5 najlepszych przeglądarek do szybkiego i niezawodnego przeglądania w systemie Windows 10

Jakie oprogramowanie najczęściej znajduje się na komputerze każdego użytkownika? Nic dziwnego, że to przeglądarka internetowa. Spędzanie godzin w Internecie, przeglądanie sieci społecznościowych lub zamawianie produktów z Amazon, sprawdzanie e-maili lub po prostu ciągłe przesyłanie strumieniowe filmów z kotami na YouTube — solidna przeglądarka to coś, czego każdy potrzebuje. W systemie Windows 10 dostępnych jest wiele przeglądarek, więc wybór jest dość trudny.

Każda nowoczesna przeglądarka powinna w pewnym stopniu spełniać Twoje regularne potrzeby. Ładowanie stron internetowych to nie nauka rakietowa w 2019 roku, prawda? Jednak niektóre z nich są bardziej zainteresowane prywatnością użytkownika, inne koncentrują się na rozszerzeniach innych firm w celu dostosowania i funkcjonalności. Większość jest typem wszystkich transakcji, ale nie zawsze z powodzeniem.

Właśnie tam ta lista powinna się przydać. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych opcji, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru.

Najlepsze przeglądarki dla Windows 10

1

Przeglądarka UR

Twoja przeglądarka

Zacznijmy od naszej najnowszej ulubionej przeglądarki UR. Ta przeglądarka została opracowana przez mały niezależny zespół na podstawie projektu open source Chromium. Podobnie jak większość innych przeglądarek internetowych.

Jednak zamiast być kolejną kopią Chrome, wprowadza do stołu różnorodne wbudowane narzędzia, a szczególny nacisk kładzie na prywatność i bezpieczeństwo.

Nacisk na prywatność sprawił, że UR Browser jest dla nas najlepszym wyborem i jesteśmy przekonani, że przekonasz się, że będzie to równie ważne w dzisiejszych czasach internetu. Ważne jest, aby nasze wirtualne życie było jak najbardziej prywatne i bezpieczne, a UR Browser robi to dość dobrze. Jest szybki i niezawodny, łatwy w użyciu i intuicyjny.

Podczas gdy wbudowane funkcje VPN, funkcje śledzenia i profilowania radzą sobie z natrętnymi stronami internetowymi, skaner antywirusowy i ulepszone szyfrowanie zapewnią bezpieczeństwo podczas przeglądania lub pobierania plików.

Nie ma żadnych luźnych stron, jeśli chodzi o bezpieczne przeglądanie w przeglądarce UR. Zapewnia nawet wiadomości z zaufanych źródeł na swojej stronie głównej i automatycznie blokuje reklamy.

Interfejs użytkownika może na pierwszy rzut oka wyglądać na zatłoczony lub zagracony, ale jest to kwestia preferencji. Możesz wyłączyć sekcję Wiadomości lub zmniejszyć tematy, które Cię interesują, aby wyglądały na czystsze.

Funkcja Moods umożliwia grupowanie ulubionych stron internetowych w różnych sekcjach, co jest dość sprytną funkcją oddzielania pracy od rozrywki. Do wyboru jest także mnóstwo motywów i tapet.

Jest wyposażony w 12 różnych wyszukiwarek i zmiana wyszukiwarki zajmuje jedno kliknięcie. Większość z nich jest raczej prywatna, zwłaszcza jeśli chcesz za wszelką cenę unikać natrętnych Google. Dzięki swoim podstawom obsługuje wszystkie rozszerzenia Chrome, tylko jeśli potrzebujesz dodatkowej wtyczki, aby poprawić wrażenia z przeglądania.

Jeśli chodzi o prędkości, przeglądarka UR jest na równi z Mozilla Firefox i łatwo zarządza dziesiątkami otwartych kart bez opóźnień. Nasz wybór najlepszej przeglądarki dla systemu Windows 10 zdecydowanie należy do przeglądarki UR. Powinieneś spróbować i przekonać się sam.

Pobierz przeglądarkę UR

2)

Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome nie wymaga specjalnego wprowadzenia na początek. Jest suwerennym liderem na rynku przeglądarek internetowych i mówi sam za siebie. Jest tam od wieków, a ludzie są już do niego dobrze przyzwyczajeni, zwłaszcza że platforma Android przejmuje kontrolę, a Chrome jest fabrycznie zainstalowany na smartfonach.

Zalety korzystania z Google Chrome na Windows 10 są również dość oczywiste. Wieloplatformowy charakter Chrome sprawia, że ​​jest to świetny wybór dla tych, którzy lubią synchronizować przeglądarkę na wszystkich urządzeniach. Jedno konto Google do rządzenia nimi wszystkimi, że tak powiem.

Jest znacznie szybszy niż kilka lat temu, a inżynierowie Google regularnie go ulepszają, zarówno w interfejsie Chrome, jak i w wydajności.

Zdjęcie Google Chrome może nie być niczym spektakularnym, ale rozszerzenia sprawiają, że jest znacznie lepszy. W każdą stronę. Ma kilka wbudowanych narzędzi, aczkolwiek ukrytych w Ustawieniach, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas przeglądania. Nie możemy jednak powiedzieć, że życzliwie wyglądamy w Chrome, jeśli chodzi o prywatność.

