Jak przyspieszyć defragmentację

Zawsze wykonuję inne obowiązki, gdy komputer defragmentuje podłączone dyski twarde. Głównym tego powodem jest to, że wykonanie tego zajmuje tak dużo czasu, a inne działania na komputerze w tym czasie mogą go jeszcze przedłużyć. Zamiast tego pomyślałem, że w międzyczasie lepiej będzie zrobić coś innego.

Defragmentacja może zająć dużo czasu, w zależności od prędkości dysku twardego, zajmowanej pamięci i poziomu fragmentacji. Chociaż z pewnością możliwe jest uruchamianie tego procesu w nocy, zdecydowałem, że warto poszukać programu, który przyspieszyłby proces zamiast skrócić czas defragmentacji dysków.

SpeeDefrag to odpowiedź na moje połączenia i prawdopodobnie także na twoje. Zamiast defragmentować dyski twarde z systemem Microsoft Windows działającym w tle, ponownie uruchamia komputer i defragmentuje dyski twarde przed uruchomieniem systemu Windows. Oznacza to, że jest w stanie wykorzystać więcej zasobów do wykonania zadania oraz że w systemie Windows działa mniej procesów w tle, które mogą zakłócać proces defragmentacji.

szybkość defragmentacji

  1. Wybierz dyski, które chcesz defragmentować.
  2. Wybierz, czy chcesz zamknąć, czy uruchomić ponownie po zakończeniu procesu.
  3. Możesz zaplanować regularne defragmentacje.

Możesz skonfigurować SpeeDefrag, aby zamknął lub ponownie uruchomił komputer po zakończeniu procesu defragmentacji. SpeeDefrag automatycznie wykrywa dyski twarde, a ściślej partycje, które są w tej chwili podłączone i daje możliwość wyboru każdego z nich do defragmentacji.

Aktualizacja: SpeedDefrag nie był aktualizowany od jakiegoś czasu, a lista kompatybilności programu wymienia Vista jako najnowszy obsługiwany system operacyjny. Chociaż nowsze wersje systemu Windows nie są tutaj wymienione, wygląda na to, że program nadal może być używany do uruchamiania tych wersji.

Aktualizacja 2: Strona główna programu wyświetla teraz wszystkie najnowsze wersje systemu Windows jako zgodne.

Użytkownicy korzystający z dysków półprzewodnikowych powinni jednak pamiętać, że nie zaleca się w ogóle defragmentacji tych dysków, ponieważ może to mieć odwrotny wpływ na wydajność dysku. Program nie jest jednak w stanie wykryć tych dysków, więc od Ciebie zależy wyłączenie liter dysków SSD podczas konfiguracji defragmentacji.

Możesz także wypróbować alternatywy, takie jak doskonały Defraggler lub Ultra Defrag.

Link do głównej publikacji