Zapobiegaj przyszłym atakom ransomware za pomocą tego bezpłatnego narzędzia

Choć zagrożenie ze strony oprogramowania ransomware WannaCry wydaje się już ponad, nie oznacza to, że wszystko jest bezpieczne. Szczerze mówiąc, nigdy nie wiemy, kiedy potężniejszy cyberatak uderzy ponownie, dlatego ważne jest, aby zachować czujność i chronić swoje systemy.

Chroń swój komputer przed atakami ransomware WannaCry

W tym artykule przedstawimy kilka rozwiązań w celu ochrony komputera przed tym i innym podobnym oprogramowaniem ransomware lub przeskanowania systemu po wykryciu wszelkiego rodzaju luk, które mogły zostać wykorzystane przez złośliwe oprogramowanie. Oczywiście podstawową rzeczą do zrobienia jest zainstalowanie łatek wydanych przez Microsoft dla wszystkich wersji systemu Windows, aby chronić te ataki.

Anty-ransomware Minerva

To narzędzie ochroni Twój komputer przed atakami ransomware, tworząc markery infekcji na chronionym komputerze. W ten sposób Twój komputer zapobiegnie uruchomieniu ransomware i szyfrowaniu danych na twoim komputerze. Co najważniejsze, oprogramowanie antywirusowe Minerva chroni komputer przed wszystkimi znanymi wariantami oprogramowania ransomware WannaCry. Możesz pobrać to narzędzie z Github.

Aby uzyskać więcej informacji na temat działania tego narzędzia, zobacz poniższy film:

Zapobieganie jest lepsze niż radzenie sobie z problemem po jego uruchomieniu, dlatego zdecydowanie zalecamy podjęcie wszelkich niezbędnych działań w celu zablokowania ataków ransomware.

Oto, co możesz zrobić, aby lepiej chronić swój komputer:

  • Zainstaluj niezawodny program antywirusowy
  • Zainstaluj dodatkowe narzędzie anty-malware
  • Zainstaluj najnowsze aktualizacje zabezpieczeń firmy Microsoft.

Jak ujął to Microsoft:

[…] Ten atak pokazuje, w jakim stopniu cyberbezpieczeństwo stało się wspólną odpowiedzialnością firm technologicznych i klientów. Fakt, że tak wiele komputerów pozostało podatnych na zagrożenia dwa miesiące po wydaniu łaty, ilustruje ten aspekt. Ponieważ cyberprzestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani, klienci po prostu nie mogą się chronić przed zagrożeniami, chyba że zaktualizują swoje systemy. W przeciwnym razie dosłownie walczą z problemami teraźniejszości za pomocą narzędzi z przeszłości. Ten atak jest potężnym przypomnieniem, że podstawy technologii informatycznych, takie jak utrzymanie aktualności i łatania komputerów, są bardzo odpowiedzialne za wszystkich […]

Link do głównej publikacji