Chleb i masło Google to gromadzone przez nich dane. Profilowanie i śledzenie to niektóre rzeczy, o których często się mówi i nie bez powodu ujawniają zasady Google. Możesz dodać pewne rozszerzenia, aby ukryć swój podpis cyfrowy, ale nadal jest wątpliwe, czy powstrzyma Google przed atakiem.

Google Chrome jest szybki, znacznie mniej wymagający zasobów niż wcześniej i oferuje nieograniczone możliwości. Wystarczy, aby zdobyć drugie miejsce na naszej liście najlepszych przeglądarek dla systemu Windows 10.

Ściągnij Google Chrome

3)

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Historia Mozilli Firefox to historia feniksa, który powstał z popiołów. Największy rywal Chrome nie działa z przestarzałą platformą i brakiem optymalizacji. Ponieważ jednak Mozilla dostarczyła Firefox Quantum, wszystko zaczęło iść na ich korzyść. Nadal trudno właściwie rzucić wyzwanie Chromeowi, ale więcej niż wystarczająco, by być cenną alternatywą.

A Mozilla Firefox jest, w każdym znaczeniu tego słowa, cenną alternatywą dla Google Chrome. Jest szybki, niezawodny, ma wszystko, czego kiedykolwiek będziesz potrzebować, dzięki stale rozwijającej się obsłudze rozszerzeń.

Słynny Firefox jest obecnie gniazdem wszystkich transakcji i mistrzem żadnego. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydajność, w której, być może, czasami przewyższa Chrome.

Prywatność jest czymś, na czym koncentruje się Mozilla Firefox od czasu jej odmłodzenia. Jednak nadal brakuje odpowiedniego zestawu wbudowanych narzędzi, aby nadążać za przeglądarką UR. Mieli kilka fajnych pomysłów, takich jak Tab Containers, ale koncepcja oddzielenia stron internetowych, aby zapobiec śledzeniu, została później odrzucona i jest teraz dostępna jako rozszerzenie.

Podsumowując, rozpoznawalna konstrukcja nadal istnieje, z doskonałą równowagą między przyjaznym interfejsem użytkownika a optymalną wydajnością, nawet na niektórych komputerach z niższej półki.

Pobierz Mozilla Firefox

4

Opera

opera

Trudno jest stworzyć wykształconą listę w przeglądarkach innych firm dla Windows 10 i unikać wspominania o Operze. Ta lekka przeglądarka zajęła miejsce Internet Explorera w grupie Big 3, podobnie jak Chrome i Firefox.

Przez lata wprowadzono wiele zmian, ale nadal koncentruje się na zapewnianiu najlepszej i najbezpieczniejszej wydajności, nawet przy niskiej prędkości Internetu oraz prywatności.

Opera ma wbudowaną sieć VPN, taką samą jak przeglądarka UR. Jest prosty w użyciu i prawdopodobnie wraz ze wspomnianą przeglądarką UR ma najwięcej opcji dostosowywania. To otwarty plac zabaw, jeśli zdecydujesz się zainwestować trochę czasu, aby Opera wyglądała tak, jak chcesz.

Opera poprawia szybkość ładowania stron internetowych, kompresując ruch internetowy, co sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla osób o niskiej przepustowości lub pobieżnej sieci komórkowej. Warto również wspomnieć o lepszej optymalizacji wykorzystania baterii, co czyni ją raczej dobrym wyborem dla użytkowników laptopów.

Biorąc wszystko pod uwagę, Opera może nie być na tym samym poziomie co Chrome lub Firefox, szczególnie nie ochrona prywatności UR Browser, ale jest tam w grupie. Ta mała i fajna przeglądarka to zdecydowanie coś, co powinieneś rozważyć na komputerze z systemem Windows 10, przynajmniej jako drugi wybór.

Pobierz Opera

5

Microsoft Edge Chromium

osłona krawędzi

Wreszcie, ponieważ jest już zainstalowany, wstępnie zainstalowany na Windows 10, musimy wspomnieć o Microsoft Edge. Microsoft chciał nadążyć za już istniejącymi przeglądarkami, zastępując przestarzały Internet Explorer eleganckim Edge’em. Jednak do dziś użytkownicy nie są pod wrażeniem tego, co ma do zaoferowania Edge.

Do niedawna Edge był czymś, co pozwalało zainstalować inne przeglądarki po ponownej instalacji systemu Windows 10. Jednak wkrótce będziemy mieli Edge’a opartego na Chromium i po raz pierwszy wygląda na znacznie lepszym miejscu.

Sam fakt, że Edge będzie miał dostęp do rozszerzeń Chrome, daje wiele nadziei. Ponadto zawsze istnieją zalety uruchamiania aplikacji pierwszej klasy w systemie, dzięki lepszej integracji z resztą funkcji ogólnosystemowych.

Oczekiwania są wysokie i podczas oczekiwania czekamy teraz na przetestowanie Microsoft Edge Chromium. Oczekuje się, że wkrótce wyjdzie z fazy beta.

Pobierz Microsoft Edge Chromium

To była nasza lista przeglądarek do użycia w systemie Windows 10. Mam nadzieję, że pomogła ci w dokonaniu wyboru. W końcu ludzie są przyzwyczajeni i przyzwyczajenie się do zmiany przeglądarki, której używasz od lat. Najlepsze jest to, że wszystkie są bezpłatne, więc możesz je przetestować w nie więcej niż 10 minut i podjąć świadomą decyzję.

Jakiej ulubionej przeglądarki używasz w systemie Windows 10? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji