6 najlepszych programów do optymalizacji wideo dla systemu Windows 10

Optymalizatory wideo to oprogramowanie, które umożliwia użytkownikom optymalizację odtwarzania wideo dla określonych urządzeń, serwisów społecznościowych, aplikacji do udostępniania wideo i YouTube. Niektórzy użytkownicy mogą nazywać je konwerterami wideo, a inni twierdzą, że są oprogramowaniem do kompresji plików multimedialnych. Optymalizator wideo działa zarówno, ponieważ umożliwia użytkownikom kompresowanie filmów poprzez konwersję ich do innych formatów.

Na przykład może być konieczne użycie oprogramowania do optymalizacji wideo, aby dodać kilka filmów do własnej witryny lub YouTube. Duże pliki wideo mogą znacznie spowolnić strony internetowe, co ma wpływ na optymalizację wyszukiwarek. Przesyłanie większych plików trwa dłużej i może również przyćmić maksymalne rozmiary plików w aplikacjach do przesyłania wiadomości błyskawicznych, takich jak WhatsApp.

Dlatego musimy skompresować pliki wideo w celu zoptymalizowania ich do odtwarzania na stronach internetowych i udostępniania ich za pośrednictwem komunikatorów internetowych i kanałów mediów społecznościowych. Co więcej, duże pliki wideo zajmują dużo miejsca na większości urządzeń, ale tym bardziej na telefonach i tabletach.

Optymalizator wideo zapewni Ci narzędzia i ustawienia wymagane do konwersji i kompresji filmów. Zazwyczaj zawierają ustawienia konwersji dla takich parametrów, jak liczba klatek na sekundę, szybkość transmisji i rozdzielczość do skonfigurowania pliku wyjściowego.

Najlepsze oprogramowanie do optymalizacji wideo zapewnia także wybór wstępnie ustawionych formatów urządzeń. Są to jedne z najlepszych programów do optymalizacji wideo dla systemu Windows.

Zoptymalizuj swoje filmy za pomocą tych narzędzi

1

Ashampoo Video Optimizer Pro (zalecane)

Ashampoo Video Optimizer Pro Oprogramowanie do optymalizacji wideo

Pierwszym oprogramowaniem optymalizującym, które chcemy wam pokazać, jest Ashampoo Video Optimizer Pro. To narzędzie umożliwia dostosowanie standardowych ustawień wideo, w tym jakości wideo, kolorów i kontrastu. Oczywiście możesz także zmienić inne ustawienia wideo, takie jak balans bieli, jasność, nasycenie i cienie.

To narzędzie jest również świetne, jeśli pracujesz z chwiejnymi filmami nagranymi bez statywu, ponieważ ma dostępną zaawansowaną funkcję stabilizacji wideo. Dostępna jest również funkcja usuwania hałasu, która automatycznie wykrywa i naprawia szum w twoich filmach, zapewniając jednocześnie wyraźne i wyraźne filmy.

Aplikacja obsługuje również standardowe funkcje edycji wideo, takie jak kadrowanie i obracanie, ale możesz także zastosować efekty zwolnionego tempa do swoich filmów. Możesz nawet przyspieszyć klipy i łatwo robić imponujące filmy poklatkowe. Aplikacja obsługuje różne efekty tekstowe i wizualne, a jeśli chcesz, możesz także dodawać różne metadane do swoich filmów.

Jeśli chodzi o kompatybilność, to narzędzie obsługuje wszystkie popularne kodeki, więc powinieneś być w stanie otworzyć dowolny typ pliku wideo. Jeśli chodzi o obsługiwane rozdzielczości, aplikacja może obsługiwać dowolną rozdzielczość i w pełni obsługuje filmy HD, 2K i 4K.

Ogólnie rzecz biorąc, Ashampoo Video Optimizer Pro oferuje wspaniałe funkcje i jest dość prosty w użyciu ze względu na przyjazny interfejs. Pod eleganckim interfejsem znajduje się potężne oprogramowanie do optymalizacji wideo, które będzie idealne zarówno dla użytkowników amatorskich, jak i profesjonalnych.

Przegląd:

 • Możliwość dostosowania jakości wideo, kontrastu, jasności, nasycenia i cieni
 • Obsługa stabilizacji wideo i usuwania szumów
 • Możliwość tworzenia filmów w zwolnionym tempie i poklatkowych
 • Obsługa wszystkich głównych formatów wideo i rozdzielczości 4K
 • Przetwarzanie wsadowe
 • Elegancki i prosty interfejs użytkownika

    — Pobierz wersję próbną Ashampoo Video Optimizer Pro

    — Kup teraz Ashampoo Video Optimizer Pro

2)

Dowolny konwerter wideo

dowolny konwerter wideo

Dowolny konwerter wideo (AVC) to oprogramowanie do optymalizacji wideo, które jest kompatybilne z szeroką gamą formatów wideo i zawiera więcej narzędzi multimedialnych niż większość alternatyw. Możesz konwertować i kompresować filmy za pomocą AVC Ultimate lub AVC Free, która jest wersją darmową.

Wersja Ultimate kosztuje obecnie 49,95 USD i zawiera dodatkowe narzędzia do konwersji DVD i nagrywania wideo oraz szablony menu DVD. Obie wersje są kompatybilne z platformami Windows XP na Windows 10 i Mac. Możesz sprawdzić AVC Free, klikając Darmowe pobieranie na oficjalnej stronie z linków poniżej.

 • Pobierz teraz Any Video Converter Free
 • Pobierz teraz Dowolna wersja Video Converter Pro

Obie wersje AVC umożliwiają użytkownikom konwersję klipów na dużą liczbę wyjściowych formatów wideo, takich jak MPG, WMV, AVI, 3GP, FLV, DivX, F4V i inne. Użytkownicy AVC mogą wybrać wiele wstępnie skonfigurowanych profili urządzeń, aby zoptymalizować odtwarzanie wideo na iPhone’ach, iPadach, Samsung Galaxies, Sony Xperias, telefonach z systemem Windows, telefonach Blackberry i innych urządzeniach mobilnych.

W przeciwieństwie do niektórych alternatyw, AVG zawiera opcje edycji, za pomocą których użytkownicy mogą regulować kontrast i nasycenie, przycinać klipy, wyodrębniać audio i dodawać efekty specjalne do filmów.

Wersja Ultimate oferuje również bardzo szybkie prędkości konwersji i zawiera kilka przydatnych dodatkowych narzędzi do pobierania klipów online i nagrywania filmów na puste dyski DVD. AVC zapewnia nawet opcje odtwarzania wideo i DVD na karcie Odtwarzacz wideo.

 • 3)

  Oprogramowanie konwertera wideo Prism

  Oprogramowanie Prism Video Converter to lekki i niezawodny optymalizator wideo. Oprogramowanie potrzebuje tylko 859 KB miejsca na dysku twardym, ale wciąż zawiera wszystkie niezbędne narzędzia i opcje optymalizacji filmów. PVC jest obecnie dostępne na stronie internetowej po obniżonej cenie 29 USD. PVC jest jednak swobodnie dostępne do użytku niekomercyjnego; i możesz go pobrać, klikając Pobierz Prism AVI / Video Converter dla Windows z oficjalnej strony. Jest to z pewnością jeden z najlepszych darmowych pakietów do optymalizacji wideo. Możesz uruchomić program na platformach Windows od XP do 10 i Mac OS X 10.5 lub nowszy.

  Konwerter wideo Pryzmat może konwertować dowolny film z kodekiem DirectShow na alternatywne formaty. Do wyboru jest 28 formatów plików wyjściowych oraz dodatkowe wstępnie ustawione profile urządzeń mobilnych i konsoli.

  • Pobierz teraz Pryzmat za darmo na oficjalnej stronie internetowej

  Oprogramowanie zawiera opcje kodera i wideo, za pomocą których użytkownicy mogą regulować szybkość transmisji, zmieniać rozmiar i zmniejszać liczbę klatek na sekundę dla pliku wyjściowego. Użytkownicy PCV mogą dostosowywać ustawienia kolorów wideo, dodawać napisy do klipów i włączać znaki wodne.

  Dodaj DVD to kolejna przydatna opcja zawarta w oprogramowaniu, która umożliwia bezpośrednią konwersję DVD do formatu pliku wideo. Ponadto PVC obejmuje również Dzielić Użytkownicy mogą naciskać, aby przesyłać pliki bezpośrednio do witryn wideo, przechowywania w chmurze i serwisów społecznościowych.

  4

  Pavtube Video DVD Converter Ultimate

  Pavtube Video DVD Converter Ultimate to zarówno oprogramowanie do optymalizacji wideo, jak i oprogramowanie do zgrywania DVD. Oprogramowanie jest dostępne w cenie 49 USD w witrynie wydawcy, ale istnieje też niezarejestrowana wersja, którą możesz wypróbować.

  Pamiętaj jednak, że wersja testowa dodaje znak wodny do filmów. Możesz uruchomić oprogramowanie na platformie Windows od XP w górę. Kliknij Bezpłatna wersja próbna na tej stronie, aby pobrać niezarejestrowaną wersję.

  Pavtube Video DVD Converter Ultimate to prosty optymalizator wideo do wykorzystania z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Oprogramowanie konwertuje klipy do większości popularnych formatów wideo i wysokiej rozdzielczości.

  Pavtube Video DVD Converter pozwala użytkownikom optymalizować filmy pod kątem różnych tabletów, telefonów, konsol do gier i cyfrowych odtwarzaczy multimedialnych, wybierając wstępnie ustawione profile urządzeń. Użytkownicy mogą dostosować rozdzielczość, szybkość klatek, szybkość transmisji i ustawienia kodektu dla każdego profilu urządzenia.

  Oprogramowanie zawiera edytor, za pomocą którego można przycinać, przycinać ramki, dodawać znaki wodne do klipów i dodawać efekty do filmów. Oprogramowanie do zgrywania DVD jest również przydatne, gdy musisz zgrać zawartość wideo z płyty, aby zoptymalizować ją do odtwarzania na innych urządzeniach.

  • 5

   Hamulec ręczny

   Hamulec ręczny jest kolejnym z najlepszych narzędzi do optymalizacji wideo typu open source dla platform Windows od Windows 7 do Windows 10, Linux Ubuntu i Mac OS X.

   Oprogramowanie jest dobrym wyborem do kodowania wideo, ponieważ zawiera wiele zaawansowanych ustawień do konfiguracji wyjścia. Możesz zapisać instalator HandBrake w folderze, klikając Pobierz (64-bit) na tej stronie.

   HandBrake obsługuje większość formatów plików wejściowych wideo, ale oprogramowanie ogranicza konwersję do formatu MP4 lub MKV. Dlatego nie zapewnia najszerszego wyboru formatów plików wyjściowych; ale HandBrake nadal zawiera więcej ustawień wyjściowych niż większość alternatyw.

   Użytkownicy HandBrake mogą konfigurować rozdzielczość obrazu plików wyjściowych, rozmiar wyświetlania, liczbę klatek na sekundę, kodeki wideo, filtry wideo, szybkość transmisji audio i inne. Oprogramowanie uzupełnia ograniczony wybór plików wyjściowych dzięki mnóstwu wstępnie ustawionych profili urządzeń do wyboru, które obejmują wstępne ustawienia Gmaila, dzięki czemu można udostępniać skompresowane filmy pocztą e-mail.

   Ponadto użytkownicy HandBrake mogą także konwertować wiele filmów na alternatywne formaty i zgrywać własne treści wideo z płyt Blu-ray i DVD.

   • 6

    Formatuj fabrykę

    Jeśli chcesz przekonwertować wideo na formaty plików inne niż MP4 lub MKV, Formatuj fabrykę jest dobrą darmową alternatywą dla HandBrake. Format Factory umożliwia użytkownikom konwersję plików wideo, audio i obrazów do różnych formatów. Oprogramowanie jest kompatybilne z Windows XP do 10 i można je pobrać z tej strony internetowej.

    Użytkownicy Format Factory mogą konwertować swoje pliki wideo na formaty plików MP4, 3GP, AVI, WMV, FLV, SWF i MPG. Użytkownicy oprogramowania mogą również konwertować pliki na wiele ustawień mobilnych zoptymalizowanych do odtwarzania na urządzeniach Apple, Android, Microsoft, Nokia i Sony. Aby skompresować wideo, możesz dostosować ustawienia strumienia wideo i audio zawarte w Factory Format.

    Oprócz narzędzia do optymalizacji wideo, Format Factory zawiera również kilka innych przydatnych narzędzi multimedialnych, których możesz nie znaleźć w innych alternatywach.

    Na przykład oprogramowanie obejmuje opcje łączenia, dzięki którym można łączyć pliki multimedialne. Użytkownicy mogą również korzystać z FF do konwertowania dysków DVD wideo i muzycznych CD na formaty plików.

    7

    Freemake Video Converter

    Witryna Freemake może się poszczycić tym Freemake Video Converter to „online konwerter wideo nr 1 od ośmiu lat”. Licznik na stronie podkreśla, że ​​oprogramowanie ma do tej pory około 93 milionów użytkowników.

    FVC to darmowe oprogramowanie, które można uruchomić na platformach Windows od Visty do 10. Jednak niezarejestrowana wersja dodaje logo Freemake do wyjścia wideo. Kliknij Darmowe pobieranie na tej stronie, aby pobrać kreatora konfiguracji FVC.

    Freemake Video Converter zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do optymalizacji wideo. Umożliwia konwersję większości plików wideo do formatów MP4, AVI, MPEG, WMV, 3GP, FLV, Blu-ray i DVD.

    Oprogramowanie zapewnia wstępne ustawienia urządzeń dla różnych telefonów, tabletów i konsol. Użytkownicy mogą skonfigurować te ustawienia wstępne lub skonfigurować własne za pomocą edytora ustawień wstępnych i wybrać, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozdzielczość wyświetlania plików wyjściowych.

    Freemake zawiera opcje edycji, za pomocą których możesz wycinać, scalać i obracać klipy przed konwersją. Użytkownicy FVC mogą pobierać klipy online z YouTube oraz innych stron z filmami i mediami społecznościowymi oraz przesyłać swoje filmy, zdjęcia i pliki MP3 bezpośrednio na YouTube. Za pomocą oprogramowania można również zgrywać treści wideo z niezabezpieczonych dysków DVD.

    To sześć najlepszych programów do optymalizacji wideo do konwersji i kompresji plików multimedialnych. Z pewnością przydadzą się, jeśli chcesz zoptymalizować filmy do odtwarzania na urządzeniach mobilnych lub stronach internetowych.

    Nawet jeśli tego nie zrobisz, konwersja plików wideo na bardziej skompresowane formaty za pomocą tego oprogramowania może zaoszczędzić sporo miejsca na dysku twardym.

Link do głównej publikacji