5 najlepszych narzędzi do pisania bez rozpraszania uwagi dla systemu Windows 10

Rozproszenie uwagi jest jednym z największych wrogów wydajności. Jeśli często odwlekasz, sprawdzając swój kanał na Facebooku, czytając e-maile lub oglądając filmy z YouTube, nigdy nie wykonasz zadania na czas. Chociaż wielu z nas uważa, że ​​mamy pełną kontrolę nad naszym procesem, często jest inaczej.

Potrzeba silnej woli i dużo praktyki, aby stale koncentrować się na pracy, ale to temat na stronie internetowej poświęconej samodoskonaleniu. Mówimy tutaj o technologii i pokażemy, jakich narzędzi możesz użyć, aby skupić się na pracy dłużej niż 5 minut.

Istnieje mnóstwo różnych zabójców rozpraszających uwagę, zwiększających wydajność i innych narzędzi, które mogą pomóc nam wykonać zadanie bez zwlekania. Powiedzieliśmy już o najlepszych aplikacjach z timerem do zwiększania produktywności i skutecznego wykonywania pracy. Ale teraz mamy coś dla wszystkich pisarzy.

Prezentujemy Ci naszą listę 5 najlepszych narzędzi bez rozpraszania uwagi, które pomogą Ci skupić się na pisaniu bez względu na wszystko. Przeczytaj artykuł, pobierz narzędzie, które Ci się podoba, i wróć do pracy!

Najlepsze wolne od rozproszenia narzędzia do pisania dla systemu Windows

Pisać!

pisać okna

Już samo spojrzenie na nazwę tego programu może zmotywować Cię do pracy. Dosłownie mówi ci, co powinieneś teraz robić. Ale oprócz psychologicznych skutków jego nazwy, Pisać! to także świetny edytor tekstu, który obiecuje niebotyczny wzrost wydajności.

Ma podobny do przeglądarki interfejs z zakładkami, w którym możesz przechowywać różne źródła swoich historii, więc nie musisz utrzymywać otwartej przeglądarki. Możesz także przejść na pełny ekran, aby zneutralizować wszelkie możliwe zakłócenia. Istnieją wszystkie podstawowe funkcje edycji, które eliminują potrzebę korzystania z jakiegokolwiek innego narzędzia. I wreszcie, przyjemny dla oka biały interfejs może również pozytywnie wpłynąć na twoją kreatywność.

Niestety, napisz! nie jest dostępny za darmo, ponieważ kosztuje 24,95 USD, ale otrzymujesz także obsługę chmury, a także inne wspaniałe funkcje.

Jeśli interesuje Cię pisanie !, możesz je kupić na oficjalnej stronie narzędzia.

FocusWriter

okna programu focuswriter

FocusWriter jest kolejnym doskonałym narzędziem do utrzymywania pisania w spokoju. Zaczyna się na pełnym ekranie i nie pozwala ci wędrować gdziekolwiek z wirtualnej kartki papieru. Program jest w pełni konfigurowalny, ponieważ możesz ustawić własne motywy tła i nie tylko.

Obsługuje pracę na większej liczbie dokumentów jednocześnie dzięki interfejsowi z kartami. FocusWriter ma również kilka narzędzi zwiększających produktywność, takich jak własny licznik czasu, liczba słów, licznik codziennego celu itp.

Podczas pisania nie widzisz nawet interfejsu, ponieważ jest on wyświetlany tylko wtedy, gdy przeciągniesz wskaźnik myszy na krawędzi ekranu. Ze względu na świetne funkcje produktywności i elastyczność wielu pisarzy uważa FocusWriter za najlepszy darmowy program do zabijania rozpraszających uwagę pisarzy.

Możesz pobrać FocusWriter z oficjalnej strony narzędzia. Jest dostępny za darmo, ale możesz również dokonać darowizny według własnego wyboru, jeśli jesteś zadowolony z programu.

WordPress x Cold Turkey

Na wypadek, gdybyś tego nie zauważył, WordPress ma także własne środowisko wolne od zakłóceń. Wystarczy otworzyć edytor tekstu WordPress, a na pasku narzędzi zauważysz ikonę bez zakłóceń. Jeśli Twoim głównym zadaniem pisania jest pisanie blogów lub pisanie stron internetowych, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z własnego narzędzia do rozpraszania uwagi WordPress.

Jest jeszcze bardziej wydajny, jeśli używasz go w połączeniu z blokadą witryny, aby mieć pewność, że pozostaniesz w pracy w jakikolwiek sposób. Jedną z najlepszych aplikacji blokujących witryny, jakie można znaleźć, jest Cold Turkey. Ta aplikacja pozwala blokować określone witryny przez określony czas. Jest dostępna za darmo, ale jest też wersja Pro, która kosztuje 15 USD.

Jeśli nie jesteś pod wrażeniem Cold Turkey, sprawdź naszą listę najlepszych internetowych zabójców rozpraszających uwagę, aby uzyskać jeszcze więcej opcji.

FORCEdraft

okna wymuszone

FORCEdraft jest absolutnie bezlitosny, jeśli chodzi o utrzymanie cię w swoim projekcie. To narzędzie dosłownie nie pozwoli ci robić nic innego, dopóki nie osiągniesz swojego codziennego celu, więc jeśli uważasz, że nic nie pomoże ci utrzymać się przy pisaniu, wypróbuj FORCEdraft, dosłownie zmusi cię do tego.

Jak to działa? Ustawiasz dzienny cel liczby słów lub czasu trwania, a kiedy przyjdzie czas na rozpoczęcie pracy, FORCEdraft dosłownie zablokuje wszystko inne na twoim komputerze, dopóki nie osiągniesz swojego celu. Nie ma klawisza skrótu, który mógłby wyciągnąć cię z projektu, nic. Jeśli chcesz wyjść, musisz ponownie uruchomić komputer siłą.

Z drugiej strony, jeśli nie wyznaczysz sobie celu, działa on tak samo jak wszystkie inne narzędzia wolne od zakłóceń. W każdej chwili możesz zamknąć aplikację, klikając logo lub opcję Zapisz i wyjdź.

FORCEdraft jest dostępny za darmo i można go pobrać z oficjalnej strony narzędzia.

WriteMonkey

writemonkey

WriteMonkey to kolejny zen-ware, który pozwala pisać w trybie pełnoekranowym i eliminuje wszelkie możliwe zakłócenia. Jest darmowy, przenośny i dość łatwy w użyciu.

Mimo że nie oferuje tylu funkcji, jak niektóre inne narzędzia z tej listy, WriteMonkey jest nadal przyzwoitym narzędziem. Wszystko w tym programie można wykonać za pomocą samych skrótów klawiaturowych, dzięki czemu możesz rozpocząć i zakończyć pracę bez użycia myszy. Zawiera także podstawowe opcje formatowania, takie jak pogrubienie tekstu, kursywa i inne. WriteMonkey oferuje również sprawdzanie pisowni, automatyczne zapisywanie, kopie zapasowe dokumentów oraz ma integrację z Firefoksem poprzez rozszerzenie It All Text.

Możesz pobrać WriteMonkey za darmo z oficjalnej strony narzędzia.

To wszystko na temat naszej listy najlepszych wolnych od rozproszenia narzędzi do pisania dla systemu Windows. Mamy nadzieję, że co najmniej jeden z tych programów będzie dla Ciebie pomocny i pomoże Ci wykonać pracę bardziej efektywnie niż wcześniej.

Co sądzisz o naszej liście? Czy wiesz o innych niesamowitych narzędziach do pisania bez rozpraszania uwagi? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji