w formie aplikacji. Zamiast oznaczać wątpliwe źródła, aplikacja umożliwia sprawdzenie wypowiedzi polityków lub innych osób w sieci.

Strona ocenia trafność roszczeń wybranych urzędników i innych osób, które zabierają głos w polityce amerykańskiej. Redaktorzy i reporterzy prowadzą witrynę z Tampa Bay Times, niezależnej gazety na Florydzie.

Pracownicy PolitiFact badają wypowiedzi, a następnie oceniają swoją dokładność na mierniku prawdy od prawdziwej do fałszywej. Śmieszne wiadomości otrzymają najniższą ocenę, która nazywa się Spodnie w ogniu.

PolitiFact opiera się na wywiadach z nagrań i publikuje listę źródeł dla każdego elementu Truth-O-Meter. Jeśli to możliwe, lista zawiera linki do źródeł, które są swobodnie dostępne, chociaż niektóre źródła opierają się na płatnych subskrypcjach. Celem jest pomoc czytelnikom w samodzielnym osądzeniu, czy zgadzają się z orzeczeniem.

Licznik Prawdy ma sześć ocen, które zmniejszają się w zależności od ich poziomu prawdziwości:

 • To prawda: kiedy stwierdzenie jest dokładne i nie brakuje w nim niczego ważnego.
 • Przeważnie prawda: kiedy stwierdzenie jest dokładne, ale potrzebuje więcej informacji.
 • Połowa prawdy: gdy stwierdzenie jest częściowo dokładne i pomija ważne informacje lub zabiera rzeczy z kontekstu.
 • Przeważnie fałszywe: gdy stwierdzenie zawiera element prawdy, ale pomija także niektóre istotne fakty.
 • Fałsz: gdy stwierdzenie jest po prostu w ogóle nieprecyzyjne.
 • Spodnie w ogniu: gdy oświadczenie nie jest dokładne i zawiera absurdalne twierdzenia.

Zasady zastosowane w tym orzeczeniu Truth-O-Meter obejmują:

 • Słowa mają znaczenie, a kontekst jest niezbędny.
 • Ciężar dowodu jest również ważny, ponieważ osoby, które przedstawiają faktyczne roszczenia, są odpowiedzialne za swoje słowa i powinny być w stanie przedstawić dowody na poparcie tego, co mówią.
 • Istnieją stwierdzenia, które mogą być zarówno dobre, jak i złe.
 • Czas jest kolejną ważną kwestią, ponieważ jest niezbędny, kiedy ogłoszono ogłoszenie i jakie informacje były dostępne w tym czasie.

Fałszywy wykrywacz wiadomości oferowany przez DareDevelopers

To rozszerzenie dla Chrome oznacza fałszywe wiadomości na przeglądanych stronach. Na czerwono oznaczy fałszywe wiadomości, a na pomarańczowo linki do kliknięć i potencjalne fałszywe wiadomości.

Podczas przeglądania na Facebooku strona może ładować nowe posty podczas przewijania, co spowoduje problemy z wykrywaczem. Nie ma problemu, ponieważ wystarczy kliknąć logo, aby ponownie sprawdzić wszystkie nowe posty.

Większość użytkowników uważa, że ​​jest to świetny dodatek, ale mają również pewne obawy. Użytkownik powiedział, że widział, jak działa na niektórych konkretnych stronach, ale nigdy nie widział go w akcji jako przewijanego przez jego rzeczywistą oś czasu. Oprócz tego istnieją dokładniejsze strony internetowe, o których wiadomo, że są fałszywe i należy je uwzględnić.

Fake News Detector autorstwa Karana Singhal

Korzystając z tego rozszerzenia do przeglądarki Chrome, możesz identyfikować fałszywe witryny z wiadomościami na podstawie tego, czy są one podobne do znanych fałszywych witryn z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Rozszerzenie doda przycisk do paska przeglądarki i pozwoli ci natychmiast sprawdzić, czy witryna z wiadomościami jest fałszywa, korzystając z sieci neuronowej, tej samej technologii, co Siri i samochodów samojezdnych!

Fake News Detector analizuje strony internetowe tylko wtedy, gdy o to poprosisz. W przeciwnym razie jest całkowicie nieaktywny, więc nie będzie w stanie spowolnić przeglądania!

Jeśli jesteś ciekawy, oto jak to działa: rozszerzenie przeanalizuje daną witrynę z wiadomościami pod kątem takich czynników, jak jej zaawansowanie w pisaniu, popularność witryny, treść nagłówka, struktura kodu i tak dalej. Następnie wyśle ​​te czynniki do sieci neuronowej, która łączy te elementy numerycznie w celu uzyskania prognozy.

Najlepszym sposobem na zrozumienie, co sieć neuronowa robi z czynnikami, jest myślenie o analogii: kiedy wejdziesz na stronę z wiadomościami i spróbujesz ustalić, czy jest to nieprawda, twój mózg łączy wszystkie dostrzeżone czynniki i generuje zgadywanie na intuicji. Sieć neuronowa robi to samo, z wyjątkiem liczb, w taki sposób, że zapewnia dokładne przewidywania na liście znanych fałszywych i prawdziwych stron internetowych.

Użytkownikom podoba się sposób działania tego narzędzia, ale według ich opinii byłoby pomocne, gdyby było więcej wyjaśnień na temat analizy. Niektóre z nich nie czują się komfortowo, po prostu ślepo akceptując decyzję wykrywacza o tym, czy coś jest prawdziwe, czy fałszywe.

Podsumowując, istnieje wiele fałszywych źródeł wiadomości. Jeśli chcesz wyeliminować fałszywe wiadomości ze swojego kanału, zainstaluj jedno z narzędzi zalecanych powyżej. Szybko wyciszą hałas.

Link do głównej publikacji