Zainstaluj Windows Media Center na Windows 10 [PROSTY PRZEWODNIK]

Media Center to jedna z funkcji systemu Windows 7, którą niektórzy lubili, a niektórzy nie, ale Microsoft postanowił zrezygnować z Windows 10.

Ci, którzy nie zwracali uwagi na Media Center, nie tęsknią za nim w Windows 10, ale ci, którzy używali tego oprogramowania do zarządzania filmami i innymi treściami medialnymi, prawdopodobnie chcą go z powrotem.

Można było zainstalować program Windows Media Center w niektórych wcześniejszych kompilacjach systemu Windows 10 Preview, ale już nie. Jeśli jednak chcesz go używać w systemie Windows 10, nawet po aktualizacji rocznicowej, możesz coś zrobić.

 • Jak zainstalować program Windows Media Center w systemie Windows 10? Najprostszym sposobem jest pobranie i zainstalowanie go z nieoficjalnego źródła. WMC nie jest już obsługiwany przez Microsoft. Po pobraniu rozpakuj pliki i uruchom instalator z uprawnieniami administratora.

  Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem.

  Jak zainstalować program Windows Media Center w systemie Windows 10

  Niestety jedynym sposobem na zainstalowanie Media Center jest pobranie go z zewnętrznych serwerów. Chociaż nie jest to „oficjalne” rozwiązanie, nadal warto podjąć wysiłek, jeśli chcesz korzystać z tego oprogramowania.

  Możesz pobrać program Windows Media Center z następujących źródeł:

  64-bitowy

  • .Instalator 7z (Mega)

  32-bitowy

  • .Instalator 7z (Mega)

  Po pobraniu odpowiedniej wersji programu Windows Media Center na komputer z systemem Windows 10 wykonaj następujące czynności, aby ją zainstalować:

  1. Wyciąg wszystkie pliki i foldery z archiwum. Otrzymasz folder WMC.
  2. W folderze WMC kliknij prawym przyciskiem myszy _TestRights.cmd i idź do Uruchom jako administrator.zainstaluj wmc na Windows 10
  3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Installer.cmd, a także uruchom go jako administrator.Windows Media Center w systemie Windows 10
  4. Zakończ instalację.

  Ten proces powinien zainstalować Media Center na komputerze bez żadnych problemów. Jeśli jednak z jakiegoś powodu instalacja się nie powiedzie, spróbuj ponownie uruchomić system i powtórz proces.

  Pamiętaj, że plik instalacyjny pochodzi z nieznanego źródła, a ponieważ Microsoft nie obsługuje już oprogramowania, będziesz musiał sam poradzić sobie z wszelkimi problemami.

  Po pomyślnym zainstalowaniu Media Center pojawi się w menu Start, w części Akcesoria.

  • Po raz kolejny nie ma innego znanego sposobu na zainstalowanie tej funkcji w systemie Windows 10, ponieważ Microsoft najwyraźniej już jej nie obsługuje. Ale jeśli chcesz zainstalować go z zewnętrznego źródła, nie będziesz mieć żadnych problemów.

   O to chodzi. Mam nadzieję, że proces działał bezbłędnie i teraz możesz uruchomić program Windows Media Center na komputerze z systemem Windows 10.

   Jeśli masz więcej pytań na temat procesu instalacji, nie wahaj się i zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji