5 najlepszych alternatyw Microsoft Office dla Windows 10

Chociaż pakiet Microsoft Office jest narzędziem wydajności biurowej i standardem branżowym w zakresie zintegrowanych aplikacji, arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstu, prezentacji, poczty e-mail i zarządzania bazą danych, nie jest najlepszym wyborem dla każdego użytkownika domowego i biznesowego.

Niektóre osoby uważają, że roczny koszt 70 USD dla licencji domowej dla jednego użytkownika lub miesięczny koszt 8,25 USD na pracownika dla firm jest zbyt wysoki. Inni chcą tylko silniejszych funkcji publikowania na pulpicie i lepszej współpracy niż oferuje Microsoft Office, stąd potrzeba alternatyw dla pakietu Office.

Niezależnie od powodu, wiedz, że ostatnie opracowanie oprogramowania spowodowało powstanie wielu bogatych w funkcje pakietów biurowych, które nie mieszczą się w banerze Microsoft, ale oferują podobną funkcjonalność, a nawet wykraczają poza podstawową edycję. Przede wszystkim niektóre z tych alternatyw Microsoft są dostępne w darmowych i otwartych aplikacjach biurowych. Narzędzia wydajności biurowej typu open source rozwinęły sztukę doskonałości w ostatnich latach, więc wybór wolnego oprogramowania zamiast drogiego, zastrzeżonego programu nie oznacza, że ​​idzie się na kompromis w zakresie jakości.

Przekonasz się również, że większość tych alternatyw Microsoft Office typu open source obsługuje niektóre popularne typy plików, w tym formaty plików Microsoft. Większość tych narzędzi zapewnia także więcej opcji przechowywania, narzędzia baz danych i aplikacje do rysowania. Jeśli chcesz przejść na emeryturę pakietu Microsoft Office, oceniliśmy dla Ciebie najlepsze alternatywy dla pakietu Microsoft Office, abyś mógł korzystać z najpotężniejszych alternatyw na rynku.

Powiązane: Jak całkowicie usunąć pakiet Microsoft Office w systemie Windows 10

Najlepsze alternatywy Microsoft Office na rynku

WPS Office 2016 (zalecane)

office_alternative_wps

Nazywany „najbardziej zaawansowanym darmowym pakietem biurowym na świecie dla komputerów z systemem Windows”, WPS office 2016 ma idealną alternatywę dla pakietu Microsoft Office. Ten genialny program działa również w systemie operacyjnym Mac OS i Linux, a jego dynamika pozwala na uruchomienie go nawet na tablecie. Biuro WPS zawiera kilka unikalnych funkcji, których nie znajdziesz nawet w pakiecie Microsoft Office. Na przykład jest wyposażony w tryb „ochrony oczu”, który zmienia kolor tła na zielony, aby nie wpatrywać się w wścibskie oczy, a także umożliwia użytkownikom zmianę koloru i stylu interfejsu użytkownika.

Biuro WPS zawiera również dokumenty z zakładkami, czego nie znajdziesz również w pakiecie Microsoft Office. Umożliwia użytkownikom łatwe czytanie i importowanie plików, jednocześnie pozwalając im pisać nowe bez żadnego problemu. Ma wstążkę, która wygląda lepiej niż ta, którą widzisz w biurze Microsoft, a jeśli nie lubisz wstążki, możesz zmienić interfejs za pomocą jednego kliknięcia.

WPS Office ma darmową wersję, która pozwala zrobić wszystko dobrze, ale zobaczysz kilka dodatków podczas wykonywania zaawansowanych funkcji, takich jak eksportowanie PDF lub korespondencja seryjna. Można jednak tego uniknąć, subskrybując płatną wersję w cenie 45 USD za użytkownika rocznie lub 80 USD za dożywotnią licencję.

  • Pobierz teraz WPS Office bezpłatna wersja
  • Kup teraz Dożywotnia licencja WPS Office (teraz 30% TANIEJ)

FreeOffice 2016

Microsoft Office alternatywne biuro

Oprogramowanie FreeOffice firmy Softmaker to bogaty w funkcje pakiet biurowy, który zapewnia potężną i bezpłatną wersję najbardziej niezawodnego pakietu komercyjnego firmy. Program zawiera Textmakera, Planmakera i Prezentacje jako alternatywy dla wielkiej trójki Microsoftu, a każda z nich ma takie same funkcje, jeśli nie lepsze niż pakiet Microsoft Office.

Co więcej, program prezentuje najszybsze czasy ładowania i świetny interfejs użytkownika, który cechuje się uproszczonym wyglądem, odpowiednimi ikonami i znaną paletą zasobów. FreeOffice 2016 oferuje łatwy w użyciu interfejs, a jako darmowy program pokonuje inne bezpłatne programy, a także niektóre inne płatne programy.

Mówiąc o kompatybilności, FreeOffice oferuje wrodzoną kompatybilność z innymi programami zastrzeżonymi formatami dokumentów — nawet lepszymi niż pakiet Microsoft Office. Najnowsza wersja prezentuje finezję SoftMaker w zakresie narzędzi zwiększających wydajność, integrujących narzędzia do tworzenia dokumentów PDF, sprawdzania pisowni i śledzenia zmian dokumentów.

Wersja FreeOffice 2016 oferuje mnóstwo wsparcia graficznego, a także inteligentne pisanie i więcej opcji eksportu i importu. SoftMaker jest znany z utrzymywania aktualności swoich produktów, a ich wersja 2016 stanowi przykład tego, jak powinien wyglądać doskonały pakiet biurowy.

Apache OpenOffice

office_alternatives_apache

Open Office pozostaje jedną z najstarszych alternatyw open source dla Microsoft Office. Oferta produktywności Apache została bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników w ciągu ostatnich 15 lat. Open Office zawiera 6 programów opartych na tym samym silniku, więc wszystkie są bardzo łatwe w nawigacji. Narzędzia obejmują Writer (do edycji tekstu), Calc (do arkuszy kalkulacyjnych), Base (manipulacje bazami danych), Draw (Grafika), Math (Równania) i Impress (do prezentacji). Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, OpenOffice ma aktywną społeczność, która pracuje nad dodawaniem do oprogramowania.

OpenOffice przechowuje wszystkie dane w międzynarodowym otwartym standardzie i wykonuje inne zaawansowane funkcje, takie jak obliczenia zależne od komórki, sprawdzanie pisowni, a także obsługuje dokumenty Microsoft Word. Deweloper Apache nadal dodaje nowe funkcje, aby osiągnąć przewagę konkurencyjną, zapewniając jednocześnie przyjazny interfejs odpowiedni dla wszystkich. Najnowsze dodatki obejmują interaktywne narzędzia do przycinania i funkcje adnotacji. Firma zapewnia również użytkownikom wyższy poziom kontroli poprzez dodanie kreatorów instruktażowych, a także pracuje nad zwiększeniem kompatybilności plików z szeregiem podstawowych narzędzi i godnych pochwały rozszerzeń.

LibreOffice 5

Microsoft Office Alternative-Libreoffice

LibreOffice to darmowa usługa na komputery, która dzieli się z OpenOffice, co oznacza, że ​​kod źródłowy jest taki sam. Oprogramowanie przyjęło jednak bardziej nowoczesny interfejs i znaczące ulepszenia, które sprawiają, że wygląda inaczej niż Apache OpenOffice.

LibreOffice oferuje te same 6 aplikacji biurowych co Apache OpenOffice, tj. Writer, Math, Calc, Base, Draw i Impress — ale oba programy różnią się pod względem użyteczności i wsparcia społeczności. LibreOffice jest uważane za bardziej rozwinięte niż OpenOffice. Na przykład znajdziesz funkcje, takie jak wydawca Wiki, minimalizator prezentacji i import PDF, których nie ma w OpenOffice.

Co więcej, dzięki LibreOffice użytkownicy mogą używać rozszerzeń i szablonów do rozszerzania funkcjonalności. Program ma długą listę potężnych i dobrze zarządzanych rozszerzeń, które pozwalają użytkownikom dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Piąta generacja oprogramowania (LibreOffice 5) oferuje przyspieszenie, więcej przejść prezentacji, uproszczone menu, strumienie makr VBA oraz dodatkową obsługę Apple Keynote 6. Najnowsza wersja obsługuje systemy Windows, Mac i Linux.

aplikacje Google

Alternatywy Microsoft Office - Google AppsGoogle Apps for Work to jedna z najlepszych alternatyw dla pakietu Office, ponieważ oferuje możliwości synchronizacji i współpracy w czasie rzeczywistym, która pokonuje Microsoft we własnej grze. Jeśli edytujesz dokument z innymi osobami, które mają dostęp zdalny, chciałbyś zobaczyć każde wpisane słowo, gdy tylko naciśniesz klawisze, funkcję, którą Microsoft oferuje tylko kilku subskrybentom pakietu Office 2016. Dokumenty Google oferują tę możliwość wszystkim użytkownikom za darmo, nie zapominając o funkcji automatycznego zapisywania. Tak długo, jak jesteś online, twoje zmiany są całkowicie zapisywane w chmurze. Dokumenty Google oferują również pełną historię zmian, dzięki czemu nigdy nie stracisz swojej pracy.

Google Apps wykonuje świetną robotę, importując DOCX i inne pliki i konwertując je na dokumenty w aplikacjach. Złożone pliki PowePoint mogą wymagać modyfikacji, ale większość plików powinna wykonać skok bez problemu. Jednak aplikacja Arkusze Google stoi za Excelem i innymi konkurentami. Arkusze kalkulacyjne dobrze poradzą sobie z funkcjami arytmetycznymi, ale wszystko inne może być inną historią. Aplikacje Google są bezpłatne dla osób fizycznych, ale koszty dla firm wynoszą od 5 do 10 USD miesięcznie na użytkownika.

Werdykt

Masz to. Nie można zaprzeczyć, że Microsoft Office jest wyborem wielu użytkowników. Ale po skorzystaniu z jednego z tych programów dowiesz się, że możesz uzyskać usługi tej samej jakości z najlepszych alternatyw pakietu Office, a także usługi dodatkowe, których możesz nie uzyskać od firmy Microsoft. Co najlepsze, możesz zapomnieć o wysokich opłatach licencyjnych za użytkownika, które zwiększają Twój budżet każdego roku. Mamy nadzieję, że wymienione wyżej programy zapewnią najlepszą alternatywę dla pakietu Office, dzięki czemu można uniknąć kosztów podczas pracy na komputerze z systemem Windows 10.

Przeczytaj także: Open 365 przyjmuje Microsoft Office 365 jako alternatywę typu open source

Link do głównej publikacji