5 najlepszych programów do tworzenia kopii zapasowych dla QNAP do ochrony plików

Bez względu na to, czy prowadzisz firmę, czy nie, jeśli chcesz przechowywać dane, QNAP (Quality Network Appliance Provider) Systemy to prawdopodobnie odpowiedź, której szukasz.

Qnap Systems, Inc. to tajwański producent urządzeń informatycznych specjalizujący się w sieciowych rozwiązaniach pamięci masowej dla osób prywatnych i firm (NAS). Qnap jest również jednym z wiodących na świecie producentów wysokiej klasy urządzeń do nadzoru wideo (NVR) oraz sieciowych odtwarzaczy multimedialnych wysokiej rozdzielczości dla małych i średnich firm.

W tym artykule wymieniono najlepsze oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych zgodne z produktami Qnap, z którego można korzystać w 2019 roku.

Jakie najlepsze narzędzia QNAP można użyć w 2019 roku?

1

AOMEI Backupper

aomei backupper

AOMEI Backupper to program, który pozwala użytkownikowi utworzyć kopię zapasową w niezwykle łatwy sposób. Jest to obecnie jeden z najlepszych darmowych programów tego rodzaju. Ponadto wiele funkcji jest dostępnych za darmo, bez konieczności zakupu licencji.

AOMEI Backupper pozwala tworzyć niestandardowe kopie zapasowe w zależności od potrzeb. Możesz wykonać kopię zapasową systemu operacyjnego, całego dysku twardego lub wewnętrznej partycji i określonych plików. Wszystkie kopie zapasowe są generowane przez utworzenie pliku obrazu. To oprogramowanie zarządza zarówno przyrostowymi, jak i różnicowymi kopiami zapasowymi oraz może konfigurować i aktywować kopie zapasowe na podstawie określonych zdarzeń.

Jedną z funkcji dostępnych tylko w płatnej wersji oprogramowania jest funkcja „klonowania”. Ta funkcja umożliwia przesyłanie i replikację danych oraz konfigurację jednostki pamięci. Oczywiście można sklonować zawartość mechanicznego dysku twardego na inny tego samego typu lub na dysk SSD (lub odwrotnie).

Jeśli chcesz wymienić dysk twardy na dysk SSD, skorzystanie z AOMEI Backupper to świetne rozwiązanie. Będziesz musiał sklonować dysk i wymienić go, co poprawi wydajność komputera.

W sekcji Narzędzia znajdziesz inne przydatne narzędzia. Umożliwi to sprawdzenie integralności pliku obrazu, utworzenie awaryjnego wsparcia rozruchowego i połączenie wielu przyrostowych kopii zapasowych w globalną. Cenionym i używanym narzędziem przez użytkowników jest AOMEI PXE.

Ta ostatnia daje możliwość posiadania środowiska uruchamiania przed uruchomieniem, umożliwiającego uruchomienie komputera za pomocą połączenia sieciowego Ethernet i serwera. W takim przypadku nie potrzebujesz jednostki pamięci masowej. Dzięki temu rozwiązaniu możesz łatwo przywrócić lub rozpowszechnić wcześniej utworzony obraz kopii zapasowej.

Krótko mówiąc, AOMEI Backupper to doskonałe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i zarządzania nimi. Oferuje wiele opcji poprawnego działania, a większość narzędzi jest również dostępna w wolnym oprogramowaniu.

    —  Pobierz teraz AOMEI Backupper

 • 2)

  QNAP Hybrid Backup Sync

  Oprogramowanie QNAP Hybrid Backup

  Hybrid Backup Sync to wielofunkcyjne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych. Możesz łatwo wykonać kopię zapasową danych z Qnap NAS w różnych lokalnych, zdalnych i chmurowych pamięciach. Hybrid Backup Sync pomaga zapobiegać utracie danych w przypadku uszkodzenia systemu i krytycznej awarii sprzętu.

  Hybrid Backup Sync obsługuje tworzenie kopii zapasowych w wielu pozycjach, natychmiastowe odzyskiwanie i elastyczną synchronizację.

