Wystąpił problem z połączeniem z wyświetlaczem bezprzewodowym [EXPERT FIX]

Istnieje wiele raportów od użytkowników mających problemy z połączeniem z wyświetlaczem bezprzewodowym. Nie powinien to być jednak zbyt duży problem, biorąc pod uwagę, że to tylko kilka prostych kroków, które mogą skutecznie rozwiązać błąd.

Użytkownicy nie byli zadowoleni z problemów z połączeniem z monitorem bezprzewodowym.

Korzystam z płyty głównej Asus X99 Deluxe z wbudowanym Wi-Fi. Bezprzewodowy wyświetlacz, z którym próbuję się połączyć, to Samsung UA65JS9000 Smart SUHD. Router, którego używam do połączenia tych dwóch, to Linksys AC1900 EA6900. Ustawiłem telewizor i komputer w tej samej sieci Wi-Fi i widzę, że się wykrywają. Włączyłem udostępnianie sieciowe i upewniłem się, że telewizor nie jest zablokowany w opcjach udostępniania.

Przeczytaj o poniższych rozwiązaniach.

Dlaczego mój komputer nie łączy się z monitorem bezprzewodowym?

1. Zainstaluj ponownie sterownik sieci

 1. Uruchomić Menadżer urządzeń. Po prostu wpisz Menadżer urządzeń w Pole wyszukiwania Cortana i wybierz z wyświetlonych wyników wyszukiwania.
 2. Szukaj Karta sieciowa i rozwiń to samo.
 3. Kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.sterowniki menedżera urządzeń
 4. Po zakończeniu zamknij wszystkie otwarte okna i uruchom ponownie twój komputer.
 5. System Windows automatycznie zainstaluje sterownik karty sieciowej po ponownym uruchomieniu.
 6. Sprawdź, czy to rozwiązuje problem.

2. Zaktualizuj system Windows

 1. Kliknij Początek > Oprawa > Aktualizacja Bezpieczeństwo.
 2. w Aktualizacja systemu Windows sekcja powinna być Sprawdź teraz przycisk, aby sprawdzić, czy dostępna jest nowa aktualizacja.Sprawdź aktualizacje
 3. Lub jeśli wybrałeś opcję automatycznego pobierania, aktualizacje powinny już zostać pobrane i mogą oczekiwać na potwierdzenie instalacji. W takim przypadku kliknij przycisk Zainstaluj teraz i uruchom ponownie komputer po wyświetleniu monitu.
 4. Sprawdź, czy możesz teraz połączyć się z wyświetlaczem bezprzewodowym.

3. Uruchom w trybie zgodności

 1. Rodzaj Uruchom programy w Pole wyszukiwania Cortana i wybierz Uruchom programy stworzone dla poprzedniej wersji systemu Windows.
 2. Spowoduje to uruchomienie Narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością programów.narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością
 3. Kliknij Kolejny aby rozpocząć proces rozwiązywania problemów.
 4. Z wyświetlonej listy programów wybierz ten, który dotyczy Twojego Adapter wyświetlacza.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Ostatecznie można powiedzieć, że niemożność połączenia się z wyświetlaczem bezprzewodowym wynika głównie z problemów ze sterownikami. W związku z tym aktualizacja odpowiednich sterowników powinna być najbardziej logicznym rozwiązaniem problemu. Możesz także spróbować przywrócić poprzednią wersję systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji