Masz problemy z Guild Wars 2 w Windows 10? Pełny przewodnik, aby je naprawić

Guild Wars 2 to popularna, masowa gra online dla wielu graczy, która została wydana w 2012 roku, ale wydaje się, że ta gra ma pewne problemy z Windows 10, więc przyjrzyjmy się im bliżej.

Doniesiono, że w tej grze występują częste awarie i usterki graficzne w systemie Windows 10.

To może być denerwujące, gdy nie możesz cieszyć się ulubioną grą po zainwestowaniu w nią tak dużo czasu, więc bez dalszej zwłoki naprawmy te problemy z Guild Wars 2.naprawić Napraw problemy z Guild Wars 2 w Windows 10

Jak mogę rozwiązać problemy z Guild Wars 2 w Windows 10?

 1. Wyłącz śledzenie danych Razer Synapse
 2. Ponownie zainstaluj DirectX
 3. Dodaj parametr -repair
 4. Ponownie zainstaluj sterowniki Nvidia
 5. Zmień grę z trybu pełnoekranowego na tryb okna bez obramowania
 6. Zamknij EVGA PrecisionX 16
 7. Usuń plik local.dat
 8. Przełącz się na 64-bitowego klienta beta
 9. Zmień ustawienia wygładzania w Catalyst Control Center
 10. Wyłącz niektóre ustawienia w grze

Rozwiązanie 1 — Wyłącz śledzenie danych Razer Synapse

W grze Guild Wars 2 dostępny jest także mod ulepszenia grafiki, znany również jako GEMFX. Mówi się, że podczas korzystania z tego modu gra Guild Wars 2 ulega awarii podczas uruchamiania.

Jedną z opcji jest wyłączenie tego modu, ale jeśli używasz Razer Synapse, możesz wyłączyć śledzenie danych. Aby odinstalować śledzenie danych Razer Synapse, wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do C: ProgramData -> Razer -> Synapse -> ProductUpdates -> Deinstalatory -> RzStats.
 2. Uruchom dezinstalator z tego folderu i powinieneś być w stanie usunąć śledzenie danych Razer Synapse.
 3. Spróbuj ponownie uruchomić Guild Wars 2.

Rozwiązanie 2 — Ponownie zainstaluj DirectX

Istnieją raporty dotyczące awarii DirectX podczas korzystania z modu GEMFX. Aby rozwiązać ten problem, musisz pobrać i zainstalować DirectX 9.0c. Tutaj możesz pobrać wszystkie potrzebne pliki.

 • Rozwiązanie 3 — Dodaj parametr-napraw

  Większość z nas lubi nasze ulubione gry w trybie pełnoekranowym, ale wydaje się, że ten tryb powoduje zawieszanie się i zawieszanie Guild Wars 2.

  Aby to naprawić, musisz dodać parametr -repair do gry, postępując zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Znajdź skrót do Guild Wars 2 i kliknij prawym przyciskiem myszy to. Wybierać Nieruchomości.
  2. Znaleźć Cel pole. W polu Cel powinna znajdować się ścieżka do katalogu instalacyjnego gry. Domyślnie powinno to być: C: Pliki programów (x86) Guild Wars 2Gw2.exe, ale może być inaczej na twoim komputerze.
  3. Teraz dodaj -naprawic parametr po cudzysłowach w polu Cel. Twoje pole docelowe powinno wyglądać następująco: C: Pliki programów (x86) Guild Wars 2Gw2.exe -repair.
  4. Zapisz zmiany i uruchom grę za pomocą skrótu.
  5. Po uruchomieniu gry skanuje pliki gry w poszukiwaniu brakujących lub uszkodzonych plików i zastępuje je. Musimy Cię ostrzec, że ten proces może zająć trochę czasu, do godziny, a czasem nawet dłużej, więc musisz uzbroić się w cierpliwość.
  6. Po zakończeniu naprawy możesz przejść i usunąć parametr -repair.

  Rozwiązanie 4 — Zainstaluj ponownie sterowniki Nvidia

  Pojawiły się doniesienia, że ​​Guild Wars 2 ma pewne problemy ze sterownikami Nvidia w systemie Windows 10, a najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest ponowna instalacja sterowników.

  Podczas odinstalowywania sterowników Nvidia należy ponownie uruchomić komputer, a po zainstalowaniu najnowszych sterowników Nvidia należy ponownie uruchomić komputer.

  W niektórych przypadkach system może działać lepiej przy użyciu starszych wersji sterowników. Jak potwierdzili nasi czytelnicy, możesz wypróbować to rozwiązanie, aby rozwiązać problemy z Guild Wars 2. Pamiętaj, aby zatrzymać automatyczne aktualizacje sterowników i pobrać starszy sterownik Nvidia.

  Aby proces się powiódł, konieczne jest ponowne uruchomienie komputera po odinstalowaniu i zainstalowaniu sterowników ekranu.

  • Rozwiązanie 5 — Zmień grę z trybu pełnoekranowego na tryb okna bez obramowania

   Innym problemem związanym ze sterownikami Nvidii jest to, że czasami gra minimalizuje się i ulega awarii, a w celu naprawy sugeruje się zmianę trybu z pełnoekranowego na okno bez obramowania.

   Po zmianie trybu gry z okna pełnoekranowego na okno bez obramowania uruchom ponownie grę i zmień ją z powrotem na pełny ekran.

   Rozwiązanie 6 — Zamknij EVGA PrecisionX 16

   EVGA PrecisionX 16 jest popularnym narzędziem do podkręcania kart graficznych Nvidia, ale pomimo popularności to narzędzie może powodować pewne usterki graficzne w Guild Wars 2.

   Użytkownicy zgłaszają, że napotkali niewidzialne kursory i czarną ramkę wokół kursora, a rozwiązaniem tych problemów jest zamknięcie oprogramowania EVGA PrecisionX 16.

   Rozwiązanie 7 — Usuń plik local.dat

   Niektórzy użytkownicy skarżyli się, że awarie ich gier powodują błąd pamięci. Ten problem został zgłoszony na komputerach z 16 GB lub więcej pamięci RAM, więc można bezpiecznie założyć, że przyczyną problemu nie jest brak pamięci.

   Po niektórych badaniach stwierdzono, że główną przyczyną tych awarii jest plik local.dat, który jest tworzony przez grę. Ten plik zawiera niektóre dane gry, a ze względu na ciągłe łaty czasami dane mogą ulec uszkodzeniu, dlatego zaleca się usunięcie tego pliku.

   Aby usunąć plik local.dat, wykonaj następujące instrukcje:

   1. otwarty Przeglądarka plików
   2. Przejdź do następującej lokalizacji:
    • % appdata% Guild Wars 2
   3. Tam powinieneś znaleźć local.dat plik. Usuń to.
   4. Uruchom grę ponownie.

   Po usunięciu local.dat będziesz musiał zmienić ustawienia grafiki i dźwięku, ponieważ powrócą one do wartości domyślnych.

   Rozwiązanie 8 — Przełącz się na 64-bitowego klienta beta

   Stałe awarie i błędy braku pamięci są zgłaszane przez użytkowników, a twórcy gier zalecili przejście na 64-bitowego klienta beta.

   Według nich 64-bitowy klient lepiej wykorzystuje twoją pamięć. Wystarczy wejść na stronę gry i pobrać 64-bitowego klienta beta i przenieść go do katalogu instalacyjnego gry.

   Nie musisz ponownie pobierać gry i możesz kontynuować od miejsca, w którym ją przerwałeś.

   Rozwiązanie 9 — Zmień ustawienia wygładzania w Catalyst Control Center

   Zgłoszono, że w Guild Wars 2 występują problemy z ustawieniami wygładzania, więc jeśli używasz karty AMD, zaleca się zmianę tych ustawień w Catalyst Control Center.

   1. Iść do Catalyst Control Center.
   2. Otworzyć widok zaawansowany.
   3. Kliknij Hazard patka.
   4. W zakładce Gry kliknij Ustawienia aplikacji 3D.
   5. Zmienić Wygładzanie krawędzi ustawienie na Użyj ustawień aplikacji.
   6. Kliknij Zastosować aby zapisać zmiany.
   • Rozwiązanie 10 — Wyłącz niektóre ustawienia w grze

    Jeśli masz niską wydajność i występują awarie, możesz wyłączyć niektóre opcje w ustawieniach wideo.

    Opcje wideo, takie jak animacja postaci i tekstury w wysokiej rozdzielczości, mogą powodować pewne problemy na starszych komputerach, dlatego należy je wyłączyć.

    Dowiedz się więcej o awariach Guild Wars 2 w tym artykule:
    Jak naprawić awarie Guild Wars 2 w systemie Windows 10.

    Gracze w regionach, w których występuje niestabilny Internet, doświadczali problemów z opóźnieniami i byli w stanie szybko je rozwiązać za pomocą VPN. Ten przewodnik pomaga wybrać właściwą VPN dla Guild Wars 2.

    • Powiązane: 9 usług systemu Windows 10, które można wyłączyć w celu grania

    Mamy nadzieję, że nasze rozwiązania były pomocne i możesz podzielić się przydatnymi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.

    Jakie jeszcze problemy napotkałeś w Guild Wars 2 i jak udało Ci się je rozwiązać?

Link do głównej publikacji