  W rzeczywistości aplikacja Qnap Hybrid Backup Sync konsoliduje funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji w jednej aplikacji QTS w celu łatwego transferu danych do lokalnych przestrzeni pamięci. Ten proces pozwala poprawić wydajność tworzenia kopii zapasowych danych, synchronizacji plików i odzyskiwania po awarii, zdalnie i w chmurze. Krótko mówiąc, Qnap Hybrid Backup Sync zapewnia pełny plan odzyskiwania po awarii i przechowywania danych.

  Hybrid Backup Sync obsługuje usługi przechowywania i synchronizacji online w chmurze, takie jak Microsoft OneDrive, Google Drive, Alibaba Cloud, Amazon S3, Dropbox i wiele innych.

  Dzięki bardzo elastycznemu graficznemu interfejsowi użytkownika Hybrid Backup Sync umożliwia wykonywanie wielu zadań tworzenia kopii zapasowych. Możesz mieć do dyspozycji prostą scentralizowaną funkcję zarządzania zadaniami. Ta ostatnia daje możliwość sprawdzenia szczegółowych informacji o statusie działania i jego szczegółach.

  Dzięki temu rozwiązaniu możesz:

  • Utwórz wiele procesów tworzenia kopii zapasowych
  • Przywróć lub zsynchronizuj ze strony przeglądu
  • Potwierdź wykorzystanie miejsca do przechowywania i szybko sprawdź stan bieżących procesów z pozytywnymi wynikami, podświetlonymi ostrzeżeniami i błędami oraz całkowitą liczbą błędów.

  Możesz także monitorować procesy tworzenia kopii zapasowych z innego serwera NAS, aby centralnie zarządzać wszystkimi procesami. Hybrid Backup Sync obsługuje nagrywanie alarmów, aby szybko przeglądać ostrzeżenia i komunikaty o błędach oraz unikać krytycznych opóźnień w działaniu.

  Uzyskaj QNAP Hybrid Backup Sync

  • 3)

   Iperiusz

   Iperiusz

   Iperius to potężne i wszechstronne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych w sieci. Narzędzie jest kompatybilne z dowolnym rodzajem NAS (Qnap, Buffalo, Netgear, Synology, D-Link, Thecus itp.).

   Jest to jedno z najlepszych sieciowych programów do tworzenia kopii zapasowych, dzięki szybkości, wielu opcjom i niskim zużyciu zasobów.

   Iperius to elastyczne i wysoce konfigurowalne oprogramowanie. Możesz go użyć do tworzenia złożonych strategii tworzenia kopii zapasowych na serwerze NAS. Możesz również pobrać dane z folderów współdzielonych, aby skopiować je na serwer centralny.

   Ten rodzaj tworzenia kopii zapasowych umożliwia bogactwo konfiguracji, które nie są sobie równe, dzięki różnym rodzajom przyrostowej, pełnej lub różnicowej kopii zapasowej, kompresji i szyfrowania AES, tworzeniu dynamicznych nazw folderów dzięki specjalnym zmiennym, wykonywaniu procesów zewnętrznych i możliwości planowanie wielu, a nawet równoległych kopii zapasowych.

   Zdobądź Iperiusa

   4

   Total Recovery PRO

   Oprogramowanie TotalRecovery Pro

   TotalRecovery Pro to potężne, kompleksowe oprogramowanie dostarczane przez Farstone. To oprogramowanie może zarządzać aplikacjami do tworzenia kopii zapasowych danych i tworzenia obrazów dysków twardych, które oferują użytkownikom funkcje lokalne i sieciowe.

   Użytkownik może niezależnie zarządzać wszystkimi komputerami w sieci za pomocą TotalRecovery Pro. Możliwe jest utworzenie pełnego obrazu dysku twardego lub pojedynczej partycji dysku twardego. Po utworzeniu możesz przechowywać dysk twardy na komputerze lokalnym, przez udostępnianie sieci lub na serwerze FTP. Możesz użyć obrazu do szybkiego tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania i przesyłania wszystkich informacji z dysku twardego serwera na nowy dysk twardy. Możesz także kompresować i rozpowszechniać plik obrazu na wielu dyskach lub partycjach.

