6 najlepszych lekkich programów do edycji wideo na PC

Dzięki wzrostowi liczby smartfonów ludzie robią dziś więcej filmów niż kiedykolwiek wcześniej.

Wraz z rosnącą popularnością platform mediów społecznościowych udostępnianie nagrań wideo stało się niezwykle wygodne.

Ale z wygodą wchodzimy w zupełnie inną grę. Zwykłe udostępnianie surowych materiałów filmowych nie będzie już dobrze się sprawdzać w mediach społecznościowych.

Filmy muszą być absolutnie idealne, aby przyciągnąć uwagę. W tym celu wiele osób korzysta z narzędzi do edycji wideo.

Podczas gdy większość profesjonalistów stosuje drogie i ciężkie narzędzia do edycji wideo, dla przeciętnego użytkownika dostępnych jest wiele lekkich alternatyw.

Oto 6 najlepszych lekkich narzędzi do edycji wideo dla systemu Windows 10.

Lekkie oprogramowanie do edycji wideo na PC

Vegas Movie Studio (zalecane)

lekkie oprogramowanie do edycji wideo

The Vegas Movie Studio Seria to seria wysokiej jakości oprogramowania do edycji wideo.

Wcześniej znane jako Sony Vegas Movie Studio, oprogramowanie jest dostępne w trzech różnych wersjach: VEGAS Movie Studio 14, VEGAS Movie Studio 14 Platinum i VEGAS Movie Studio 14 Suite.

Podczas gdy dwa ostatnie (których cena detaliczna wynosi odpowiednio 80 USD i 135 USD) są bardziej odpowiednie dla profesjonalistów, Vegas Movie Studio jest idealne dla początkujących.

Vegas Movie Studio 14 sprzedaje za około 50 USD, chociaż wersja próbna (z ograniczonymi funkcjami) jest dostępna za darmo.

Niektóre z godnych uwagi funkcji Vegas Movie Studio obejmują przyjazny interfejs, szereg efektów wideo / audio, obsługę monitorów o wysokiej rozdzielczości, bezpośrednie przesyłanie do Vimeo, YouTube lub Facebook oraz oprogramowanie do tworzenia muzyki.

Obsługuje również prawie nieograniczony zakres formatów wejścia / wyjścia, więc zgodność nie będzie problemem. Istnieje również wiele samouczków dostępnych online, jak korzystać z tej aplikacji.

Gdyby nie jego wysoka cena, studio filmowe Vegas byłoby niemal bezbłędną pozycją na tej liście edytorów wideo.

  • Pobierz wersję próbną Vegas Movie Studio Pro z oficjalnej strony internetowej

Szukasz najlepszej przeglądarki dla swojego starego komputera? Oto nasze najlepsze typy.

Filmora Video Editor (sugerowany)

najlepsi redaktorzy wideo

Innym lekkim oprogramowaniem do edycji filmów jest Filmora Editor wideo. Jest to lekka i łatwa w użyciu aplikacja kompatybilna z Windows 7, 8 i 10.

Obsługuje prawie każdy format wideo, audio i obrazu, a także pozwala użytkownikowi nagrać transmisję na żywo z ekranu komputera.

Filmora to wszechstronny edytor wideo wyposażony we wszystkie podstawowe narzędzia, których użytkownik może potrzebować do edycji swoich filmów, takie jak kadrowanie, dzielenie, przycinanie i scalanie.

Jest również wyposażony w szeroką gamę narzędzi do efektów specjalnych, takich jak face-off, filtry, nakładki, przejścia, efekty ruchowe, obraz w obrazie i mozaika. Ponadto obsługuje również edycję wideo na zielonym ekranie.

Filmora jest niezwykle łatwa do nauczenia się i obsługi dzięki intuicyjnemu interfejsowi.

Dzięki funkcjom edycji dla każdego, od początkującego do profesjonalisty, oraz ponad 300 efektom wideo, jest to wszechstronne narzędzie, które może pomóc w tworzeniu profesjonalnych filmów.

Wadą tego edytora wideo jest to, że może on czasami stać się niestabilny, szczególnie gdy użytkownik otwiera wiele filmów do edycji.

Filmora można pobrać i wypróbować za darmo, ale licencję należy zakupić za 39,99 USD rocznie za przedłużone użytkowanie.

  • Pobierz teraz Filmora Video Editor darmowa wersja
  • Kup teraz Filmora Video Editor Wersja profesjonalna

Edytor wideo VideoPad

najlepsi redaktorzy wideo

Edytor wideo VideoPad to świetne intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie do edycji wideo. Początkujący szczególnie skorzystają z osi czasu modelowanej metodą „przeciągnij i upuść”.

Ten edytor wideo zawiera szeroką gamę efektów specjalnych i przejść, które można zastosować, aby filmy były bardziej atrakcyjne.

Zawiera również opcję bezpośredniego udostępniania edytowanych filmów na platformach społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube.

Wśród opcji przejścia i efektów wideo znajdują się: edycja wideo 3D, nakładanie tekstu na napisy / napisy, produkcja wideo na zielonym ekranie kluczem chrominancji, szereg szablonów efektów wizualnych, stereoskopowa konwersja 2D na 3D oraz szeroki zakres przejść klipów wideo.

Jedną z najważniejszych cech tej aplikacji jest jej zdolność do tworzenia animacji poklatkowych. Oznacza to, że może importować sekwencję obrazów z twoich filmów, aby utworzyć GIF.

VideoPad Video Editor zawiera również szereg opcji optymalizacji wideo, w tym dostrajanie kolorów, spowalnianie / przyspieszanie filmów, odtwarzanie wstecznego klipu wideo, stabilizację wideo, dodawanie cyfrowych obrazów / zdjęć, tworzenie / importowanie i eksportowanie napisów oraz inne efekty wizualne.

Edytor wideo VideoPad obsługuje również wtyczki do pomysłów na temat narzędzi i efektów innych firm, dzięki czemu jest to wszystko w jednym oprogramowaniu. To oprogramowanie jest bezpłatne do użytku niekomercyjnego.

Pobierz VideoPad Video Editor.

Wybierz jednego z tych lekkich klientów e-mail dla swojego niskonakładowego komputera z systemem Windows 10!

Pinnacle VideoSpin

najlepsi redaktorzy wideo

Pinnacle VideoSpin od ponad dekady jest ulubieńcem fanów. Intuicyjny interfejs sprawia, że ​​jest to łatwe w użyciu oprogramowanie, ale nie ogranicza to jego możliwości do mniej niż w przypadku profesjonalnego edytora.

Posiada wszystkie podstawowe funkcje, których można oczekiwać od edytora wideo. Niektóre z jego bardziej znaczących funkcji obejmują możliwość wykonywania pokazów slajdów ze zdjęciami, usuwania niechcianych scen z filmów, dodawania nakładek audio / tekstowych, przejść 2D i licznych efektów wideo.

Podsumowując, Pinnacle VideoSpin to świetny edytor wideo. Dzięki obsłudze wielu formatów plików użytkownicy nie muszą się martwić problemami ze zgodnością.

Interfejs osi czasu sprawia, że ​​edycja wideo jest o wiele bardziej intuicyjna.

Wszystko to niekoniecznie oznacza, że ​​Pinnacle VideoSpin nie ma wystarczającej liczby problemów. Pierwszą i najbardziej zauważalną kwestią jest to, że użytkownicy mogą wymagać rejestracji przed zainstalowaniem tego programu.

Ponadto, ponieważ początkowa wersja nakłada ograniczenia na niektóre zaawansowane formaty plików, użytkownicy będą musieli kupić pakiet Advanced Codecs za 10 USD. I jeszcze jedno.

Ta aplikacja nie była aktualizowana od 2009 roku. To niekoniecznie oznacza, że ​​nie może działać dobrze, ale użytkownicy mogą spodziewać się sporadycznych problemów.

Pobierz Pinnacle VideoSpin.

VirtualDub

lekkie oprogramowanie do edycji wideo

VirtualDub to kolejny świetny lekki edytor wideo dla systemu Windows 10. Jest to oprogramowanie typu open source, co oznacza, że ​​jest dostępne bezpłatnie i jest wspierane przez jego społeczność.

VirtualDub jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs, który sprawia, że ​​zadania takie jak dodawanie / usuwanie plików, przycinanie bocznych pasków i obracanie filmów wydają się równie intuicyjne jak jego ogólny zakres funkcji.

Oprócz edycji filmów, pełni również funkcję prostego konwertera formatu wideo.

VirtualDub obsługuje przechwytywanie wideo. Oznacza to, że nie będziesz musiał importować plików za każdym razem, gdy chcesz je edytować.

Ponadto pozwala również na rozszerzenie plików przy użyciu filtrów wideo innych firm. Wreszcie obsługuje również przetwarzanie wsadowe, co oznacza, że ​​może obsługiwać wiele plików wideo jednocześnie.

Niektórzy początkujący zgłaszali trudności ze zrozumieniem, jak działa VirtualDub. Ponadto stwierdzono, że czasami ma tendencję do zapewniania słabych wyników.

Są to tylko ceny za darmowy koszt.

Pobierz VirtualDub.

Chroń swój stary komputer za pomocą najlepszych narzędzi antywirusowych, które nie zjedzą wszystkich zasobów!

Windows Movie Maker

najlepsi redaktorzy wideo

Prawie grzechem byłoby wykluczenie starego dobrego Windows Movie Maker z tej listy. Ten edytor filmów jest dostępny za darmo w dowolnym systemie operacyjnym Windows.

Zawiera wszystkie podstawowe funkcje edycji wideo, w tym kadrowanie, dzielenie, przycinanie i scalanie.

Oferuje także szereg innych funkcji, takich jak spowalnianie i przyspieszanie filmów, a także dodawanie szeregu efektów specjalnych i przejść, aby tworzyć atrakcyjne filmy.

Najlepsze w Windows Movie Maker jest funkcja osi czasu (która ułatwia edycję), praktycznie brak problemów ze zgodnością dzięki szerokiemu zakresowi opcji wejścia / wyjścia oraz darmowy koszt. Jednak jedną znaczącą wadą jest brak funkcji cięcia wideo.

Proszę bardzo, to najlepsze lekkie oprogramowanie do edycji wideo, które można zainstalować na komputerze. Jeśli masz inne sugestie dotyczące oprogramowania, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji