6 najlepszych przeglądarek na stare, powolne komputery do użycia w 2019 roku

Google, Opera Software i Mozilla porzuciły obsługę systemów Windows XP i Vista dla Chrome, Opera i Firefox.

W związku z tym nie można uruchamiać najnowszych wersji tych przeglądarek na przestarzałych laptopach lub komputerach stacjonarnych na tych platformach.

Nawet jeśli Chrome był nadal zgodny z systemem Windows XP, to duże zużycie pamięci RAM przez przeglądarkę maksymalnie ograniczy zasoby systemowe przestarzałych komputerów. Dlatego Google Chrome nie jest idealną przeglądarką dla przestarzałych komputerów.

Mówiąc o zużyciu pamięci RAM, zalecamy zainstalowanie narzędzia do monitorowania w celu wydajniejszego zarządzania zasobami komputera. Ta lista oferuje wszystko, czego potrzebujesz.

Istnieje jednak wiele lżejszych alternatyw dla Chrome, które nie pochłaniają zasobów systemowych. Są to uproszczone przeglądarki, które są bardziej wydajne pod względem zasobów systemowych.

Większość tych lekkich przeglądarek jest również zgodna z systemami Windows XP i Vista. Oto niektóre przeglądarki, które są idealne dla starych, wolnych komputerów.

Dlaczego tylko lekka przeglądarka? Wypróbuj również lekki antywirus, aby zachować bezpieczeństwo!

Jakich przeglądarek najlepiej używać na starych komputerach?

Przeglądarka UR, K-Meleon, Midori, Pale Moon lub Maxthon to jedne z najlepszych przeglądarek, które można zainstalować na starym komputerze. Nie wymagają dużej ilości zasobów komputerowych do prawidłowego działania.

Jest to duża zaleta w przypadku starych komputerów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych przeglądarkach, czytaj dalej.

Jaką przeglądarkę należy zainstalować na starym komputerze?

1

Przeglądarka UR

pobierz UR-Browser

UR Browser to bardzo wszechstronna przeglądarka, idealna dla starszych komputerów. Zawiera mnóstwo nowoczesnych funkcji, które pomogą Ci szybko i bezpiecznie surfować po Internecie.

Ta przeglądarka ładuje strony internetowe szybciej niż jakakolwiek inna przeglądarka używana na starym dobrym komputerze. Jeśli zdarzy się, że na komputerze jest zainstalowany system Windows XP, uzyskaj jedno z tych narzędzi antymalware, które będą działać doskonale w przeglądarce UR.

Przeglądarka UR nie ładuje żadnych modułów śledzących ani reklam. Jak wszyscy wiecie, reklamy i pliki cookie często spowalniają przeglądarkę. Ten problem występuje jeszcze bardziej na starych komputerach.

Ochrona danych online jest najważniejsza dla UR Browser. Narzędzie oferuje szereg opcji, które pozwalają filtrować, kto ma dostęp do twoich danych online.

Nadal nie jesteś przekonany? Przeczytaj naszą szczegółową recenzję przeglądarki UR, a zainstalujesz ją na miejscu

Przeglądarka UR blokuje również niebezpieczne strony internetowe, które mogą instalować złośliwe oprogramowanie na twoim komputerze. Automatyczne przekierowania HTTPS i wbudowany skaner antywirusowy zablokują praktycznie każde zagrożenie cybernetyczne, które może być wymierzone w komputer.

Podsumowując, oto główne zalety korzystania z UR-Browser na starym komputerze lub laptopie:

 • Twoje dane osobowe nie są udostępniane Google
 • Przeglądarka korzysta z przyjaznej dla prywatności wyszukiwarki Qwant
 • Wbudowany bloker reklam
 • Firmy zewnętrzne nie mogą cię profilować
 • Pojawiasz się jako inny użytkownik w Internecie
 • Wbudowana sieć VPN w pełni szyfruje połączenie.

Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

 • Szybkie ładowanie strony
 • Prywatność na poziomie VPN
 • Rozszerzona ochrona
 • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR
2)

K-Meleon

K-Meleon jest dostępny od ponad dekady. To jest przeglądarka Mozilla, która zawiera silnik Gekco Firefoksa.

Wygląd interfejsu użytkownika przeglądarki jest porównywalny z Firefoksem, a oprogramowanie oferuje szerokie możliwości dostosowywania pasków narzędzi, menu i skrótów klawiszowych.

Chociaż nie można dodawać rozszerzeń Firefoksa do K-Meleona, to oprogramowanie wciąż ma wiele przydatnych wtyczek.

K-Meleon to także superszybka przeglądarka działająca na systemach Windows 95, XP, Vista i innych platformach wcześniejszych niż Windows 7. Oprogramowanie ma zalecane 256 MB wymagań systemowych.

Jako taki może działać na wielu przestarzałych komputerach stacjonarnych lub laptopach. K-Meleon nie jest często aktualizowany, ale Mozilla zaktualizowała oprogramowanie w 2015 roku.

Windows 7 na starym komputerze? To naprawdę dobry wybór! Te lekkie klienty e-mail są dla Ciebie!

 • Pobierz przeglądarkę K-Meleon

3)

Midori

Programiści Midori zaprojektowali to oprogramowanie jako usprawnioną alternatywę dla bardziej rozdętych przeglądarek. Podczas gdy Midori zawiera mniej niż alternatywne przeglądarki, waży 37 megabajtów.

Dla porównania Firefox wymaga 200 MB miejsca na dysku twardym. Jest to więc przyzwoita przeglądarka dla przestarzałych komputerów.

Midori wciąż wykorzystuje najnowsze technologie sieciowe. Przeglądarka obsługuje kodeki multimedialne HTML 5 i CSS 3.

Midori został również opracowany z silnikiem renderującym webkit, który zapewnia mu tę samą ligę co Chrome, jeśli chodzi o szybkość przeglądania.

Przeglądarka nie ma ogromnego repozytorium rozszerzeń, ale zawiera kilka dodatków, które dodatkowo ulepszają oprogramowanie.

4

Blady księżyc

Pale Moon to przeglądarka stworzona na podstawie kodu źródłowego Firefoksa. To jest uproszczona wersja przeglądarki Firefox, która działa w systemach Windows XP i Vista.

Pale Moon wymaga zaledwie 256 MB wolnej pamięci RAM i jest zoptymalizowany pod kątem nowoczesnych procesorów.

Tak więc ta przeglądarka jest jeszcze bardziej wydajna pod względem zasobów systemowych niż Fox i będzie działać dość szybko na laptopach i komputerach stacjonarnych o niskiej specyfikacji.

Pale Moon ma bardzo podobny interfejs użytkownika do starszych wersji Firefoksa 3.

Wiele dodatków do Firefoksa jest kompatybilnych z Pale Moon.

Ponadto Pale Moon ma własne ekskluzywne dodatki. Przeglądarka udostępnia również wiele opcji dostosowywania Firefoksa dla kart, zawartości strony itp.

Boisz się o swoją prywatność w tak lekkiej przeglądarce? Te VPN dla Pale Moon usuną twoje obawy!

5

Maxthon 5

przeglądarka maxthon stary komputer

Maxthon 5 to wysoko oceniana przeglądarka, która zyskuje na popularności. Strona główna Maxthona 5 szczyci się tym, że przeglądarka ma 670 milionów użytkowników.

Wymagania systemowe Maxthona wynoszą 1 Ghz CPU, 512 MB pamięci RAM i 64 megabajty miejsca na dysku twardym.

Przeglądarka jest także kompatybilna z Windows 2000, XP i Vista, a także z najnowszymi platformami; dzięki czemu będzie działać płynnie na większości komputerów stacjonarnych i laptopów.

Maxthon 5 zawiera narzędzia i opcje, których nie znajdziesz w czterech dużych przeglądarkach (Chrome, Internet Explorer 11, Edge 14 i Firefox).

Zawiera wbudowany bloker dodawania, za pomocą którego można usuwać dodatki, co również zmniejsza przydział pamięci RAM karty strony.

Maxthon 5 ma rozbudowane opcje synchronizacji i tworzenia kopii zapasowych w chmurze, dzięki czemu użytkownicy mogą bezproblemowo synchronizować dane między urządzeniami.

Ponadto przeglądarka zawiera skróty oprogramowania; a Maxthon może także robić zdjęcia dzięki wbudowanemu narzędziu zrzutów ekranu.

6

Firefox

Najnowsze wersje Firefoksa mogą już nie obsługiwać systemów Windows XP i Vista. Jest to jednak nadal najlepsza przeglądarka dla nieco przestarzałych komputerów stacjonarnych lub laptopów z systemem Windows 7 z 4 GB pamięci RAM. Mozilla twierdzi, że Google Chrome ma 1,77 razy więcej pamięci RAM niż Fox.

Firefox jest bardziej zasobooszczędny niż Safari, Chrome i Edge, co zapewnia, że ​​możesz uruchomić więcej oprogramowania obok niego.

Firefox ma również wiele dodatków, za pomocą których możesz ulepszyć oprogramowanie.

Te dodatki obejmują menedżery kart, programy blokujące reklamy i inne rozszerzenia, za pomocą których można usunąć zawartość strony internetowej, co dodatkowo zmniejszy użycie pamięci RAM każdej karty i przyspieszy przeglądanie.

Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych przeglądarek dodatków, a Fox ma również szerokie możliwości dostosowywania układu interfejsu, motywu i paska nawigacji.

To pięć najlepszych przeglądarek na laptopy i komputery stacjonarne z mniej niż 4 GB pamięci RAM i procesorami o niższej specyfikacji zegara.

Przeglądarki te są kompatybilne z szerszą gamą platform Windows niż większość oprogramowania i nie zajmą ogromnego procentu zasobów systemowych nawet na nieaktualnych komputerach stacjonarnych i laptopach.

Link do głównej publikacji