   TotalRecovery Pro zawiera następujące funkcje tworzenia kopii zapasowych:

   1. Obrazowanie dysku twardego: Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie systemu z kompletnymi kopiami wszystkich plików, zainstalowanego oprogramowania, informacji o partycjach i ustawieniach systemu.
   2. Klon danych: Sklonuj dane z dysku twardego na inny dysk twardy. Możesz także sklonować całą partycję na inną partycję na tym samym dysku twardym.
   3. Kopia zapasowa pliku: ręcznie lub automatycznie wykonaj kopię zapasową wybranych plików / folderów, rozszerzeń plików itp.
   4. Odmienne przywracanie: Przywraca pełny obraz systemu na maszynie o innej konfiguracji sprzętowej lub na maszynie wirtualnej.

   Uzyskaj Total Recovery PRO

   • 5

    Replikator NetBak

    Oprogramowanie replikatora qnap

    Szybkim i łatwym rozwiązaniem do korzystania z oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych jest z pewnością Replikator QNAP NetBak. Jest to bezpłatne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, charakteryzujące się synchronizacją w czasie rzeczywistym, zaplanowaną i automatyczną kopią zapasową całych dysków, plików multimedialnych i wiadomości e-mail z różnych komputerów z systemem Windows na serwerze QNAP NAS. Obsługuje również tworzenie kopii zapasowych na zdalnym serwerze z FTP lub WebDAV przez Internet.

    Dwie zalety tego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych to jego prostota oraz dostępność online i za darmo.

    Pobierz replikator NetBak

    6

    Crashplan

    Oprogramowanie Crashplan

    CrashPlan + od Codefortytwo Software to internetowy program do tworzenia kopii zapasowych, zgodny z Qnap. Program tworzy w zasadzie kopię wszystkich plików w Internecie. Możesz przechowywać dane na serwerach CrashPlan, a program kilka razy tworzy kopie zapasowe dokumentów.

    Możesz wybierać między różnymi planami i przedziałami cenowymi, które powinny być w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby. Czy chcesz wykonać kopię zapasową zewnętrznego dysku twardego? Nie ma problemu, CrashPlan + też może to zrobić.

    Opcja tworzenia kopii zapasowej w wielu miejscach docelowych oznacza, że ​​jeśli coś stanie się z komputerem, można je przywrócić na innym komputerze. W jaki sposób? Kopiowanie odpowiednich dokumentów na lokalnym serwerze CrashPlan.

    Pierwszym krokiem jest zrozumienie, który plan jest odpowiedni dla twoich potrzeb. CrashPlan + oferuje trzy podstawowe plany:

    • CrashPlan + (2 USD miesięcznie za 10 GB pamięci online i komputer)
    • CrashPlan + Unlimited (4 USD miesięcznie za nieograniczone miejsce na dysku i komputer)
    • CrashPlan + Family Unlimited (9 USD miesięcznie za nieograniczoną przestrzeń dyskową między 2-10 komputerami).

    CrashPlan + Unlimited jest w rzeczywistości odpowiedni dla większości użytkowników.

    Po określeniu planu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom dotyczącym miejsca, możesz dostosować płatność. Możesz wybrać plan ratalny (z miesiąca na miesiąc) lub roczne karnety (jeden lub dwa lata). Możesz także wypróbować CrashPlan za darmo przez 30 dni.

    Po pobraniu oprogramowania możesz rozpocząć pierwszą kopię zapasową.

    Procedura jest bardzo prosta: w ustawieniach / kopii zapasowej musisz wybrać własny plan, a następnie CrashPlan automatycznie wykona kopię zapasową z zaprogramowaną częstotliwością. Dobrym pomysłem jest ustawienie kopii zapasowej na „zawsze”. W ten sposób możesz skopiować swoje dokumenty natychmiast po edycji i zapisaniu pliku.

    Podobnie jak wszystkie systemy tworzenia kopii zapasowych, pierwsza kopia zapasowa zajmuje dużo czasu. Kolejne są jednak znacznie szybsze, ponieważ CrashPlan kompresuje dane przed przesłaniem ich na serwer.

    Zdobądź Crashplan

    Wybierz najlepsze dla siebie

    W tym artykule przedstawiono sześć potencjalnych opcji tworzenia kopii zapasowych zgodnych z Qnap. Opcje te obejmowały wersje autonomiczne i internetowe, a także bardziej złożone oprogramowanie. Daj nam znać, który wybrałeś.

Link do głównej publikacji